Selena Gomez i Demi Lovato poznały się na planie serialu Barney i przyjaciele, mając zaledwie po 7 lat. Potem obie stały się gwiazdami produkcji Disney Channel i tym sposobem zbliżyły się do siebie, stając bliskimi przyjaciółkami. Niestety obecnie ich relacja w niczym nie przypomina tej sprzed kilkunastu lat. Jakiś czas temu w wywiadzie dla magazynu Harper’s Bazaar Demi Lovato przyznała, że ona i Selena już się nie przyjaźnią. Ale nie szczędziła też ciepłych słów w kierunku byłej koleżanki: - Kiedy z kimś dorastasz, zawsze będziesz mieć w sercu miłość do tej osoby (…) Zawsze będę dobrze o niej myśleć – powiedziała wokalistka.

Co takiego wydarzyło się, że zmieniło przyjacielskie stosunki Seleny i Demi? Na pewno nie bez przyczyny jest przyjaźń Seleny z Taylor Swift, która rozwinęła się w 2010 roku i trwa do dziś. To, że Demi nie była zachwycona tą relacją, dało się wyczuć, gdy fani dopytywali Lovato, co słychać u Gomez: „zapytajcie Taylor” – odpowiadała. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by Selena była przy Demi, gdy ta wyznała, że zmaga się z bulimią. Lovato zdradziła, że była to pierwsza osoba, która przyszła jej z pomocą. Niestety nawet to nie odbudowało ich przyjaźni, kiedy okazało się, że w 2014 roku Demi przestała obserwować Selenę na Instagramie.

W 2018 roku Demi Lovato, po kilku latach trzeźwości, trafiła do szpitala w bardzo złym stanie w wyniku przedawkowania narkotyków. Wówczas Selena Gomez również okazała jej wsparcie, o czym zdawkowo wspomniała w mediach. - Powiem tylko, że rozmawiałam z nią osobiście. Nie robię takich rzeczy publicznie. Nie chciałam tak. Kocham ją – mówiła wokalistka i aktorka. Selena zdobyła się także na komentarz na Instagramie w kontekście słynnego występu Demi Lovato na gali rozdania nagród Grammy w 2020 roku, który był jej pierwszym wykonaniem na żywo od czasu pobytu w szpitalu, a następnie na odwyku. „Gdybym tylko mogła znaleźć słowa, by opisać, jak piękna, inspirująca i zasłużona była to chwila. Demi, tak się cieszę. Dziękuję za twoją waleczność i odwagę” – napisała Selena, publikując na Instagram Stories screen z występu Demi.

Co ciekawe, we wspomnianym na samym początku wywiadzie Demi Lovato zdradziła również, że z gwiazd, które poznała w czasach współpracy z Disney Channel, utrzymuje kontakt jedynie z Miley Cyrus: - Uwielbiam ją, jest wspaniałą osobą i zawsze będę ją kochać.