Czy Byk i Waga do siebie pasują?

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki obu znaków. Żywiołem Wagi jest powietrze, a planetą, która patronuje osobom urodzonym pod tym gwiazdozbiorem, Wenus. Cechy charakterystyczne tego znaku, to przede wszystkim niezdecydowanie, kreatywność, silna potrzeba sprawiedliwości, uprzejmość i próżność. Wagi to marzyciele zodiaku, są określane jako niezwykle zmienne i chaotyczne, bardzo często zdarza im się bujać w obłokach.

Byk to znak żywiołu ziemi. Mimo tego, że tak jak w przypadku Wagi, patronuje mu Wenus, przypisywane cechy są w większości różne od tych, które charakteryzują jego powietrzną koleżankę. Zodiakalne Byki to racjonaliści, w życiu znajdują szczęście i spełnienie poprzez poczucie bezpieczeństwa, przede wszystkim finansowego. Są wytrwałe i uparte, bardzo mocno stąpają po ziemi.

Czy Byk i Waga do siebie pasują? Teoretycznie, najlepsze połączenia tworzą znaki, którym patronują żywioły o podobnej energii, na przykład:

  • powietrze i ogień (lew i wodnik, lew i baran, baran i wodnik),
  • powietrze i powietrze (wodnik i waga, wodnik i bliźnięta),
  • ziemia i woda (ryby i byk, byk i rak),
  • woda i woda (ryby i skorpion, rak i ryby).

Idąc tym tropem, ziemny Byk i powietrzna Waga nie mają dużych szans na stworzenie trwałej relacji. Musimy jednak pamiętać, że nasz zodiak słoneczny, to tylko jeden z kilkunastu znaków, które posiadamy w swoim horoskopie urodzeniowym. Wszystkie z nich składają się na cechy naszej osobowości, a żeby szczegółowo określić kompatybilność dwóch osób, najlepiej będzie dokładnie porównać ich kosmogramy. Może okazać się, że znaki, które kochankowie mają w innych planetach (na przykład Marsie, Merkurym czy Wenus), są o wiele bardziej dopasowane.

Ponadto, zarówno pragmatyczny Byk, jak i posiadająca głowę w chmurach Waga, są rządzone przez to samo ciało niebieskie - Wenus. Planeta miłości i rozkoszy sprawi, że osoby urodzone w tych znakach będą miały kilka wspólnych cech, dotyczących przede wszystkim spraw związanych z seksem i innymi, cielesnymi przyjemnościami.

Byk i Waga - dopasowanie

Aby móc stworzyć horoskop partnerski dla Wagi i Byka, musimy przyjrzeć się, jak oba ze znaków podchodzą do tematu miłości, związków i relacji. Jakimi partnerami są osoby urodzone pod tymi gwiazdozbiorami?

Jakim partnerem jest Waga?

Zodiakalne Wagi kochają być zakochane. Miłość jest dla nich jedną z najważniejszych, życiowych wartości. Niestety, często nie zdają sobie sprawy, że w wizji zauroczenia najbardziej kręci je... dreszczyk emocji, zazwyczaj występujący na samym początku związku. Wagi uwielbiają rozpoczynać nowe relacje, flirtowanie jest dla nich równie naturalne, co prowadzenie zwykłej rozmowy. Z tego powodu często są odbierane przez innych jako niestałe w uczuciach, i określane jako osoby, które lubią skakać z kwiatka na kwiatek.

Zobacz także:

Kiedy ktoś na poważnie spodoba się zodiakalnej Wadze, traci dla tej osoby głowę. Jest kompletnie zafascynowana swoją drugą połówką, a wizja spełnionej miłości jest w stanie mocno ją uszczęśliwić. Niestety, jako znak żywiołu powietrza, Waga bardzo mocno ceni sobie niezależność. Kiedy pierwsze emocje opadną, może poczuć się przytłoczona życiem codziennym i obowiązkami związanymi z budowaniem długotrwałej relacji, i zacząć się z niej wycofywać.

Jakim partnerem jest Byk?

Byk w miłości szuka przede wszystkim harmonii. Od najmłodszych lat widzi się u boku swojej drugiej połówki, pragnie stworzyć z nią trwały związek i ognisko domowe. Jego wymarzona relacja miłosna jest oparta na fundamentach wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. W partnerze niezwykle ceni sobie lojalność, zdrada jest dla niego jedną z najgorszych rzeczy, które mogłyby się przydarzyć.

Jako znak rządzony przez Wenus, zodiakalny Byk przywiązuje dużą wagę do fizycznych zbliżeń. Nie będzie jednak w stanie osiągnąć seksualnego spełnienia, bez wytworzenia głębokiego połączenia emocjonalnego z drugą osobą. Byk marzy o znalezieniu partnera, który będzie jego najlepszym przyjacielem, bratnią duszą, i namiętnym kochankiem.

Byk i Waga jako para

Zarówno Byk, jak i Waga, dążą do stworzenia harmonijnego i zbalansowanego związku. Osoby urodzone w tych znakach cenią sobie komfort, mają lekko hedonistyczne podejście do życia. Dzięki temu na początku ich relacja może przypominać sielankę, pełną wzajemnej czułości i intymności, oraz wspólnych aktywności, które sprawiają partnerom przyjemność. Często są związane ze sztuką, ponieważ zodiakalne Wagi i Byki kochają wszystko, co estetyczne, piękne i miłe dla oka. Dzięki podobnym zainteresowaniom, osoby urodzone w tych znakach nie będą mieć problemu z komunikacją, która jest niezwykle potrzebna do stworzenia szczerej relacji z drugą osobą.

