Depilacja brazylijska – co to jest ?

Depilacja brazylijska, zwana czasem również depilacją hollywoodzką dotyczy pozbywania się włosków w miejscach intymnych. Ściślej – to zabieg całkowitego usunięcia włosów z tych okolic.

Polega na wydepilowaniu:

 • pachwin;
 • wzgórka łonowego;
 • warg sromowych;
 • odbytu. 

Brazylijska depilacja dopuszcza pozostawienie cienkiego paska pośrodku wzgórka łonowego, jednak większość pań decyduje się na całkowite pozbycie się wszystkich włosków w intymnych okolicach. 

Owłosienie usuwane jest za pomocą wosku lub pasty cukrowej, co zwiększa dokładność i satysfakcjonujące efekty zabiegu. Ze względu na specyfikę miejsca, w którym skóra jest bardzo wrażliwa, zabieg full brazilian (trzecia nazwa tego zabiegu) może powodować lekki dyskomfort. Pomimo tego wciąż nie brakuje kobiet chętnych do jego przeprowadzenia. 

Zasadniczo pełną depilację miejsc intymnych za pomocą wosku lub pasty cukrowej można wykonać samodzielnie w domu, jednak ze względów bezpieczeństwa i komfortu, powinno się przeprowadzać go w gabinecie kosmetycznym. 

Boisz się depilacji woskiem, laserem lub depilatorem? Oto, dlaczego depilacja światłem to dla ciebie najlepsze rozwiązanie >>>

Depilacja brazylijska bikini – na czym polega? 

Depilacja brazylijska, ze względu na przebieg (trzeba rozebrać się z bielizny i pozwolić osobie przeprowadzającej depilację na dotykanie miejsc intymnych) zdecydowanie nie jest zabiegiem dla każdego.

Zobacz także:

Choć efekty są rewelacyjne i dość trwałe (włoski są usuwane wraz z cebulkami, a podrażnienia skóry są zredukowane do minimum), to czasem poczucie wstydu jednak wygrywa i co bardziej nieśmiałe kobiety nie chcą się na niego zgodzić. 

Depilacja "bikini brazylijskie" wymaga wcześniejszego przygotowania się do zabiegu. Musisz pamiętać o tym, aby:

 • przez co najmniej dwa tygodnie poprzedzające zabieg nie usuwać włosków w obszarze zabiegowym;
 • włoski miały co najmniej 5 mm długości – aby wosk lub pasta cukrowa idealnie je złapały;
 • przez co najmniej kilka dni nie nawilżać skóry w miejscu zabiegowym – lepsze efekty osiąga się, depilując lekko przesuszoną skórę – włoski łatwiej wychodzą razem z cebulkami, dzięki czemu zabieg jest również mniej bolesny;
 • obejrzeć filmiki w sieci, na których pokazany jest przebieg zabiegu – jeśli będziesz wiedziała, czego się spodziewać, łatwiej będzie ci się psychicznie przygotować do wizyty. 

Na czym polega depilacja brazylijska? Dokładnie na tym samym, co depilacja innych miejsc woskiem lub pastą cukrową. Różnica polega tylko na obszarze ciała, na jakim jest wykonywana. 

Jak pozbyć się krostek po goleniu? Co zrobić, aby się nie pojawiały? >>>

Depilacja brazylijska bikini – przed i po 

Efekty depilacji brazylijskiej są trwałe i estetyczne. Ponieważ włoski są usuwane razem z cebulkami, możesz cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka tygodni. Po tym czasie prawdopodobnie włoski znów się pojawią – jednak w innych miejscach niż te, z których je wyrwano. 

Dlatego, dla pełnego efektu, bikini brazylijskie – depilacja powinno być powtórzone co najmniej 2-3 razy, w kilkutygodniowych odstępach czasu. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich włosków. 

