Armie Hammer – historia upadku hollywoodzkiego gwiazdora

To musiało się stać prędzej czy później. Kariera i upadek Armiego Hammera aż prosiły się o film. Powstał serial. A właściwie miniserial. Dokumentalny. Wyprodukowany przez Discover+.

Tym, którzy ostatnie dwa lata spędzili bez dostępu do prądu, przypominamy: gwiazdor głośnego melodramatu Luki Guadagnino „Tamte dni, tamte noce” na początku 2021 roku został oskarżony przez kilka kobiet o przemoc fizyczną i psychiczną, napaści seksualne i skłonności kanibalistyczne. Aktor, przez lata uchodzący za przykładnego męża i ojca, po szokujących doniesieniach zniknął z widoku publicznego. Prawnuk potentata naftowego Armanda Hammera został odcięty od pieniędzy swojej wpływowej rodziny i wedle ostatnich informacji obecnie pracuje jako konsjerż w luksusowym kurorcie na Kajmanach.

Jakiś czas temu Armie Hammer znów trafił na nagłówki gazet. Wszystko za sprawą serialu dokumentalnego Discovery+ „House of Hammer”, który obnażył „niepokojące szczegóły” i „złowrogie tajemnice” gwiazdora oraz jego przodków.

„House of Hammer” – kulisy produkcji

Trzyodcinkowy dokument, wyreżyserowany przez Elli Hakami i Juliana P. Hobbsa, przyjrzał się zarzutom, które w 2021 roku z dnia na dzień przekreśliły kwitnącą karierę Armiego w Hollywood.

Jason Sarlanis z Discovery+ podkreśla, że seria „House of Hammer” stała się platformą dla niezwykle odważnych kobiet, które zdecydowały się podzielić się swoimi historiami.

Mamy nadzieję, że ich odwaga zainspiruje innych do kontynuowania ważnych rozmów na temat wykorzystywania w naszym społeczeństwie – podkreśla.

Co jednak istotne, szokujące oskarżenia wobec aktora zostaną zaprezentowane na tle skandali z udziałem pięciu poprzednich pokoleń rodziny Armiego. Zgodnie z zapowiedziami dokument opowiedział o „niekończącym się horrorze” rozgrywającym się za kulisami uprzywilejowanego rodu.

Za produkcję odpowiedzialna jest Casey Hammer, ciotka zhańbionego 35-latka. Jak w kwietniu 2022 roku podał „Deadline”, kobieta od lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną. W wydanej w 2015 roku książce „Surviving My Birthright” wyjawiła, że była molestowana przez swojego ojca, Juliana.

Zobacz także:

„House of Hammer”: sekrety dysfunkcyjnej dynastii

To dysfunkcyjna dynastia, której męscy przedstawiciele wykazują wszelkie najgorsze, najbardziej katastrofalne konsekwencje bycia uprzywilejowanymi. Casey Hammer po raz pierwszy opowie nie tylko o swoich doświadczeniach, ale również o swych przodkach i ich „najdzikszych” tajemnicach. Dzięki nowym ustaleniom i na bieżąco odkrywanym faktom produkcja przedstawi wstrząsającą historię rodziny, dla której reputacja jest wszystkim, ale nic w niej nie jest takim, jakim się zdaje – tłumaczą twórcy serii „House of Hammer”.

Historię rodu naświetlił niedawno magazyn „Vanity Fair”, który sportretował „najważniejsze” postaci klanu. Prapradziadek aktora, Julius Hammer, który założył Komunistyczną Partię USA, w latach 20. XX wieku usłyszał wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci po tym, jak dokonał aborcji u żony rosyjskiego dyplomaty (kobieta po zabiegu zmarła). Syn Juliusa, Armand Hammer, potentat przemysłowy, związany z przedsiębiorstwem naftowym Occidental Petroleum, - wedle ujawnionych faktów – budował dla ZSRR siatkę szpiegowską w USA i trudnił się praniem brudnych pieniędzy. Z kolei syn Armanda, Julian Hammer, w latach 50. przed swoim domem w Los Angeles zastrzelił mężczyznę związku z nieuregulowanym długiem hazardowym.

Oskarżenia o gwałty i nadużycia, jakie padły wobec Armiego Hammera w ciągu ostatnich kilku lat to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o rodzinę Hammerów – zauważa Jason Sarlanis. W „House of Hammer” obserwujemy naprawdę niepokojące zdarzenia i poznajemy złowrogie sekrety, których pieniądze i władza nie zdołały ukryć przed światem.

 „House of Hammer” – zobacz zwiastun

W oficjalnym trailerze dwie z domniemanych ofiar Armiego, Courtney Vucekovich i Julia Morrison, szczegółowo opisują swoje doświadczenia z eksgwiazdorem. Prezentują print screeny wiadomości i nagrania głosowe ze swoich rozmów z aktorem. Mężczyzna dzielił się w nich swoimi kanibalistycznymi fantazjami i seksualnymi fetyszami.

Mój zakład polegał na pojawieniu się u ciebie, związaniu i całkowitym obezwładnieniu cię, by móc zrobić wszystko, co chcę, z każdą dziurą w twoim ciele, dopóki z tobą nie skończę – słyszymy na jednym z odtworzonych nagrań.

Jak już wspomnieliśmy, produkcja przygląda się też mrocznej spuściźnie rodziny Hammer.

Moja rodzina to „Sukcesja” razy milion – stwierdza w zwiastunie ciotka Armiego, Casey Hammer, dodając, że czasami prawda jest dziwniejsza od fikcji.

Zresztą co tu dużo mówić: zobaczcie sami.

 „House of Hammer” – gdzie oglądać?

Trzyodcinkowy serial dokumentalny „House of Hammer” miał swoją światową premierę 2 września 2022 roku. Dostępny jest w Discovery+.