Niewiernych mężczyzn jest wielu, ale czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego kobiety odnoszące sukcesy często są zdradzane? Wyjaśniamy tego powody. Chociaż niewierność jest tematem niewygodnym, ważne jest to, abyśmy zrozumieli czynniki, które motywują do zdrady. Postawa zdradzającego partnera nigdy nie zostanie usprawiedliwiona, ale warto czasem przeanalizować i zrozumieć całą sytuację.

Dlaczego mężczyźni są niewierni kobietom sukcesu – brak komunikacji i czasu ze strony kobiet

Gdy myśli się „kobieta sukcesu”, od razu do głowy przychodzą praca i obowiązki. A co za tym idzie – brak czasu, który jest jednym z największych wrogów związku. Mimo wszystko najważniejsze jest to, aby się komunikować. Dlatego właśnie brak czasu nie jest usprawiedliwieniem zdrady. Zanim popełni się błąd, warto porozmawiać. Wypowiedzieć na głos swoje potrzeby. 

Dlaczego mężczyźni są niewierni kobietom sukcesu – zazdrość

Mimo tego, że żyjemy w XXI wieku, to mizoginizm i kultura macho nadal obecne są w naszym społeczeństwie. Wielu mężczyzn należy do grona fanów patriarchatu i nie jest w stanie zrozumieć, że kobieta także może odnieść sukces. W takim przypadku może pojawić się zazdrość o sukcesy zawodowe partnerki. Zdrada będzie sposobem na osłabienie czy skrzywdzenie jej.

Dlaczego mężczyźni są niewierni kobietom sukcesu – niedojrzałość

Niedojrzałość jest jednym z głównych czynników, motywujących do zdrady. Niedojrzali mężczyźni nieustannie porównują się do swoich dziewczyn i zachowują się bardziej jak dzieci niż dorośli faceci.

Dlaczego mężczyźni są niewierni kobietom sukcesu – brak poczucia własnej wartości

Brak pewności siebie i niepewność mogą spowodować, że tę pustkę mężczyzna będzie próbował zapełnić zdradą. W ten sposób „wydobędzie” swoją stronę macho i skrzywdzi swoją partnerkę, a wykorzysta inną kobietę, aby poczuć się kompletnie lub dobrze ze sobą.

Dlaczego mężczyźni są niewierni kobietom sukcesu – dążenie do wyższości

I oczywiście, na koniec, nie możemy mówić o machizmie czy tez mizoginizmie, nie wspominając o egocentryzmie – ciągłej potrzebie poczucia siły i wyższości nad innymi.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx

Zobacz także: