Czesław Mozil i Dorota Mozil nie chcą dzieci

Czesław Mozil ma 43 lata, piękną żonę i karierę, o której wielu może tylko pomarzyć. Muzyk nie ma jednak dziecka i – jak się okazuje – niektórym nie mieści się w głowie, że można z rozmysłem podjąć taką decyzję. O tym, jak wielkie emocje wywołuje temat, świadczyć mogą reakcje internautek i internautów na wypowiedzi pary przed kamerami popularnego programu „Azja Express”, który tym razem kręcony był w Turcji, Gruzji i Uzbekistanie.

Małżonkowie zdecydowali się wziąć udział w 5. edycji podróżniczego show i choć odpadli z niego już po drugim odcinku, zdążyli wywołać niemałe zamieszanie. Wszystko przez to, iż podzielili się z widownią swoimi poglądami na rodzicielstwo. Przyznali, że nie chcą dziecka i jest to ich świadomy wybór

Po emisji odcinka, który zakończył ich przygodę z programem, duńsko-polski piosenkarz oraz projektantka mody pojawili się w studiu „Dzień dobry TVN”, by opowiedzieć o wrażeniach z „azjatyckiej przygody”.

Byliśmy tam bardzo krótko, a jednak mieliśmy poczucie, że byliśmy tam bardzo, bardzo długo. Przeżyliśmy strasznie dużo rzeczy, spotkaliśmy cudownych ludzi – stwierdzili.

Czesław Mozil z żoną o świadomej bezdzietności

Para, która wzięła ślub w 2016 roku, odniosła się też do poruszonego przez nich w reality-show wątku świadomej bezdzietności. Czesław Mozil zaznaczył, że nie wszyscy muszą chcieć spełniać społeczne oczekiwania i żyć według ustalonych schematów.

Bardzo często w życiu słyszałem, że „dorośniesz do ojcostwa”, a ja mówię: „Ja nie dorosnę, nie będę ojcem”. (...) Świadome macierzyństwo albo wychowanie to już całkowicie inna, ciężka droga i decyzja – stwierdził Czesław Mozil.

Wokalista podkreślił, że bardzo dobrze czuje się ze swoim wyborem. Upewnia się w nim, kiedy obserwuje osoby, które zdecydowały się podążyć ustaloną drogą, a następnie tego żałowały.

Patrzę na rodziców, którzy sobie nie dają rady, a potem przyznają, że się wcale do tego nie nadają, ale tak ich się życie potoczyło. (...) Ja się cieszę, że nasze życie się potoczyło tak, jak jest teraz – zaznaczył gwiazdor.

To wyznanie nie powinno być wielkim zaskoczeniem, bo już wcześniej artysta mówił w jednym z wywiadów o związku ze swoją żoną: Spotkaliśmy się dość późno, już jako dojrzali ludzie i stwierdziliśmy, że nie będziemy rodzicami. Tak otwarte postawienie sprawy wciąż budzi jednak opory. Świadczyć mogą o tym liczne komentarze w tej sprawie na serwisach plotkarskich.

Z kolei Dorota Mozil w studiu „Dzień dobry TVN” przyznała, że po wyemitowaniu odcinków „Azja Express” z udziałem jej i partnera otrzymała wiele głosów wdzięczności od osób, które podzielają ich poglądy na temat świadomej bezdzietności.

Zobacz także:

Żona Czesława zaznaczyła, że często pisali do niej ludzie, którzy nie mieli tyle samozaparcia, by sprzeciwić się społecznym normom. Tym bardziej gratulujemy więc gratulujemy małżonkom odwagi kroczenia własnymi ścieżkami!