Fascynacja estetyką znaną nam z początku lat 2000. nie słabnie. Trendy z tamtego okresu mają tyle samo fanek i fanów, co przeciwniczek i przeciwników. Dua Lipa, Bella Hadid oraz Hailey Bieber należą do pierwszej z wymienionych grup. Udowadniają, że odrobina kiczu (serwowana w nowej – udoskonalonej wersji) jeszcze nikomu nie zaszkodziła. To m.in. dzięki nim ponownie zainteresowałyśmy się i zainteresowaliśmy się motywem motyla w modzie, jak również w urodzie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wspomniana wokalistka pojawiła się na gali Grammy w butterfly dress od Versace i zachwyciła wszystkich. Z kolei w kwietniu tego roku jedna z najpopularniejszych modelek na świecie, a prywatnie żona Justina Biebera lansowała butterfly liner, czyli (naszym zdaniem) jeden z najbardziej uroczych trendów w makijażu na wiosnę i lato 2022. Na czym polega? I dlaczego warto się nim zainteresować w tym sezonie? 

Butterfly liner, czyli modny makijaż oka na sezon wiosna-lato 2022

Jeśli podobnie jak topowe it-girls lubisz motyw motyla w modzie lub makijażu, butterfly liner jest właśnie dla ciebie. To trend, który (jak sama nazwa wskazuje) polega na stworzeniu kreski bądź kilku kresek na powiece w taki sposób, by przypominały skrzydła pięknego owada. W mediach społecznościowych, na czele z Instagramem oraz TikTokiem nie brakuje bardzo dosłownych propozycji. Beauty influencerki i influencerzy chętnie malują motyle na powiekach, jak również na łukach brwiowych, a tym samym wznoszą modny makijaż oka na totalnie wyższy poziom zaawansowania. 

Taki makijaż prezentuje się bardzo efektownie. Nie mamy wątpliwości, że butterfly liner to super opcja na festiwale, których sezon już wkrótce się rozpocznie. Natomiast przed innymi – nazwijmy to – bardziej casualowymi imprezami zainspirujemy się Hailey Bieber, która postawiła na subtelniejszą kreskę. Połączyła dwie linie (na górnej i na dolnej powiece) w odcieniach czerni oraz niebieskiego. Do tego mocno rozświetliła tak zwaną dolinę łez. Kreski inspirowane rozpostartymi skrzydłami motyla i glow sprawiły, że oczy optycznie powiększyły się. Co więcej, spojrzenie stało się wielowymiarowe i hipnotyzujące. Zobaczcie: 

Modny makijaż oka na sezon wiosna-lato 2022. Oto najważniejsze trendy

Zapominamy więc o klasycznej kresce na powiece. Warto sięgnąć po eyeliner, kredkę do oczu albo cienie w odcieniach różu, fioletu, zieleni czy niebieskiego. Sprawdzą się także dodatkowe zdobienia, na czele z mini kryształkami. Bohaterki głośnego serialu „Euforia” przekonują, że im więcej – tym lepiej. Wykonując modny makijaż oka na sezon wiosna-lato 2022, można też śmiało eksperymentować z kształtem kreski. Motyw motyla, który podbił serce Hailey Bieber i nie tylko, to jedna z wielu możliwości.  

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.