Euforia” to bezapelacyjnie jeden z największych popkulturowych fenomenów ostatnich lat. Nagrodzony już m.in. trzema statuetkami Emmy serial nie tylko stał się źródłem inspiracji dla innych telewizyjnych produkcji, ale także w znaczący sposób wpłynął na trendy w modzie i makijażu (neonowe cienie do powiek i brokat chyba nigdy wcześniej tak szybko nie znikały ze sklepowych półek, jak po emisji pierwszych odcinków). Premierze produkcji z Zendayą i Hunter Schafer w rolach głównych towarzyszyły też niemałe kontrowersje.

„Euforia” zachwyca i oburza

Seks, narkotyki, przemoc, pornografia – twórca show, Sam Levinson, postanowił ukazać rzeczywistość współczesnej młodzieży bez zbędnego lukru. Hit HBO słusznie uznawany jest też za przełomową produkcję w kontekście reprezentacji osób LGBT+ i innych mniejszości. W przeciwieństwie do większości seriali i filmów o nastolatkach, orientacja seksualna i tożsamość płciowa bohaterów nie jest bowiem ukazywana w sposób stereotypowy. To jednak nie wszystko.

Poza wciągającą fabułą i świetnie zagranymi postaciami, „Euforia” zachwyciła widzów także doskonale oddającą klimat produkcji muzyką. Premierowy sezon dostarczył nam genialną ścieżkę dźwiękową autorstwa Labrintha oraz promujący soundtrack pierwszy hiszpańskojęzyczny utwór Billie Eilish, którą wsparła sensacja flamenco popu, Rosalía. Wszystko wskazuje na to, że drugi sezon pod tym względem będzie co najmniej równie emocjonujący.

Nowa piosenka Lany Del Rey premierowo w „Euforii 2”

Choć na platformie HBO GO do tej pory ukazał się dopiero trzy odcinki nowej serii „Euforii”, nam już trudno ukryć ekscytację. To właśnie w ostatnim epizodzie pojawił się premierowo zupełnie nowy utwór królowej alternatywnego dream popu. Domyślacie się już, o kogo chodzi? Tak, dokładnie – w trzecim odcinku „Euforii 2” wszyscy mieli okazję usłyszeć niepublikowaną wcześniej piosenkę Lany Del Rey!

Na Glamour.pl donosiliśmy wam o tym już w pierwszej połowie stycznia. Co prawda wtedy ta informacja nie była jeszcze oficjalna, ale z naszych ustaleń wynikało, że potwierdzili ją już najbardziej wiarygodni insiderzy, którzy regularnie dostarczają newsów na temat twórczości amerykańskiej artystki. Fani i fanki nie kryli swojej ekscytacji. Reakcje na Twitterze mówiły same za siebie.

AAA nie mogę się doczekać!

Matko, Lana i Euphoria

OMG

Nie mogło być lepiej

W sieci oczywiście momentalnie zaczęło krążyć wiele plotek na temat tego projektu. Jedna z nich mówiła o tym, że kawałek jest ponoć podobny do „Dark But Just A Game” z siódmego studyjnego albumu Lany pt. „Chemtrails over the Country Club” i „Fuck It I Love You” z docenionego przez recenzentów i krytyków krążka „Norman Fucking Rockwell”.

Ostatecznie utwór zatytułowany „Watercolor Eyes” trafił do sieci 21 stycznia, czyli na dwa dni przed premierą trzeciego „Euforii 2”. Możecie go w całości posłuchać poniżej.

Zobacz także: