Emma Corrin opublikowała wymowne zdjęcia na Instagramie co do swojej tożsamości

Odtwórczyni roli młodej księżnej Diany w serialu „The Crown”, Emma Corrin, podzieliła się ze swoimi obserwatorkami i obserwatorami na Instagramie piękną czarno-białą sesją. Możemy zobaczyć gwiazdę Netflixa na zdjęciach między innymi z bokserskimi taśmami, które oplatają jej piersi. W opisie pod zdjęciem (zobaczysz je w galerii na górze strony) Emma wyjaśnia, że wraz z fotografem Davidem-Simonem Dayanem wykorzystali podczas sesji taśmy wykorzystywane przez bokserów, ponieważ było to jakiś czas temu i aktorka była dopiero przed zakupem swojego pierwszego bindera stworzonego z myślą o spłaszczaniu piersi. Jak dodała, ten pierwszy zamówiła od marki specjalizującej się w binderach dla osób transpłciowych, które w bezpieczny i wygodny sposób pozwalają na zmianę kształtu klatki piersiowej. 

Emma dodała w poście, że rozpoczyna nową podróż w swoim życiu, ale że jest to podróż w dobrą stronę. Przyznała, że sporo zatem u niej zmian, zwrotów akcji, ale są one dobre, akceptuje je i liczy na akceptację ze strony innych osób, z którymi zdecydowała się podzielić swoją intymną sesją i tak kluczową dla niej sprawą. 

Emma Corrin jest osobą niebinarną

Jakiś czas temu Emma podzieliła się w swoich mediach społecznościowych zdjęciem z sesji ślubnej, pod którym nazwała się queerową panną młodą. Był to pierwszy sygnał tego, że czuje się częścią społeczności queerowej, jednak nie zdradziła nic więcej. Pamiętajmy, że to zawsze indywidualna decyzja konkretnej osoby, kiedy i czy w ogóle zechce podzielić się ze światem informacjami na temat swojej tożsamości. 

Gwiazda zmieniła również swoje zaimki w opisie konta na Instagramie przy okazji publikacji wspomnianej sesji z bokserskimi owijkami. Zaznaczyła, że można zwracać się do niej she/they. A więc albo w rodzaju żeńskim, albo stosując neutralny płciowo zaimek, który nie ma jeszcze odpowiedniego tłumaczenia w języku polskim (choć mamy już wersje języka neutralnego płciowo i przykłady jego użycia). Tym samym podkreśliła, że jest osobą niebinarną, a co za tym idzie nie wpisuje się w podział na kobiety i mężczyzn. W naszym kraju osoby niebinarne stosują wymiennie bez hierarchizowania i niezależnie od płci przypisanej im przy urodzeniu zaimki męskie i żeńskie lub właśnie te neutralne płciowo (neytratywy). Zatem możemy powiedzieć/napisać: Emma Corrin zmianiła swoje zaimki. Albo: Emma Corrin zmieniło zaimki. Więcej na ten temat znajdziecie na świetnym koncie na Instagramie @neutratywy.

Zaimki neutralne płciowo

O zaimki warto pytać. Jak to zrobić najprościej? Zapytajmy nowo poznane osoby, jak chciałyby, aby się do nich zwracać. Można tu zastosować analogię z imionami/przydomkami. Skoro respektujemy to, jak ktoś chce, by się do niego zwracać, to tym bardziej wypadałoby respektować to w kwestii zaimków. To podstawa udanych relacji społecznych pełnych szacunku, otwartości i zrozumienia. To naprawdę nic nie kosztuje. 

Warto wrzucić link do swoich zaimków na swoje profile na portalach społecznościowych – nawet jeśli jesteś cis (= nie trans) i używasz „on” lub „ona” – ponieważ dzięki temu pokazujesz wsparcie dla społeczności trans i normalizujesz podawanie zaimków przez osoby, których zaimki nie są oczywiste - jak czytamy na stronie zaimki.pl.