Jeśli wszystkie stosowane dotychczas metody depilacji powodowały, że:

 • skóra była podrażniona;
 • pojawiały się nieestetyczne krostki;
 • włoski wrastały w skórę i dochodziło do zapalenia okołomieszkowego;
 • włoski zbyt szybko odrastały, przez co efekt był nietrwały,

powinnaś zdecydować się chociaż raz na depilację miejsc intymnych woskiem bądź pastą cukrową. Kosmetyczka nałoży pożądaną ilość wybranego preparatu na wybrany obszar skóry, po czym oderwie go – razem z włoskami. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny i niweluje wymienione wyżej problemy. 

Czy depilacja brazylijska boli? 

Obawiasz się bólu w czasie zabiegu i zastanawiasz się, czy zdecydować się na zabieg, jakim jest bikini brazylijskie? Depilacja tą metodą nie należy do szczególnie niekomfortowych pod tym względem, jednak odczuwanie bólu jest w tym przypadku kwestią indywidualną. Do zabiegu wykorzystywany jest wosk twardy albo pasta cukrowa.

Wosk twardy, w postaci małych kuleczek, jest rozgrzewany w specjalnym podgrzewaczu, aż osiągnie postać półpłynną. Rozpuszcza się w temperaturze około 80 stopni. Błyskawicznie jednak stygnie. Niewielką ilość nabiera się na szpatułkę i aplikuje na mały fragment skóry. Wystarczy odczekać dosłownie kilka sekund, by zaschnął, a następnie taki płat odrywa się w kierunku pod włos.

Depilacja depilatorem bez tajemnic. Czy jest lepsza niż zwykłą maszynką? Przetestowałam depilator Braun Silk-épil 9 SensoSmart™ i oto, co o tym myślę >>>

Wosk nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków, dzięki czemu wiele pań w ogóle nie odczuwa nawet momentu odrywania go. Dzięki temu skóra nie jest podrażniona, a włoski są usuwane szybko, skutecznie i w zasadzie bezboleśnie. 

Pasta cukrowa działa bardzo podobnie, jest jednak jeszcze delikatniejsza dla skóry. Pastę cukrową nakłada się na zimno, co dodatkowo sprzyja bardzo wrażliwej skórze. Pozostałe kroki zabiegu nie różnią się od tego z wykorzystaniem wosku. 

Zasadniczo więc zabieg depilacji brazylijskiej nie jest bolesny. Jednak próg bólu to u każdej osoby kwestia bardzo indywidualna, dlatego u pań mających bardzo wrażliwą skórę może zdarzyć się lekkie uczucie:

 • miejscowego i chwilowego dyskomfortu;
 • zaczerwienienia;
 • minimalnego podrażnienia po zabiegu.

Wszystko mija jednak zwykle w ciągu maksymalnie kilku godzin.

Czy zabieg depilacji brazylijskiej bikini trzeba powtarzać?

Jednorazowe przeprowadzenie zabiegu depilacji brazylijskiej może nie być wystarczające do osiągnięcia trwałych rezultatów. Wynika to ze specyfiki wzrostu włosów. Rosną w różnym tempie, dlatego po kilku tygodniach od zabiegu mogą pojawić się nowe - te, których nie było w jego trakcie. 

Dlatego dla osiągnięcia pełnego efektu zaleca się co najmniej dwukrotne powtórzenie zabiegu w odstępach kilkutygodniowych, aby można było usunąć wraz z cebulkami wszystkie włosy. 

Następnie dla podtrzymania efektu warto powtórzyć całościową depilację bikini raz lub dwa razy w roku. Alternatywą dla depilacji woskiem i pastą cukrową jest usuwanie owłosienia laserem lub IPL (światłem pulsacyjnym).

Te zabiegi również pozwalają pozbyć się zbędnego owłosienia w sposób bezbolesny i względnie trwały, nie podrażniając skóry i nie powodując niechcianych efektów ubocznych, takich jak krostki czy wrastające włoski. 

Decydując się na całkowite usunięcie owłosienia z miejsc intymnych, pamiętaj także, że jest ono naturalną barierą ochronną przed przedostawaniem się bakterii i zanieczyszczeń w te obszary. Po zabiegu pamiętaj więc o szczególnej higienie. 

Depilacja laserowa – te rzeczy musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg >>>