Cameron Diaz na aktorskiej „emeryturze”

W 1994 roku zadebiutowała w filmie „Maska” u boku Jima Carreya i z miejsca zyskała międzynarodową sławę. Potem było tylko lepiej. Przez kolejne dwie dekady zagrała w szeregu kinowych hitów, wśród których były takie tytuły jak:  „Sposób na blondynkę” (1998), „Być jak John Malkovich” (1999), „Ostrożnie z dziewczynami” (2002), „Vanilla Sky” (2002), „Gangi Nowego Jorku” (2002) „Aniołki Charliego: zawrotna szybkość” (2003), „Holiday” (2006), „Wybuchowa para” (2010) czy „Zła kobieta” (2011).

Po raz ostatni na ekranach kin oglądaliśmy i oglądałyśmy ją w 2014 roku. Wówczas swoje premiery miały m.in. komedie „Inna kobieta” Nicka Cassavetesa, gdzie zagrała z Kate Upton i Leslie Mann, oraz „Sextaśma” Jake’a Kashdana, gdzie wystąpiła z Jasonem Segelem.

Rok później, w 2015 roku, Cameron Diaz poślubiła Benji Maddena, amerykańskiego gitarzystę i wokalistę zespołu Good Charlotte, a po pięciu latach na świat przyszła ich córka – Raddix Madden. W tak zwanym międzyczasie, w 2018 roku,  jedna z najlepiej opłacanych gwiazd w Hollywood ogłosiła, że przeszła na aktorką „emeryturę”. Oznajmiła, że to czas, w którym chce poświęcić się rodzinie. Potem wielokrotnie opowiadała o toksycznych standardach piękna obowiązujących w przemyśle filmowym i przyznała, że usunięcie się w cień nauczyło ją samoakceptacji i życia w zgodzie ze sobą. Odkryła w sobie miłość do gotowania (nieraz dzieliła się swą pasją w mediach społecznościowych), wprowadziła na rynek wegańską markę win oraz wydała książkę o zdrowym stylu życia i długowieczności.

Teraz, zbudowana tymi doświadczeniami, spełniona w życiu prywatnym, Cameron Diaz wraca do akcji. 49-letnia gwiazda zagra z Jamiem Foxxem w komedii sensacyjnej Netfliksa o jakże znaczącym tytule „Back in Action”.

Cameron Diaz wraca do akcji

Foxx podzielił się „radosną nowiną” na Twitterze, gdzie udostępnił fragment rozmowy telefonicznej z Diaz. Opatrzył go komentarzem:

Cameron, mam nadzieję, że nie jesteś zła, że to nagrałem, ale teraz już nie ma odwrotu.

Aktorka potwierdziła tę wiadomość na Instagramie, pisząc w swojej relacji:

Jamie, tylko ty możesz przywrócić mnie do działania!!! Nie mogę się doczekać, będzie super!

Szczegóły produkcji na razie nie są znane. Wiadomo jednak, że obraz wyreżyseruje Seth Gordon („Baywatch. Słoneczny patrol”, „Szefowie wrogowie”) na podstawie scenariusza, który napisał z Brendanem O’Brienem („Sąsiedzi”).  Foxx, który został jednym z producentów wykonawczych, ogłosił, że prace nad filmem ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

To nie pierwszy raz, kiedy Cameron Diaz spotka się na planie z Jamiem Foxxem. Pierwszym wspólnym projektem, który zrealizowali, była „Męska gra" Olivera Stone’a z 2000 roku.  Ponownie można ich było oglądać razem na ekranie w adaptacji słynnego broadwayowskiego musicalu „Annie", który okazał się ostatnim w tym rozdziale kariery Diaz.