Elliot Page - tranzycja, którą żył cały świat

Elliot Page (wcześniej znany jako Ellen Page) pod koniec 2020 r. ogłosił, że identyfikuje się jako mężczyzna.

 „Cześć przyjaciele, chcę wam powiedzieć, że jestem osobą transpłciową (...) i nazywam się Elliot. Jestem szczęśliwy, że mogę to zakomunikować. Że mogę tu być. Że dotarłem do tego miejsca w moim życiu" - napisał wówczas na Instagramie.

Aktor przyznał, że źle się czuł w ciele kobiety i jest w trakcie procesu tranzycji płciowej. Zmiany wprowadzał stopniowo. Najpierw poprosił bliskich i znajomych, by zwracali się do niego nowym imieniem – Elliot. Potem zasugerował, by w rozmowach używano w stosunku do niego zaimków w formie męskiej. Kolejnym krokiem była korekta płci.

 „Dzięki tej operacji poczułem wolność od totalnego piekła, jakim było dojrzewanie. Dopiero teraz mogę rozpoznać siebie, gdy spoglądam w lustro” – mówił Elliot w rozmowie z magazynem „Time”, gdzie opowiedział o m.in. o drodze, którą przeszedł i zabiegu usunięcia piersi.

Transpłciowy gwiazdor apelował wtedy o tolerancję wobec osób LGBTQIA+ i zwracał uwagę, jaką krzywdę robią nam schematy, w których bezrefleksyjnie funkcjonujemy.

„Ludzie kurczowo trzymają się tych pomysłów dotyczących płci, ponieważ dzięki temu czują się bezpieczni. Ale gdybyśmy mogli po prostu celebrować wszystkie cudowne zawiłości ludzkiej psychiki, świat byłby o wiele lepszym miejscem”.

Elliot Page pozuje bez koszulki: gorąco!

Elliot Page dzielił się z fankami i fanami kolejnymi krokami swej tranzycji. Pod koniec maja br. opublikował w sieci zdjęcie, do którego zapozował w samych szortach. Na klatce piersiowej dumnie prezentował pooperacyjne blizny. Widać było, że jest szczęśliwy jak nigdy wcześniej.

Właśnie uraczył nas kolejną fotografią pokazującą ciało, w którym wreszcie czuje się sobą. Na opublikowanym na Instagramie zdjęciu w lustrze odsłania tors, a my możemy podziwiać pięknie wyrzeźbioną sylwetkę i wyraźnie zarysowane mięśnie brzucha.

„Och, dobrze, że mój nowy telefon działa” – zażartował w opisie selfie.

Pod postem, który w zaledwie kilka godzin polubiło ponad 1,5 mln internautów, pojawiła się fala entuzjastycznych komentarzy. Swoje zachwyty wyrazili m.in. koleżanki i koledzy po fachu: Akwafina, Julianne Mooore czy Tommy Dorfman.

„Swoon” (Słabo mi) 🥵🔥"  – napisała Rumer Willis.

„Hot AF” – podsumował Woodkid.

Wcześniej w tym miesiącu Elliot Page został uhonorowany nagrodą za osiągnięcia na organizowanym w Los Angeles festiwalu filmowym Outfest LGBTQ+.

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage