Festiwal Filmowy w Cannes jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży. Prawdziwe święto kina. Co roku do Palais des Festivals et des Congrès, gdzie odbywa się impreza, przybywają tłumy gwiazd, twórców oraz twórczyń z całego świata. Tak samo jest w tym roku. Oczywiście na czerwonym dywanie nie zabrakło polskiej reprezentacji. Sprawdźcie, kto pojawił się na 75. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes. 

Cannes 2022: Polki i Polacy na festiwalu filmowym. Joanna Kulig i inne gwiazdy 

W tym roku do Cannes przyleciała m.in. Joanna Kulig. Przypomnijmy, że gwiazda takich produkcji jak „Zimna wojna”, „Pajęczyna”, „The Eddy” czy „O mnie się nie martw” zasiada w jury konkursu Un Certain Regard, dlatego nie mogła ominąć tegorocznej edycji prestiżowego wydarzenia. Podczas ceremonii otwarcia festiwalu gwiazda zaprezentowała się w aksamitnej sukni od Armaniego, metalicznych szpilkach oraz biżuterii od Chopard – wyglądała ultra stylowo i elegancko. Potem można ją było zobaczyć też w kreacji od Diora. 

Cannes 2022: Sandra Drzymalska na premierze filmu „Eo” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego

Na Festiwalu Filmowym w Cannes 2022 pojawili się również twórcy, twórczynie i obsada filmu „Eo” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego (przypomnijmy, że jest to jedna z 21 produkcji walczących o Złotą Palmę w konkursie głównym). Wśród nich Sandra Drzymalska, która miała na sobie czarną kreację z charakterystycznym zdobieniem w kształcie róży od Magdy Butrym i szpilki z kolekcji Jimmy Choo. Swój look uzupełniła o minimalistyczny i świeży make-up, natomiast długie włosy związała w gładki kucyk.

Cannes 2022: Anja Rubik na czerwonym dywanie 

Kolejna gwiazda, która wzięła udział w 75. Festiwalu Filmowym w Cannes, to Anja Rubik. Najpopularniejsza polska modelka i aktywistka zachwyciła na czerwonym dywanie w idealnie skrojonym garniturze zaprojektowanym przez Anthony’ego Vaccarello dla Saint Laurent. To już kolejny raz, gdy gwiazda modelingu wystąpiła publicznie w stylizacji od uznanego projektanta, z którym zna się i przyjaźni od lat.  

Kto jeszcze pojawił się na Festiwalu Filmowym w Cannes 2022? Zajrzyjcie do naszej galerii, aby się o tym przekonać. Znajdziecie tam najpiękniejsze zdjęcia z czerwonego dywanu. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: