Była żona Armiego Hammera w pierwszym wywiadzie po wybuchu skandalu 

Zanim rozstali się w 2020 roku, byli małżeństwem przez 10 lat (koniec związku ogłosili we wspólnym poście na Instagramie z lipca 2020). W następnym roku kobiety zaczęły zgłaszać zarzuty wobec  aktora filmu „Tamte dni, tamte noce”, oskarżając go o wykorzystywanie i napaści seksualne.

W rozmowie z magazynem „Elle”, opublikowanej kilka dni po pierwszym wywiadzie Armiego Hammera od wybuchu skandalu w 2021 roku, Elizabeth Chambers szczegółowo opisuje rozpadające się fundamenty jej małżeństwa i to, jak zszokowały ja doniesienia mediów na temat jej eks.

Możesz dawać, możesz kochać, możesz być dla kogoś, ale musisz także pociągnąć ludzi do odpowiedzialności za ich czyny – powiedziała gwiazda telewizyjna. Rozpad mojej rodziny był czymś, czego bałam się najbardziej w całym moim życiu.

40-letnia Chambers i 36-letni Hammer mają dwoje dzieci: 8-letnią Harper i 6-letniego Forda. W 2020 roku, zanim Elizabeth złożyła pozew o rozwód, cała rodzina spędziła razem kwarantannę na Kajmanach z ojcem i macochą Armiego. W wywiadzie dla brytyjskiego „GQ” we wrześniu 2020 roku Hammer wspominał to doświadczenie jako „intensywne” i powiedział, że czuje się „bezsilny”. Chambers przyznała, że w czasie izolacji „było z nim najgorzej”.

Elizabeth Chambers o Armiem Hammerze i rozpadzie rodziny

Elizabeth twierdzi, że o mrocznym obliczu męża dowiedziała się dopiero, gdy zaczęły wychodzić na jaw doniesienia o rzekomym znęcaniu się jej partnera nad kobietami. Brakowało mi słów – powiedziała.

40-latka zaznaczyła, że ona i Hammer nadal są współrodzicami i ma nadzieję, że ochroni swoje dzieci przed traumą tego, co się stało. Wspieram Armiego w jego podróży i zawsze będę – zapewniła założycielka sieci detalicznej BIRD Bakery. Wszystko, czego kiedykolwiek chciałam, to żeby był trzeźwy, zdrowy i szczęśliwy. I taki jest. Jest naprawdę obecny, kiedy jest z dziećmi, i to wszystko, co się liczy – dodała.

Chcę, by pewnego dnia moje dzieci mogły powiedzieć: „To, co wydarzyło się w poprzednich pokoleniach, mnie nie dotyczy. Mam tego świadomość, ale jestem tym, kim jestem, nie dlatego, że takie jest moje pochodzenie” – podsumowała Chambers.