Już w najbliższą niedzielę wybory prezydenckie. Do wzięcia udziału w wyborach już na ostatniej prostej wyborców mobilizują nie tylko kandydaci ubiegający się o fotel prezydencki, ale również inne osoby publiczne, w tym artyści. Ciekawą inicjatywę zorganizowali twórcy projektu olsnienie.eu, którzy wypuścili wyjątkowe materiały wideo, w których o swojej wyśnionej Polsce opowiadają raper Taco Hemingway, youtuber Krzysztof Gonciarz oraz aktor Bartosz Bielenia. Tego ostatniego można też zobaczyć winnym wideo pod hasłem #milionypowodów. Od wczoraj to najpopularniejszy viral w sieci, a oprócz aktora znanego m.in. z nominowanego do Oscara filmu Boże Ciało Jana Komasy pojawia się w nim mnóstwo znanych twarzy.

#milionypowodów, czyli artyści, sportowcy i influencerzy namawiają do udziału w wyborach prezydenckich

Do oddania głosu na swojego kandydata 28 czerwca namawiają m.in. Dawid Podsiadło, który już przyzwyczaił nas do tego, że zawsze przy tego typu okazjach namawia swoich fanów do wypełnienia obywatelskiego obowiązku. - Idę głosować, bo chciałbym żyć w tolerancyjnym kraju – mówi jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. - Bo zależy mi na ludziach, na mojej rodzinie i na przyszłości moich młodszych sióstr – dodaje z kolei Julia Wieniawa. - Chcę, by prawa zwierząt były traktowane poważnie – dorzuca swoje trzy grosze Zofia Zborowska pojawiająca się w filmiku wraz ze swoim psem, suczką Wieśką. W wideo widzimy także jej męża, siatkarza Andrzeja Wronę, a oprócz niego środowisko sportowców reprezentuje też zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk, deklarująca, że idzie głosować, bo jest dumna z tego, że jest Polką.

Aktywiści z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego poniżani i atakowani na wiecach Andrzeja Dudy. Doszło też do przemocy na tle seksualnym >>>

Akcję #milionypowodów wsparły także żywe legendy rodzimej kinematografii, jak Janusz Gajos, Wiktor Zborowski, Andrzej Grabowski, Piotr Fronczewski, a także jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, Paweł Pawlikowski oraz gwiazda jego dwóch ostatnich filmów, Joanna Kulig. Nie zabrało także słowa od influencerów. W niedzielę głosować zamierza Maffashion, Wujaszek Liestyle, Tycjana czy Rafał Masny. Wszystkich bohaterów i ich powody, dla których warto iść zagłosować w wyborach, możecie zobaczyć poniżej.

Wybory prezydenckie a ekologia. Któremu z kandydatów najbardziej leży na sercu dobro naszej planety? >>>