Eurowizja 2023 już blisko

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. Do ceremonii otwarcia tegorocznej edycji największego widowiska muzycznego na świecie pozostało już tylko 46 dni. W gronie kilkudziesięciu państw, które wkrótce powalczą o zwycięstwo, ponownie nie zabraknie Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku, Telewizja Polska postanowiła wyłonić reprezentanta naszego kraju w drodze otwartych eliminacji. Do finału polskich preselekcji zakwalifikowało się 10 utworów wybranych spośród ponad 300 nadesłanych propozycji. Zorganizowany 26 lutego koncert o nazwie „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” zakończył się sporym zaskoczeniem. Prawo do reprezentowania Polski w Liverpoolu otrzymała Blanka Stajkow z radiowym hitem „Solo”. Werdykt spotkał się ze skrajnymi reakcjami.

Internauci nie mogą się pogodzić z tym, że Blanka jedzie na Eurowizję

Po ogłoszeniu wyników na twarzy Blanki wymalowało się ogromne zdziwienie. Równie zaskoczeni byli także fani Eurowizji, eksperci muzyczni oraz zagraniczni komentatorzy, których faworytem był Jann z piosenką „Gladiator”. Pomimo zdecydowanego zwycięstwa w głosowaniu telewidzów, młody artysta ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. Jurorzy, którzy przyznali Blance maksymalną liczbę punktów, uplasowali go bowiem w swoim rankingu dopiero na czwartym miejscu.

Spora część internautów nie kryła swojego oburzenia. Pojawiły się poważne wątpliwości co do bezstronności jurorów oraz poprawnego przebiegu samego głosowania. O ujawnienie przez TVP szczegółowych wyników głosowania jury i widzów upominali się nie tylko sympatycy Janna, ale także przedstawiciele niezależnych mediów eurowizyjnych.

Mimo, że od finału polskich preselekcji minął już prawie miesiąc, emocje w sieci są wciąż żywe. Rozżaleni internauci w dalszym ciągu nie chcą pogodzić się z kontrowersyjnym zwycięstwem Blanki. Wiele osób nieustannie od kilku tygodni nawołuje wykonawczynię przeboju „Solo” do dobrowolnej rezygnacji z udziału w tegorocznej Eurowizji. Tego typu apeli nie brakuje nawet pod ostatnim postem Blanki na Instagramie, w którym wokalistka chwali się swoją nową stylizacją.

Bejba, zrezygnowałaś już?

Kiedy rezygnacja?

Jak masz honor to zrezygnuj

Zobacz także:

Wchodzę tu codziennie z nadzieją, że zobaczę post, że rezygnujesz

Piękna jesteś i tego nie można ci odmówić. Sympatyczna w wywiadach. Ale śpiewać nie potrafisz na żywo. A na Eurowizji to podstawa. Poza tym piosenka nie nadaje się na Eurowizję. Szkoda, że lekceważysz głos tylu ludzi, którzy czują się oszukani. Przykro mi to stwierdzić, ale swoją postawą pogrzebałaś już karierę wokalną. A jesteśmy dopiero przed występem na Eurowizji... Co to będzie. Pamiętaj Blanko, że wszyscy tu zgromadzeni ostrzegaliśmy cię przed tym

– komentują internauci.

Blanka aktualnie ignoruje nieprzychylne komentarze oraz słabe notowania bukmacherów i skupia się na promocji swojego eurowizyjnego singla za granicą. Za sobą ma już m.in. wyjazdy do Szwecji i Finlandii. Może też liczyć na wsparcie swoich fanów oraz znajomych z branży, w tym uczestników programu „Top Model” oraz piosenkarza Kuby Szmajkowskiego, który także brał udział w preselekcjach do Eurowizji.

Myślicie, że mimo wszystko Blance uda się awansować do finału Eurowizji 2023?