Stworzenie horoskopu partnerskiego to świetny sposób na sprawdzenie, czy ty i twój partner lub partnerka do siebie pasujecie. Astrologia może powiedzieć nam dużo na temat cech charakteru dwóch osób, a zarazem przewidzieć, jakie mają szanse na zbudowanie trwałej i udanej relacji. W tym artykule skupimy się na połączeniu zodiakalnego Lwa i Barana. Czy dwa znaki ognia mogą się ze sobą dogadać? Jak będzie wyglądało ich życie erotyczne? Podpowiadamy.

Czy Lew i Baran do siebie pasują?

Lew i Baran to znaki tego samego żywiołu. Mimo tego, że są połączone przez ogień, ich charakterystyka delikatnie się różni. Patronem zodiakalnego Lwa jest Słońce. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem są ambitne, wytrwałe i pewne siebie. Lwy to urodzeni przywódcy, mogą być odrobinę apodyktyczni, próżni, czy skoncentrowani na sobie. Zodiakalnemu Baranowi patronuje Mars. Planeta wojny, agresji i działania sprawia, że osoby urodzone w tym znaku są odważne, ambitne, ciekawe świata, i pełne energii. Barany uwielbiają dominować i znajdować się w centrum uwagi. Mogą być też niezwykle impulsywne, bezkompromisowe i skłonne do przesady.

Czy dwie ogniste osoby, o tak silnych charakterach, są w stanie dogadać się w sprawach miłosnych? Teoretycznie, najlepsze połączenia tworzą znaki żywiołów o podobnej energii, między innymi:

  • ogień i powietrze (np. Baran i Wodnik, Strzelec i Bliźnięta),
  • powietrze i powietrze (np. Wodnik i Waga, Waga i Bliźnięta),
  • ziemia i woda (np. Byk i Rak, Ryby i Byk),
  • woda i woda (np. Rak i Ryby, Ryby i Skorpion),
  • ogień i ogień (np. Lew i Baran, Lew i Strzelec).

Idąc tym tropem, Lew i Baran to świetne połączenie, które ma duże szanse na stworzenie długotrwałej i udanej relacji. Musimy jednak pamiętać, że nasz zodiak słoneczny to tylko jeden ze znaków, które posiadamy w swoim kosmogramie. Aby dowiedzieć się więcej na temat astrologicznego dopasowania dwóch osób, należy dokładnie porównać umiejscowienie innych gwiazdozbiorów w ich horoskopach urodzeniowych.

Lew i Baran - dopasowanie

Zanim przejdziemy do szczegółowego horoskopu partnerskiego, zobaczmy, jak oba płomienne znaki podchodzą do tematu miłości i relacji. Czego w związku szuka Lew? Jakim partnerem jest Baran?

Jakim partnerem jest Lew? 

Zodiakalne Lwy są z natury niezwykle kochliwe. Bardzo łatwo jest je zauroczyć, szczególnie… poprzez prawienie im komplementów. Lgną do atencji, uwielbiają być adorowane. Nie spieszy im się jednak do ustatkowania. Przygody miłosne traktują najczęściej jako jeden z ekscytujących elementów ich życia, na równi z podróżami, imprezami czy spotkaniami z grupą znajomych.

Lew zdecyduje się na trwałą relację dopiero, kiedy spotka osobę spełniającą wszystkie jego wyobrażenia o partnerze lub partnerce. Wtedy nie będzie zwlekał z podjęciem odpowiednich kroków w celu ustatkowania, a nawet zalegalizowania związku. Aby ogień w relacji nie gasł, Lew będzie potrzebował stałej, dużej dawki zaangażowania i atencji. Jeśli poczuje się opuszczony lub niedoceniony, może zacząć oddalać się od partnera, i zamykać się w sobie.

Zobacz także:

Jakim partnerem jest Baran?

Zodiakalne Barany bardzo szybko się zakochują. Ich wrodzona impulsywność sprawia, że od momentu, kiedy ktoś im się spodoba, zaczynają aktywnie działać w kierunku wytworzenia z tą osobą relacji. Barany nie mają problemu z uzewnętrznianiem swoich uczuć, od razu przechodzą do akcji i zapraszają swojego wybranka lub wybrankę na romantyczną randkę lub pełne wrażeń spotkanie. Aby zdobyć serce kochanki czy kochanka, dostarczą mu niezwykle dużą ilość zaangażowania i atencji, szczególnie na początku związku.

Barany nie znoszą nudy i rutyny. Aby uzyskać spełnienie w stałej i długotrwałej relacji z jedną osobą, muszą znaleźć partnerkę czy partnera, który jest w stanie zaakceptować podobną dynamikę. W życiu szukają ciągłej stymulacji i wrażeń, jeśli poczują stagnację, mogą zacząć się dystansować. Ich duża ilość energii sprawia, że czasem trudno jest je okiełznać. Jeśli jednak Baran znajdzie kochankę bądź kochanka, któremu uda się dotrzymać mu kroku, będzie wiernym, lojalnym i wspierającym partnerem, aktywnie angażującym się w budowanie relacji.

