Facebook już jakiś czas temu zapowiadał, że pracuje nad swoim nowym narzędziem, a mianowicie aplikacją randkową. W końcu przyszedł czas na jego premierę. Apka Facebook Dating jest już dostępna w Polsce! To kolejna opcja na nawiązywanie znajomości online w oparciu o wspólne zainteresowania, z której w prosty sposób mogą korzystać osoby powyżej 18. roku życia.

Facebook Dating, czyli nowa aplikacja randkowa już dostępna! Jak działa? 

Jak działa Facebook Dating, czyli Facebook Randki? Tak jak w przypadku wszystkich innych aplikacji, użytkownik musi stworzyć swój profil, który będzie sugerowany innym korzystającym z apki na podstawie określonych preferencji, zainteresowań, ale także aktywności na Facebooku, takich jak przynależność do grup czy deklaracja uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach. Nawiązywanie kontaktu jest bardzo proste i co więcej – można wybrać jedną z dwóch opcji. Ewidentnie przygotowano je z myślą o mnie i bardziej odważnych randkowiczach. Można bowiem zagadać do kogoś poprzez wysłanie serduszka bądź odważniej – komentarz pod zdjęciem.

Co ciekawe, Facebook Dating pozwala użytkownikowi wybrać, czy wśród sugerowanych osób mają być znajomi znajomych, ale mamy też taką pewność, że wśród dopasowań nigdy nie znajdą się bezpośrednie kontakty. Nie ma więc obaw, że traficie na swojego kolegę lub koleżankę z pacy, czy co gorsza – szefa. Można też być spokojnym o pełną dyskrecję. Zarówno profil randkowy, jak i polubienia czy dopasowania nie będą widoczne w aktualnościach na Facebooku.
 

fot. materiały prasowe


Facebook Dating – kluczowe funkcje, które warto znać, zanim zaczniesz korzystać

Twórcy aplikacji podkreślają, że ważne jest dla nich bezpieczeństwo użytkowników – korzystający z apki w momencie rozpoczynania nowych relacji maja czuć się w pełni komfortowo. Dlatego do dyspozycji społeczności Facebook Dating będą takie opcje, jak możliwość zgłaszania i blokowania profili, uniemożliwienie wysyłania zdjęć, linków, płatności czy filmów w wiadomościach.


Zobacz także: Hejeczki, szybcy i wściekli i inne (anty) typy mężczyzn, których spotkasz na Tinderze, choć wcale byś nie chciała [z doświadczenia użytkowniczek aplikacji]
 

Zobacz także:

Użytkownicy Facebook Dating mają do dyspozycji kilka kluczowych funkcji. Relacje to możliwość tworzenia relacji bezpośrednio w aplikacji lub udostępnienia ich z Facebooka lub Instagrama. Dzięki temu będzie można lepiej poznać nowo spotkaną osobę. Jest też lista sympatii pozwalająca dodać do puli sugerowanych profili osoby z kręgu znajomych na Facebooku lub Instagramie. W ten sposób dodana osoba nie zostanie o tym poinformowana, chyba że sympatia będzie wzajemna i nastąpi dopasowanie. Na profilu w Randkach można udostępnić wydarzenia i grupy, których jesteśmy członkami, co bardzo ułatwi znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach. Aż w kocu funkcją, która jednym może bardzo się spodobać, a innych nieco speszyć, są wideo randki, czyli wideoczat pomiędzy dopasowanymi osobami. 

Jakby nie patrzeć, Facebook Dating startuje w Polsce w najlepszym momencie, bo chyba już wszyscy czujemy, że lockdown 2.0 się dzieje. Fala popularności nowej apki randkowej może też uderzyć w inne dotychczas dostępne na rynku opcje, a przede wszystkim Tindera, który bez wątpienia królował do tej pory wśród narzędzi poznawania nowych ludzi w sieci. To jak, wypróbujecie Facebook Randki? 


Zobacz także: Wszystkie odcienie Tindera – krótki przewodnik i instrukcja, jak korzystać z Tindera
 

fot. materiały prasowe