Na początku zeszłego roku Meghan Markle i jej mąż Harry podzielili się oficjalnie swoją decyzją o opuszczeniu dworu królewskiego i rezygnacji ze swoich obowiązków. „Po wielu miesiącach przemyśleń i wewnętrznych rozmów, dojrzeliśmy do podjęcia decyzji o zmianie swojego statusu w rodzinie królewskiej i odnalezienia się w niej w całkiem nowej roli. Postanowiliśmy ustąpić z miejsca wysokich rangą członków rodziny królewskiej i postarać się o niezależność finansową, w dalszym ciągu w pełni wspierając Jej Królewską Mość”, poinformowali w oświadczeniu. W następstwie zostali przez królową pozbawieni tytułów królewskich. Postanowili również wyprowadzić się do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie przygotowują się na narodziny drugiego dziecka.

Meghan i Harry u Oprah Winfrey

Kilka dni temu okazało się, że Sussexowie udzielili wywiadu legendzie amerykańskiej telewizji, czyli Oprah Winfrey. Rodzina królewska jest wyraźnie zaniepokojona informacjami, które po emisji wywiadu ujrzą światło dzienne. Nic dziwnego, gdyż zapowiedzi rozmowy, które trafiły do sieci, sugerują, że możemy oczekiwać sensacji i szokujących faktów z życia na królewskim dworze. Podkreśla to też użyta w trailerze muzyka budująca napięcie, która nie współgra z idyllicznym ogrodem, gdzie toczy się wywiad, i przede wszystkim pytania Oprah, które sugerują, że Meghan i Harry przeszli drogę przez mękę, spełniając swoje obowiązki wynikające z bycia royalsami. Meghan podkreśla, że było to praktycznie nie do przeżycia. Harry mówi o tym, że obawiał się, że Meghan może spotkać podobny los jak jego matkę, księżną Dianę, jeśli pozostaną w szeregach rodziny królewskiej. Na twarzach małżonków wyraźnie malują się silne emocje. 

Kiedy emisja wywiadu Oprah Winfrey z Meghan i Harry’m? Czy będzie można obejrzeć go w Polsce?

Wywiad Oprah Winfrey z Harrym i Meghan zostanie wyemitowany w niedzielę 7 marca w amerykańskiej telewizji CBS o godzinie 20:00 miejscowego czasu, co oznacza, że Polsce będzie wtedy 01:00 w nocy w poniedziałek 8 marca. Dla wszystkich zainteresowanych obejrzeniem rozmowy eksroyalsów mamy jednak dobrą wiadomość! W Polsce ten najgorętszy wywiad sezonu pokaże stacja TVN24 i będzie miało to miejsce 8 marca o godzinie 20:30

Pierwotnie wywiad miał trwać 90 minut, jednak władze telewizji zdecydowały o wydłużeniu go do dwóch godzin. Dzięki temu zobaczymy całą rozmowę! Oprah twierdzi, że jest to najlepszy wywiad, jaki kiedykolwiek przeprowadziła. Napięcie rośnie. Nie tylko na brytyjskim dworze.