Elsa Hosk w wersji anti-gravity na 76. Festiwalu Filmowym w Cannes. Szwedzka supermodelka w sukience, w której zastosowano iluzję optyczną pojawiła się na premierze filmu „Le Passion de Dodin Bouffant”. Tak intrygującej kreacji dawno nie widzieliśmy. Który dom mody stoi za jej powstaniem? Możecie nieco się zdziwić.

Elsa Hosk w Cannes 

Suknia Elsy Hosk z Cannes to właściwie połączenie jedwabnego gorsetu w kolorze nude z suknią balową, przypominającą legendarną kreację „Kopciuszka” z filmów Disneya z dekoltem w kształcie serca i uroczymi kokardkami. „Kopciuszkową” bezę przychylono nieco w prawo, aby całej sylwetce nadać niezwykły charakter. W efekcie, autorzy kreacji uzyskali efekt złudzenia optycznego, robiącego niebywałe wrażenie.

Oryginalną stylizację modelki uzupełniono o diamentowym naszyjnik oraz metaliczne sandały na obcasie, zaś cały glam look perfekcyjnie dopełniły fryzura i makijaż. Rozświetlona skóra, błyszczący, niebieski cień do powiek, usta w kolorze nude i przepiękny falowany bob - tylko tyle i aż tyle.

Rocco Spaziani/Archivio Spaziani/Mondadori Portfolio via Getty Images & Mike Coppola/Getty Images

Suknia Elsy Hosk z Cannes - wszystko, co o wiemy o spektakularnej kreacji

Elsa Hosk w Cannes miała na sobie projekt Viktor & Rolf, który po raz pierwszy zaprezentowano podczas pokazu marki na styczniowym Haute Couture Fashion Week w Paryżu. 

Projektanci Rolf Snoeren i Viktor Horsting o tej przyciągającej uwagę kolekcji opowiedzieli nieco tuż po wspomnianym wydarzeniu:

To absurdalne podejście do stereotypu balowej sukni couture, który przełożyliśmy na miarę XXI wieku… Wywodzi się z zamiłowania do przepychu [ale] podobnie jak nasze perfumy, chcemy, aby suknie były po prostu piękne. 

Na instagramowym profilu domu mody pojawiły się zdjęcia Elsy w sukni, wykonane tuż przed wyjściem na czerwony dywan. Z opisu dowiedzieliśmy się, że za całą stylizację modelki odpowiedzialna była Dani Michelle, a zdjęcia w spektakularnej kreacji wykonał Stepan Filenko.

Zobacz także:

Dzięki tym fotografiom możemy przyjrzeć się bliżej tej wyjątkowej sukni i przyznać, że z bliska robi jeszcze większe wrażenie:

76. Festiwal Filmowy w Cannes na glamour.pl