Skandynawki zachwycają nie tylko swoimi minimalistycznymi stylizacjami. Ich sposoby dbania o urodę także wzbudzają zainteresowanie. W końcu świeża, promienna i po prostu wyglądająca na bardzo zdrową cera to dla wielu osób cel, który chcą osiągnąć z pomocą rytuałów pielęgnacyjnych. Jakiś czas temu analizowaliśmy już skandynawskie kosmetyki. Rodzime marki to jednak nie wszystko. Dbać o skórę w zgodzie ze skandynawskimi zasadami beauty można także bazując także na dobrze znanych produktach. Chodzi po prostu o kilka podstawowych reguł, które w połączeniu dadzą ten efekt, który chce się od nich skopiować. Filary piękna Skandynawek to 5 głównych reguł. Każda z nich nie wymaga szczególnej rewolucji. Pokazuje, że prostota to klucz nie tylko do stworzenia udanych stylizacji, ale także poprawy kondycji skóry. Sekrety urody Skandynawek to najprościej ujmując minimalizm w kosmetyczce, który skupia się na najbardziej potrzebnych naszej cerze produktach.

Filary piękna Skandynawek – Nawodnienie skóry to podstawa

Skandynawskie lato nie należy do upalnych. Nie ma zatem ryzyka, że bardzo wysokie temperatury i suche powietrze odcisną wyraźny ślad na cerze. Znacznie gorzej jest zimą. Bardzo niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawiają, że skóra szybko staje się sucha. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i zabezpieczenie jej bariery ochronnej ma ogromne znaczenie dla zachowania skandynawskiego blasku. W tym przypadku nie ma miejsca na półśrodki. Skandynawki dbają o nawilżenie na różnych etapach swojej pielęgnacji. Już myśląc o oczyszczaniu skóry, pamiętają, że pozbycie się zanieczyszczeń czy ewentualnych resztek makijażu może iść w parze z pielęgnacją. Dlatego sięgają po olejki oczyszczające. Te zostawiają ich cerę nie tylko czystą, ale do tego jeszcze nawilżoną i z efektem glow.

Kluczowe dla odpowiedniego nawilżenia skóry nie są jednak kosmetyki oczyszczające. Odpowiedniej pielęgnacji w tym zakresie nie zastąpią też nawilżające mgiełki i inne produkty, którymi doraźnie możemy się wspierać. Zamiast nich potrzebny jest dobry krem nawilżający, a najlepiej jeszcze silniej działające serum nawilżające. To właśnie taki kosmetyk daje odpowiednią dawkę nawodnienia. Ta przekłada się na nawilżoną skórę, która w efekcie wygląda zdrowo i promiennie. Jeżeli chcesz dbać o cerę jak Skandynawki, to podstawowym filarem ich urody jest właśnie nawilżanie. Wydaje się to proste i oczywiste, ale to zupełnie jak w przypadku ich stylizacji. Mniej znaczy więcej, a sprawdzone sposoby nie mają szans z sezonowymi hitami.

Filary piękna Skandynawek – Ochrona SPF przez okrągły rok

Skandynawska pogoda nie daje nam wyobrażenia słonecznych i gorących dni, co może usypiać czujność względem ochrony przeciwsłonecznej. Nie jest jednak tajemnicą, że nawet zachmurzone niebo nie zastąpi filtrów SPF i nie uchroni nas przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Jeden z sekretów urody Skandynawek odnosi się właśnie do tego, że przez cały rok bardzo na poważnie traktują wpływ słońca na ich skórę. Nie lekceważą jego możliwości i starają się zapobiegać zamiast w przyszłości walczyć z negatywnym wpływem jego działania. Ta zasada jest niezwykle prosta i powtarza ją wiele Skandynawek. To zalecenia między innymi szwedzkiej modelki Elsy Hosk, która radzi nakładać ulubiony krem z filtrem SPF na całą twarz i szyję przed wyjściem na zewnątrz niezależnie od pogody. Proste i niewymagające rozwiązanie może nie tylko ochronić skórę przed fotostarzeniem, ale jeszcze chorobami skóry.

Filary piękna Skandynawek – Pielęgnacja prosto z natury

Znana z pięknych krajobrazów i bogatych zasobów naturalnych Skandynawia właśnie na tej bazie daje rozwiązanie kolejnej urodowej tajemnicy. Polega ona bowiem na jak najlepszym wykorzystaniu darów natury i nie chodzi tu tylko o wodę z lodowców i maliny moroszki, ale także odkrycia z innych zakątków świata, które po prostu pozwalają wykorzystać to, co ma nam do zaoferowania planeta, a nie laboratoria. Dary natury często mogą nas wspierać nie tylko od wewnątrz, ale także efektywnie pielęgnować naszą skórę z pomocą zawartych w sobie witamin i pierwiastków. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jakie formuły trafiają do kosmetyczek Skandynawek, to często będą to po prostu naturalne kosmetyki lub przynajmniej takie, które w dużej mierze bazują na tym, co ma nam do zaoferowania.

Filary piękna Skandynawek – Pielęgnacja wykracza poza twarz

Według filarów piękna Skandynawek o pielęgnacji warto myśleć całościowo. Zamiast skupiać się jedynie na twarzy, należy rozszerzyć obszar działania, bo ważna jest kondycja skóry na całym ciele. W dodatku wraz z nią mogą pojawić się inne benefity. Wystarczy o tym pomyśleć w kontekście pielęgnacji włosów. Skandynawki poprawiają wygląd swoich fryzur zaczynając od produktów do skóry głowy. Dzięki wsparciu skóry i cebulek mogą cieszyć się zdrowymi i lśniącymi kosmykami. Peeling trychologiczny to tylko jeden z takich produktów, który warto włączyć do swojego rytuału pielęgnacyjnego. Już jeden odpowiednio dobrany kosmetyk jest w stanie sprawić, że skóra będzie oczyszczona, zdrowa, odpowiednio nawilżona i pozbawiona podrażnień, a to przełoży się bezpośrednio na kondycję włosów.

Filary piękna Skandynawek – Minimalizm nie tylko w szafach

Podejście do życia Skandynawek jest dalekie od przesady, a reguła, że mniej znaczy więcej, zdaje się być obecna w rozmaitych dziedzinach ich życia. Widać to nie tylko w przypadku zawartości garderoby, ale również kosmetyczki. Skandynawki są powściągliwe nie tylko w ilości kosmetyków do pielęgnacji. Przede wszystkim widać to na przykładzie kolorówki. Kosmetyki do makijażu, które często malują na ich twarzach po prostu make-up no make-up, to przeważnie absolutne minimum. Kluczowa jest dla nich pielęgnacja, która sprawia, że w ogóle nie potrzebują podkładu. Jeżeli już decydują się na makijaż to sięgają przede wszystkim po tusz do rzęs lub szminkę, która subtelnie podkreśli naturalny odcień ich ust.

Zobacz także: