Rozwój duszy i ciała powinien iść w parze, a w idealnym scenariuszu udaje się realizować oba te założenia. Wiadomo, że w codziennym życiu bywa różnie i często brakuje nam czasu, aby odpowiednio dbać o pielęgnację siebie na obu płaszczyznach. Na szczęście budowanie świadomości w tej dziedzinie idzie do przodu i sposobów dbania o zdrowe ciało jest coraz więcej. Dzięki temu, że propagowanie aktywnego trybu życia stało się po prostu modne, powstaje coraz więcej możliwości do tego, aby właśnie taki tryb życia prowadzić.

Jednym z takich zabiegów, pozwalają łączyć aktywne dbanie o zdrowy wygląd z tzw. czasem dla samej siebie, jest body wrapping. W jego trakcie nie tylko ciało korzysta, ale również umysł ma chwilę na odpoczynek, który jest niezwykle ważny w codziennym funkcjonowaniu. Body wrapping, wykonywany np. w gabinetach kosmetycznych, to zabieg, który śmiało można wykonywać samodzielnie w domu. Wystarczy zaczerpnąć kilku informacji i wcielić je w życie.

Co to jest body wrapping?

Body wrapping polega na nałożeniu odpowiedniego kosmetyku na część ciała, owinięciu jej folią kuchenną i przykryciu się kocem w celu zwiększenia temperatury ciała. Ciepło działa rozluźniająco i wspomaga wchłanianie się substancji przez skórę. Folia również przyspiesza ten proces i zwiększa jego efektywność.

Ceny zabiegu zwykle wahają się od 50 do 180 złotych. W dużej mierze zależą od obszaru ciała, na którym ma być wykonany. Jednorazowe zastosowanie niestety nie da widocznego rezultatu, dlatego zaleca się zrobienie minimum 10 zabiegów, z nie większym odstępem niż 7 dni pomiędzy poszczególnymi sesjami.  

Przy takiej ilości kwota może zrobić się pokaźna, ale na szczęście nie jest to na tyle skomplikowany zabieg, aby nie można było go wykonać samemu w domu. Warto jednak pierwszy raz udać się do specjalisty, żeby podpatrzeć i zrobić to dobrze we własnym zakresie.

Zastosowanie i efekty body wrappingu

Body wrapping jest to zabieg kosmetyczny, który ma na celu ujędrnić i odżywić daną partię ciała. Ma również działanie antycellulitowe, wyszczuplające i modelujące sylwetkę.

To super opcja, jeżeli chcesz spalić trochę tkanki tłuszczowej, wymodelować swoje uda i talię oraz pożegnać się z cellulitem. Zabieg ten dodatkowo ma działanie relaksujące i odprężające. Poza tym działa regeneracyjnie poprzez poprawę krążenia i przepływu krwi oraz limfy.

Zobacz także:

Domowy body wrapping krok po kroku

Jak wcześnie wspomnieliśmy, ogromną zaletą body wrappingu jest jego prostota. Można spokojnie robić sobie go w domu i nie potrzeba szczególnych umiejętności oraz tajemnej wiedzy. Jedna lub dwie wizyty w gabinecie kosmetycznym wystarczą, by idealnie odtworzyć zabieg.

  1. Ważny aspekt, który mocno wypływa na efekty body wrappingu, to wykonanie wcześniej peelingu. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, otworzysz pory i to wszystko wpłynie pozytywnie na wchłanianie się kosmetyku.
  2. Po uprzednim wykonaniu peelingu należy nałożyć dosyć grubą warstwę kosmetyku na ciało i owinąć ciasno folią.
  3. Następnie położyć się w wygodnej pozycji i przykryć kocem. Czas przebywania w foli to około 40 minut, dlatego to idealny moment, by zapomnieć o codzienności i cieszyć się chwilą.
  4. Po upływie tego czasu należy zdjąć folię i spłukać ciało samą wodą najlepiej chłodną.

Świetną opcją jest również to, że kosmetyki, których używa się do body wrappingu, można zrobić samodzielnie w domu. Domowy body wrapping z kawy to dosyć popularny rodzaj wśród mistrzyń prywatnego spa. Śmiało można wykorzystać fusy z kawy z dodatkiem sproszkowanego imbiru i cynamonu. Do uzyskania odpowiedniej konsystencji warto użyć oleju kokosowego i domowy balsam wyszczuplający gotowy!

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do zabiegu?

Kosmetyki odgrywają w tym przypadku główną rolę, ponieważ to one mają odżywić i wpłynąć na tkanki. Folia i koc mają na celu wspomagać działanie preparatu nałożonego na ciało. Dlatego niesamowicie istotne jest to, żeby celować w sprawdzone kosmetyki. Wybierając antycellulitowe i wyszczuplające balsamy do body wrappingu, należy dobrze sprawdzić ich skład.

Uwaga: jeżeli planujecie wykonać domowe substancje do zabiegu to warto wiedzieć z czego korzystać i co jaki ma wpływ na skórę. Najłatwiej używać olejów i ekstraktów z danej rośliny lub jej owoców. Oto kilka wskazówek:

  • cynamon i imbir – działają rozgrzewająco i wspomagają proces spalania tłuszczu,
  • kofeina i algi morskie – ujędrniają skórę i działają detoksykująco,
  • miłorząb japoński – zmniejsza odkładanie się tłuszczu,
  • kasztanowiec – poprawia krążenie i działa przeciwobrzękowo.

Przeciwwskazania do body wrappingu

Mimo, że nie jest to bardzo inwazyjny zabieg, to niestety nie wszyscy mogą go wykonywać. Osoby z chorobami serca, kobiety w ciąży, cierpiący na choroby nerek, posiadacze żylaków to grupa, której zabrania się wykonywania takiej kuracji. Ci, którzy mają wrażliwą, naczynkową skórę również nie powinni jej stosować. Oczywiście wszystkie rany otwarte i choroby skóry także wykluczają daną partie ciała z możliwości wykonania na niej body wrappingu.

Jeżeli znajdujesz się w którejś z wyżej wymienionych grup osób, a mimo to bardzo chcesz skorzystać z zabiegu, to koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Być może twój przypadek nie będzie cię wykluczał z takiej możliwości.