„Bridgertonowie”: 3. sezon - Colin i Penelope na pierwszym planie

Pierwsze dwie odsłony „Bridgertonów” Netfliksa zachowały ramy narracji z serii książek Julii Quinn, na podstawie których powstał bijący rekordy popularności serial. Jakież więc było zaskoczenie, kiedy okazało się, że 3. sezon nie skupi się na postaci Benedicta Bridgertona, o którego perypetiach miłosnych opowiadała 3. powieść Quinn, zatytułowana „Propozycja dżentelmena”.

Nicola Coughlan, obsadzona w roli Penelope Featherington, na corocznym evencie Netfliksa FYSEE przekazała, że w nowych odcinkach to właśnie jej bohaterka i obiekt jej uczuć (w którego wcielił się Luke Newton) zostaną umieszczeni na pierwszym planie.

Podobnie jak Lady Whistledown od dłuższego czasu skrywałam przed wami sekret, ale wreszcie mogę wyjawić, że w 3. sezonie zobaczycie historię miłosną Colina i Penelope. 

Czemu produkcja postanowiła pominąć historię Benedicta? Jeszcze niedawno showrunner uwielbianej serii, Chris van Dusen, mówił, że w kolejnej części chciałby zgłębić wątek  nieokreślonej seksualności bohatera, w którego wcielił się Luke Thompson... Otóż przesunięcie wobec literackiego pierwowzoru jest związane ze zmianą w produkcji serialu, który dostał nową showrunnerkę. Na tym stanowisku van Dusena zastąpiła Jess Brownell. W rozmowie z „Variety” Brownell wyjaśniła, dlaczego podjęto decyzję o modyfikacji.

Naprawdę czuję, że to jest czas Penelope i Colina. Tę dwójkę śledziliśmy na ekranach od 1. sezonu, więc  jesteśmy już trochę zaangażowani w ich historię. Wiemy, kim są jako ludzie. Myślę, że szczególnie w ostatnim sezonie są momenty napięcia między nimi – Colin prawie dochodzi do miejsca, w którym zdaje sobie sprawę, że Penelope coś do niego czuje, ale jeszcze tam nie dotarł. Naprawdę mam wrażenie, że to jest idealny moment, by to rozgryźć.

W sumie trudno się dziwić tej decyzji.  Między Featherington a Bridgertonem od początku jest głęboka zażyłość. Ona wie, co czuje do przyjaciela z dzieciństwa. Jego uczucia są wciąż bardzo niedojrzałe – nie zauważa, że szuka szczęścia wszędzie, tylko nie tam, gdzie może je znaleźć. W 2. sezonie wydaje się, że ich relacja ma szansę zmienić charakter. Niestety ostatni odcinek przynosi Penelope gorzkie rozczarowanie...

Co czeka tę dwójkę w kolejnej odsłonie?

„Bridgertonowie” – historia Colina i Penelope bez szczęśliwego zakończenia?

Jess Brownell oczywiście nie zdradziła żadnych konkretów, wyjawiła jednak, jak produkcja zamierza rozwijać postacie grane przez Nicolę Coughlan i Luke’a Newtona

Nie chcę wygadać za dużo, ale ogólnie ten sezon będzie o dwóch postaciach, które wychodzą z cienia. Colin jako trzeci syn pozostaje trochę za kulisami, a Penelope jako Lady Whistledown żyje podwójną tożsamością, mając też publiczną twarz i naprawdę dochodząc do ściany. Oglądanie tych dwojga wychodzących ku jasności, odnajdujących siebie, będzie naprawdę satysfakcjonujące – powiedziała.

Ale czy to znaczy, że tę dwójkę czeka happy end? Będą mieli swoje „happily ever after”? Według niektórych fanek i fanów nie jest to możliwe. A przynajmniej jeszcze nie teraz.  Takie przypuszczenia pojawiły się po tym, gdy Netflix zamieścił w mediach społecznościowych wpis o zastanawiającej treści:

Sezon 3. pokaże, jak (albo czy...) Penelope i Colin przejdą od przyjaciół do zakochanych.

Sceptycy i sceptyczki uważają, że to tylko sprytne posunięcie marketingowe, mające rozbudzić jak największe zainteresowanie kolejną odsłoną kostiumowego przeboju. Podobne zagranie zastosowano przy promocji 2. sezonu, gdy Netflix zapowiadał trójkąt miłosny – argumentują komentujący w serwisie Reddit. Osoby bardziej podatne na sugestie są jednak przekonane, że 3. sezon bez szczęśliwego zakończenia jest nie tylko możliwy (m.in. w związku z podwójną tożsamością panny Featherington), ale wręcz stanowiłby doskonały plot twist dla dalszego rozwoju sagi. Jak będzie w rzeczywistości? Odpowiedzi na to pytanie niestety nie poznamy szybko, bo prace na planie zdjęciowym jeszcze nie ruszyły.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.