Niestety, zazwyczaj odmienność ich charakterów szybko daje o sobie znać. Niezdecydowana, chaotyczna Waga, może zacząć nudzić się w związku z przyziemnym i pragmatycznym Bykiem. Jego racjonalne podejście do relacji międzyludzkich sprawi, że powietrzny znak może poczuć się jak w klatce, z której jak najszybciej będzie chciał uciec. Za to Byk nie będzie w stanie zaakceptować roztrzepania i próżności Wagi, które nie pasują do jego wizji związku. 

Horoskop partnerski - Byk i Waga

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Byk i Waga to trudne dopasowanie, które będzie wymagało od partnerów dużej ilości pracy i zaangażowania. Osoby urodzone w tych znakach mają inną percepcję otaczającego ich świata, która przekłada się też na sprawy związane z miłością. Powietrzny znak to marzyciel i idealista, który pragnie wielkiej miłości, ale nie do końca potrafi ją zdefiniować, a wizja utraty niezależności na rzecz związku może go przerażać. Ziemny Byk jest realistą, również w sprawach uczuciowych. Nie ma problemu z poświęceniem części swojego życia na rzecz budowania trwałej relacji z drugą osobą. Znajduje szczęście i spełnienie w małych radościach, związanych z życiem codziennym. To odmienne podejście do dynamiki związku może sprawić, że zodiakalne Wagi i Byki nie będą w stanie utrzymać swojej relacji na właściwych torach.

Byk i Waga w związku - słabe i mocne strony

Kluczem do trwałej i szczęśliwej relacji jest aktywne zaangażowanie obojga partnerów, a każda para trafia czasem na przeciwności losu, także te związane z niedopasowaniem cech charakteru kochanków. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związku zodiakalnego Byka i Wagi?

Mocne strony relacji Byka i Wagi to przede wszystkim:

  1. Wspólne zainteresowania. Byki i Wagi to zodiakalni koneserzy sztuki i przyjemności. Osoby urodzone w tych znakach cenią sobie wszystko co estetyczne i piękne, bez problemu znajdą całą masę wspólnych aktywności, które będą sprawiać im radość.
  2. Dobra komunikacja. Przez dużą ilość wspólnych zainteresowań, kochankom nigdy nie zabraknie tematów do rozmów.
  3. Podobna energia seksualna. Zarówno Byk, jak i Waga, bardzo cenią sobie fizyczne przyjemności, dzięki czemu nie będą narzekać na nudę w łóżku.

Słabe strony związku Wagi i Byka to między innymi:

  1. Odmienność ich charakterów. Dobrze zorganizowany i ułożony Byk może mieć problem z akceptacją chaotycznych i niezdecydowanych zachowań Wagi, co będzie prowadziło do konfliktów i sporej ilości kłótni.
  2. Różna wizja relacji międzyludzkich. Zodiakalna Waga to poszukujący wrażeń imprezowicz, który ma alergię na rutynę, szczególnie, jeśli dotyczy tak ważnego aspektu jej życia, jak związek. Byk poszukuje w życiu bezpieczeństwa i stabilizacji, może mieć problem z nadążaniem za swoim powietrznym partnerem.
  3. Powierzchowność ich związku. Mimo tego, że kochankowie będą w przyjemny sposób spędzać razem czas, nie będą w stanie w stu procentach zrozumieć się na poziomie emocjonalnym, co jest niezbędne do zbudowania trwałej i udanej relacji.

Byk i Waga w łóżku

Byk i Waga świetnie dogadają się w sprawach łóżkowych. Patronem obu tych znaków jest Wenus, czyli planeta odpowiadająca za miłość i fizyczne rozkosze. Ziemny Byk niezwykle ceni sobie cielesne przyjemności, spełnienie seksualne jest dla niego jedną z najważniejszych wartości w związku. Powietrzna Waga ma niegasnący apetyt na łóżkowe igraszki, bliskość fizyczna zapewnia jej szczęście i spełnienie. Życie erotyczne osób urodzonych w tych znakach będzie bogate w namiętne zbliżenia, i długie rozmowy o tym, jak zmaksymalizować dawaną sobie rozkosz.

Kłopoty, na które mogą natrafić, wynikają z odmiennych cech ich charakteru. Aby uzyskać spełnienie seksualne, zodiakalny Byk będzie musiał całkowicie otworzyć się przed partnerem, wytworzyć z nim głęboką więź emocjonalną. Niestety, powietrzna Waga podchodzi do tego typu spraw w bardziej fizyczny sposób, może nie rozumieć uczuciowej strony swojego kochanka. Problemem może być też rutyna, która od czasu do czasu dotyka każdą długotrwałą relację. Żądna wrażeń Waga będzie potrzebowała ciągłej stymulacji i przysłowiowego dreszczyku emocji. Jeśli w łóżku poczuje nudę, bardzo szybko zacznie szukać ich poza związkiem.