W tym roku FEST Festival powrócił po pandemicznej przerwie jako jedna z największych imprez muzycznych w Polsce, jak i w Europie. Między 11 a 14 sierpnia w Parku Śląskim bawiło się 35 tysięcy ludzi. Wystąpiło 200 artystów i artystek.  A organizatorzy i organizatorki potwierdzili kolejny raz, że są w stanie zapewnić fanom i fankom muzyki najlepsze wrażenia - nie tylko muzyczne. Tym bardziej cieszy informacja, że trzecia edycja festiwalu nadchodzi. Znamy już pierwsze gwiazdy i termin muzycznego wydarzenia!

FEST Festival: historia

W 2022 roku FEST Festival odbędzie się po raz trzeci na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, czyli niezwykłej przestrzeni idealnej do organizacji tego typu kulturalnych wydarzeń. FEST zadebiutował w sierpniu 2019 roku. Niemal natychmiast spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Warte podkreślenia jest, że ten festiwal to nie tylko świetne koncerty, lecz także akcje społeczne, warsztaty czy możliwość spędzania czasu z przyjaciółmi w ciekawie zaaranżowanych strefach relaksu.

Fest Festival 2021: relacja

W tym roku na FEST Festivalu bawiliśmy i bawiłyśmy się między innymi podczas koncertów Darii ZawiałowSanah (23-letnia piosenkarka spełniła swoje wielkie marzenie i namówiła do wspólnego występu samego Grzegorza Turnaua), Mery Spolsky czy Kayah i Goran Bregović. Na ich występy zebrały się tłumy. Z gwiazd zagranicznych słuchaliśmy Aurory, Princess Nokii, duetu Kiasmos, Slowthaia czy Jamesa Baya. A kto zagra w przyszłym roku?

FEST Festival 2022: kto wystąpi

Trzecia edycja FEST Festival tradycyjnie odbędzie się latem, a dokładnie między 10 a 13 sierpnia 2022. Oczywiście w Parku Śląskim - to miejsce jest nie do zastąpienia. 

FEST Festival 2022: kto wystąpi

Choć poznaliśmy i poznałyśmy właśnie pierwsze gwiazdy FEST Festivalu, to musimy przyznać, że są to gorące nazwiska i świetna zapowiedź dalszej części line-upu. Wystąpi choćby Stromae, znany między innymi z przeboju „Alors on Danse”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych belgijskich artystów. Kto jeszcze rozgrzeje festiwalową publiczność? Bez wątpienia francuski artysta Woodkid, Jungle, czyli brytyjski zespół grający współczesny soul, Alfa Mist, FKJ, szwedzki raper Yung Lean , MK.

Jesteśmy też przekonane i przekonani w naszej redakcji, że wiele osób przyciągnie Young Leosia, która błyskawicznie podbiła scenę muzyczną. Jak podkreślają organizatorki i organizatorzy wydarzenia, zagra ona w Chorzowie swój pierwszy festiwalowy koncert, który będzie na pewno pełnym energii widowiskiem taneczno-wizualnym.

Zobacz także:

FEST Festival 2022: bilety

Bilety na FEST Festival 2022 kupicie już na stronie festfestival.pl 

KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX - 499 PLN 

BILET WEEKENDOWYCH - 349 PLN 

BILET JEDNODNIOWY - 229 PLN