Bluzki w kwiaty: moda 2020

W roku 2020 bluzki w kwiaty będą cieszyć się takim samym zainteresowaniem, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Tendencja ta ma ogromny związek z szerokim wyborem różnych wzorów i krojów takich ubrań, od bardzo kolorowych, aż po zupełnie neutralne. Od dokładnego wyglądu konkretnego egzemplarza zależy również możliwość łączenia go z innymi częściami garderoby w taki sposób, aby całość prezentowała się schludnie i była w pełni przemyślana. Zwiewne bluzki w kwiaty mają również to do siebie, że odwracają uwagę od wszelkich mankamentów ciała i pozwalają na komfortowe noszenie nawet przez osoby, które na co dzień borykają się z różnymi kompleksami.

Wśród osób ceniących nieco bardziej eleganckie rozwiązania szczególną popularnością cieszą się bluzki w kwiaty przypominające klasyczne koszule. Zazwyczaj takie modele są wykonane z nieco bardziej zwiewnego materiału sprawdzającego się doskonale podczas upalnych dni. Zwykle posiadają one także standardowy kołnierzyk oraz guziki charakterystyczne dla ich galowych odpowiedników. Taki model bluzki w kwiaty sprawdza się doskonale podczas nieco bardziej oficjalnych spotkań mających miejsce na świeżym powietrzu. W roku 2020 jest to niezaprzeczalny hit, a w wielu sklepach znaleźć można naprawdę wiele wariantów takich ubrań.

Komu pasują bluzki w kwiaty? Niemal każda kobieta lubiąca dowolne połączenia kolorystyczne i zwiewne materiały będzie czuła się dobrze w takich bluzkach. Są one także doskonałą propozycją dla osób, które nie chcą opalić się podczas letnich miesięcy, ale potrzebują przewiewnych ubrań pozwalających na przetrwanie gorących dni. Bluzki w kwiaty są popularne wśród niemal wszystkich grup wiekowych, dzięki czemu każda kobieta jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Bluzki w kwiaty: z czym je nosić?

To, z czym można nosić bluzki w kwiaty zależy przede wszystkim od tego, jak wyglądają. Niektóre z nich są bowiem naprawdę fantazyjne i łączą w sobie wiele barw, podczas gdy inne utrzymano w nieco spokojniejszym tonie sprawdzającym się również podczas nieco bardziej wymagających okazji w letnim czasie. Zazwyczaj w trakcie łączenia konkretnej bluzki w kwiaty z innymi elementami garderoby należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym całość będzie prezentowała się spójnie i stylowo.

Jeśli zamierzasz założyć wzorzystą bluzkę w kwiaty o wielu barwach, najlepszą opcją będzie połączenie jej z jednolitymi spodniami lub spódnicą bez przesadnych ozdobników. W trakcie lata równie dobrze sprawdzają się także zwykle jeansowe spodenki pasujące do niemal wszystkich wariantów takich bluzek. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są jednak białe i czarne ubrania, które z powodzeniem można łączyć z dowolnymi bluzkami w kwiaty bez względu na ich kolorystykę i dokładne motywy. Jeśli w konkretnym modelu przeważa jedna barwa kwiatów umieszczona na neutralnym tle, spodnie lub spódnica również mogą być utrzymane w takim odcieniu. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w zależności od kolorystyki i kroju danej bluzki, dlatego często należy zdać się na własne poczucie stylu.

Bluzki w kwiaty: z czym ich nie łączyć?

Bluzki w kwiaty zazwyczaj są pokryte rzucającymi się w oczy motywami, które najlepiej łączyć jedynie z jednolitymi spodniami lub spódnicą. Zestawienie agresywnych, kolorowych motywów na górnej części garderoby z takim samym dołem zwykle nie wygląda dobrze. Wyjątkiem są zwiewne, letnie sukienki pokryte takimi wzorami, jednak zazwyczaj mają one niewiele wspólnego ze zwykłymi bluzkami.

Znana marka odzieżowa wycofuje się z polski. Kiedy sklepy znikną z galerii? >>>

Kwestia łączenia wzorów kwiatowych z innymi motywami jest zależna od dokładnego wyglądu samej bluzki. Delikatne ubrania pokryte pojedynczymi rysunkami kwiatów o stonowanych barwach niekiedy wyglądają dobrze w zestawieniu ze spodniami w delikatne, lekko widoczne paski lub inne geometryczne kształty. Kluczem do uzyskania eleganckiego i spójnego efektu jest jednak umiejętność stwierdzenia, czy konkretna bluzka w kwiaty aby na pewno może być łączona z danymi spodniami lub spódnicą. W tym celu warto zasugerować się licznymi inspiracjami dostępnymi w internecie i czasopismach modowych.

Bluzki w kwiaty mogą mieć również wiele krojów. Niektóre z nich są dosyć obcisłe, podczas gdy inne wykonano ze zwiewnej tkaniny z rozkloszowanymi rękawami i licznymi elementami w stylu boho. Im bardziej ozdobny krój samej bluzki, tym bardziej neutralny powinien być charakter dolnej części garderoby. Łączenie wielu falbanek i innych dodatków ze zdobionymi rurkami lub rozkloszowanymi dzwonami zazwyczaj nie wygląda zbyt dobrze. Dobór odpowiednich spodni lub spódnicy do danej bluzki w kwiaty powinien jednak bazować głównie na jej dokładnym wyglądzie i twoim własnym poczuciu estetyki, ponieważ każde ubranie to zupełnie inny design.

Czółenka Mary Jane: Nosiła je Carrie Bradshaw, Cher Horowitz i Alicja z krainy czarów. Teraz to najmodniejsze buty sezonu >>>