Lew i Baran jako para - horoskop partnerski

Horoskop partnerski zodiakalnych Lwów i Baranów przewiduje im trwały, szczęśliwy i pełen wrażeń związek. Osoby urodzone w tych znakach dobrze odnajdują się w codzienności o szybkiej dynamice, mają spójną wizję związków i przyszłości, są dla siebie wsparciem i motywacją do działania. Lwy i Barany mają optymistyczne podejście do życia, wiedzą, jak czerpać z niego całymi garściami.

Problemy, na które mogą natrafić, wynikają z… sił ich charakterów. Płomienne znaki mają w sobie niezwykle dużo dumy i uporu, co niestety może utrudnić im gładkie rozwiązywanie ewentualnych konfliktów. Zarówno Lew, jak i Baran, będzie chciał czuć się stroną dominującą, szczególnie na początku budowania relacji. Z tego powodu od czasu do czasu między kochankami może dochodzić do ognistych kłótni i sprzeczek. Na szczęście, Lwy i Barany nie przepadają za chowaniem w sobie urazy. Partnerzy będą bardzo szybko się ze sobą godzić, a uniesienia potraktują jako element dodający w ich związku ekscytacji.

Lew i Baran w związku - słabe i mocne strony

Według astrologii, Baran i Lew to świetne dopasowanie. Musimy jednak pamiętać, że każda relacja natrafia czasem na gorsze momenty i wyboje. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związku tych dwóch płomiennych znaków?

Mocne strony relacji Lwa i Barana to między innymi:

  1. Podobne spojrzenie na świat. Lwy i Barany to znaki ogniste, które postrzegają życie jako byt, z którego trzeba czerpać jak najwięcej się da. Dzięki temu łatwo im dogadać się w kwestii poglądów, wartości, czy zainteresowań.
  2. Spójna wizja związku. Zodiakalne Lwy i Barany podejmą decyzję o wejściu w stałą relację dopiero wtedy, kiedy znajdą kochanka spełniającego wszystkie ich oczekiwania. Osoby urodzone pod tymi gwiazdozbiorami będą dla siebie wsparciem i motywacją, jednak bez problemu dadzą swojej drugiej połówce przestrzeń do samorealizacji poza związkiem.
  3. Dynamika życia. Osoby urodzone w obu tych znakach potrzebują ciągłej zmiany i stymulacji, nie czują się dobrze z poczuciem zwolnienia tempa czy stagnacji. Będą nawzajem motywować się do działania, oraz wymyślać coraz to nowsze aktywności, które dostarczą im wrażeń.

Słabe strony związku Lwa i Barana to przede wszystkim:

  1. Walka o dominację. Zarówno Lwy, jak i Barany, to silne charaktery, z potrzebą sprawowania kontroli i władzy. Kiedy dwie osoby o tego typu osobowości stworzą relację, w której komunikacja nie będzie wystarczająco przejrzysta, może między nimi dochodzić do kłótni i zgrzytów, podczas których każdy z partnerów będzie chciał być stroną dominującą.
  2. Skupienie na sobie. Osoby o znaku Barana i Lwa są niezwykle ambitne i skupione na osiągnięciu celu. Jeśli im na czymś bardzo zależy, nie są skłonne do poświęceń na rzecz drugiej osoby. Niestety, może to doprowadzić do rywalizacji i braku zaufania w związku, szczególnie, jeśli partnerzy wybrali podobną ścieżkę zawodową, albo któryś z nich czuje, że relacja stoi na drodze do sukcesu.

Lew i Baran w łóżku

Czy Lew i Baran dogadają się w kwestii seksu? Według astrologii, najsilniejszą chemię seksualną odczuwają znaki, które znajdują się naprzeciwko siebie na kole kosmogramu. W tym przypadku będą to:

Musimy jednak pamiętać, że połączenie osób o tym samym żywiole, zawsze powinno się sprawdzić, również jeśli chodzi o sprawy łóżkowe.

Życie erotyczne Barana i Lwa będzie pełne przyjemności, namiętności i… eksperymentowania. Ich temperament sprawia, że w łóżku najczęściej sypią się iskry. Te znaki zodiaku będą szukać coraz bardziej ekscytujących sposobów na dostarczenie sobie rozkoszy, jako cel postawią sobie jak najdokładniejsze odkrycie swojej seksualności. 

Od czasu do czasu ich zapał ostudzi walka o dominację, również podczas seksu. Przepychanki o to, kto powinien być na górze, mogą skutecznie przygasić płomień. Jednak Lwy i Barany nie będą długo chować w sobie urazy.