Joga to sport z pozoru prosty, ale bywa kontuzjogenny. Nie trudno przy jego uprawianiu o naciągnięcie mięśni lub naderwanie ścięgien. Firma Wearable X, aby zniwelować uszczerbki na naszym zdrowiu postanowiła stworzyć legginsy, które będą korygować nasze ruchy i wykonywane asany.

Firma Wearable X stworzyła pierwsze legginsy do jogi z sensorami, które mają poprawiać ćwiczącego. Ubranie jest kompatybilne ze smartfonem i monitoruje nasze ruchy, aby w trakcie ćwiczeń niwelować pojawiające się błędy. Łączy się ono za pomocą Bluetooth ze specjalnie stworzoną do tego aplikacją Nadi X Yoga Pants dostępną na iOS. Dzięki sensorom wmontowanym w legginsy, ubranie wyczuwa ruch ćwiczącego i wysyła wibracje wskazujące na błędy, które następnie mają ustawić nas w prawidłowej pozycjiCzujki rozmieszczono przy kostkach, kolanach oraz udach. Aplikacja po zakończeniu aktywności, może nam także podpowiedzieć nad czym powinniśmy popracować i na co zwrócić większą uwagę.

Niestety, bateria umieszczona w legginsach wytrzymuje jedynie 90 minut. Przy dłuższych ćwiczeniach, może się ona wyczerpać, a joga będzie musiała być kontynuowana bez dalszych podpowiedzi. Jeśli chodzi o pranie, producent zapewnia, że po odczepieniu sensorów z ubrania, bez problemu legginsy nadają się do uprania. 

Joga dla początkujących - od czego zacząć? >>>
 

Czy legginsy, które skorygują nasze błędy będą w stanie zastąpić profesjonalnego trenera? Jaka jest ich cena?

Prawdopodobnie okażą się one droższym wydatkiem. Za jedną parę legginsów trzeba zapłacić 249 dolarów, a przy zakupie zestawu 4 par i rocznej subskrypcji, cena wynosi 999 dolarów. Za taką kwotę spokojnie możemy kupić kurs jogi, który da nam stu-procentową pewność, co do poprawności wykonywanych asanów. Dla niektórych użytkowników wibracje i zerkanie w telefon będą stresujące, a przecież jak wiemy, w jodze chodzi o wyciszenie i relaksację.

Zobacz także: Najpiękniejsze maty do jogi, które zmotywują Was do regularnych ćwiczeń!