Armie Hammer: oskarżenia o przemoc i kanibalizm

Na początku 2021 roku Armie Hammer został oskarżony o przemoc (także seksualną) wobec kobiet i skłonności kanibalistyczne. Aktor, który miał wszystko, z dnia na dzień wszystko stracił. Po wybuchu skandalu gwiazdor „Tamtych dni, tamtych nocy” robił, co mógł, by zainteresowanie jego osobą przycichło. Zrezygnował z kariery aktorskiej, usunął się z życia publicznego i zatrudnił w luksusowym kurorcie na Kajmanach. Nie udało mu się jednak osiągnąć celu. Rozpędzona machina była nie do zatrzymania.

Pod koniec września 2022 roku światło dziennie ujrzał dokument Discovery+ „House of Hammer”, który odsłonił mroczne sekrety rodziny gwiazdora. Historia była promowana jako „»Sukcesja« razy milion” i wzbudziła na całym świecie ogrom emocji.

Armie Hammer twierdzi, że był molestowany

36-latek, który przez ten cały czas konsekwentnie milczał, wreszcie przerwał ciszę. Na początku lutego 2023 roku udzielił wywiadu „Air Mail” – biuletynowi wydawanemu od lipca 2019 roku przez byłego redaktora naczelnego „Vanity Fair” Graydona Cartera i byłą reporterkę „New York Times” Alessandrę Stanley Hammer. Gwiazdor skomentował ostatnie, trudne wydarzenia, wykazując skruchę i zapewniając o tym, że kryzys pomógł mu odnaleźć właściwą drogę w życiu.

Jestem tutaj, by przyznać się do swoich błędów, wziąć odpowiedzialność za to, że byłem dupkiem, że byłem samolubny, że wykorzystywałem ludzi – robiłem to tylko po to, by poczuć się lepiej. Teraz, gdy z tym skończyłem, chcę pójść dalej. Jestem zdrowszą, szczęśliwszą i bardziej zrównoważoną osobą – powiedział zniesławiony aktor.

W pierwszym wywiadzie po wybuchu afery Armie Hammer ujawnił szokującą informację. Jak twierdzi, w wieku 13 lat był molestowany przez pastora w swoim kościele, co zostało potwierdzone przez dwie osoby, w tym jego matkę chrzestną.

[Ten mężczyzna] wprowadził do mojego życia seksualność w sposób, który był całkowicie poza moją kontrolą – skomentował aktor. Byłem w tej sytuacji bezsilny. Nie miałem sprawczości. Seksualność została mi przedstawiona w przerażający sposób, nad którym nie panowałem. Moje zainteresowania poszły w kierunku: „Chcę mieć kontrolę w sytuacjach związanych z seksualnością. Bycie poza kontrolą było dla mnie bardzo niebezpieczne i bardzo niewygodne”.

Armie Hammer odpowiada na oskarżenia 

Hammer odniósł się również do oskarżeń o wykorzystywanie seksualne i gwałt, które wysunęła kobieta używająca pseudonimu „Effie” (w następstwie tych oskarżeń Departament Policji Los Angeles w lutym 2021 roku wszczął dochodzenie).

Według Hammera rzekomy incydent był dobrze zaplanowaną „sceną”, w której „wszystko było wcześniej omówione” między nim a „Effie”. Niestety nie zachował tej konwersacji na Facebooku. 

Gdybym nadal miał te wiadomości, byłbym w stanie zamknąć te sprawę w 0,5 sekundy – zapewnił Armie. Ten domniemany gwałt był jej pomysłem. Zaplanowała wszystkie szczegóły, włącznie z tym, że zobaczę ją Starbucksie, pójdę za nią do domu, ona zostawi frontowe drzwi otwarte, ja wejdę i zrobimy to, co bywa nazywane „incydentem bez zgody za zgodą”.

Zobacz także:

Armie Hammer dziś żyje w trzeźwości

Jeśli chodzi o inne oskarżycielki, 36-latek przyznał, że wykorzystał je emocjonalnie,  jednak zaprzeczył, że dokonał napaści seksualnej.

Prowadziłem bardzo intensywny i ekstremalny tryb życia i wciągałem te kobiety w wir podróży, seksu, narkotyków i wielkich emocji – a potem po prostu je zostawiałem, przechodząc do następnych, pozostawiałem je w poczuciu porzucenia lub wykorzystania – stwierdził aktor.

Armie Hammer zapewnił na koniec, że po odwyku od narkotyków i alkoholu pozostaje trzeźwy i robi wszystko, by w tym stanie wytrwać. Potwierdził doniesienia, że w powrocie do zdrowia wspierał go Robert Downey Jr., który także zmagał się z problemem uzależnień.

Przykłady można znaleźć wszędzie. Robert jest jedną z osób, które tego doświadczyły i znalazły odkupienie na nowej ścieżce – podsumował gwiazdor.

Przekonują was jego słowa?