Czasami zdarza się tak, że po prostu brakuje czasu, żeby spędzić więcej czasu przed lustrem i dopracować fryzurę, zanim wyjdziemy z domu. Wtedy liczą się dobre i sprawdzone sposoby, które dadzą błyskawiczny efekt. Na szczęście nie brakuje kosmetyków, które zaraz po aplikacji odmieniają fryzurę. Dobór odpowiedniego zależy od naszych włosów i oczekiwań. Można znaleźć zarówno coś dodającego objętości, jak i poskramiającego niesforne kosmyki. Kosmetyki do kręconych i prostych włosów. Tym razem bierzemy pod lupę aż 5 różnorodnych propozycji, które sprawią, że w kilka chwil powstanie efektowna fryzura last minute.

Fryzura last minute – Krem do loków

Niedawno pisaliśmy, że krem do stylizacji loków to kosmetyk, który podkreśla ich skręt i daje o wiele więcej. Nawilża, wygładza i zapobiega puszeniu, co w efekcie daje sprężyste i pełne życia poskręcane kosmyki. Nas zainteresował wtedy krem do stylizacji loków Miya Cosmetics. Kosmetyk może być używany na kilka sposobów – na mokre włosy, suche lub jako wsparcie dla wałków albo papilotów. My przede wszystkim zainteresowaliśmy się jego możliwościami w kontekście fryzury last minute. Formuła z masłem shea, olejem szafranowym, adaptogenem ashwagandha, ekstraktem z fiołka trójbarwnego i witaminą E zaaplikowana na suche włosy pozwala odświeżyć loki i do tego jeszcze okiełznać puszenie się. Daje zatem wszystko, czego kręcone włosy mogą potrzebować na ostatnią chwilę przed wyjściem.

Fryzura last minute – Odświeżający puder do włosów

Ostatnio skupiliśmy się na pudrach do włosów, które w wielu przypadkach mogą służyć jako wielozadaniowy kosmetyk do stylizacji włosów przed samym wyjściem. Na przykładzie kosmetyku Miya Comsetics widać, że to opcja 2 w 1. Z jednej strony zachowuje się on jak suchy szampon do włosów. Oznacza to, że pochłania nadmiar sebum i odświeża fryzurę. Na tym jednak nie koniec. Kosmetyk także unosi włosy u nasady i dodaje im objętości na całej długości. Dzięki temu w kilku minut można całkowicie odmienić swoje włosy i przygotować się do wyjścia z domu. Wystarczy sięgnąć po taki game changer jak właśnie wspominany puder.

Fryzura last minute – Pianka dodająca objętości

Pianki do włosów jeszcze do niedawna uchodziły raczej za retro kosmetyk, który nie był pierwszym, o którym myślało się szukając produktu zwiększającego objętość. Wszystko się jednak zmieniło. Coraz więcej cenionych stylistek i stylistów fryzur zaczęło podkreślać, że dawna wizja ciężkiej pianki sklejającej kosmyki to już historia. Nowe formuły są lekkie i ukierunkowane na naturalny efekt burzy włosów na głowie. Można to zobaczyć na własnej fryzurze sięgając chociażby po Color WOW Xtra Large Bombshell Volumizer. Pianka dodająca objętości sprawia, że włosy wydają się grubsze, bardziej puszyste, a jednocześnie lekkie jak piórko.

Fryzura last minute – Mgiełka podkreślająca skręt

Jeszcze w sezonie letnim pisaliśmy o kosmetykach z solą morską, które pozwolą cieszyć się fryzurą jak znad morza także po urlopie. Ten okres z pofalowanymi kosmykami można właściwie rozciągnąć po cały rok. Kosmetyki z solą morską dają bowiem pożądany efekt niezależnie od pogody na zewnątrz. Efekt morskiej bryzy można uzyskać między innymi z pomocą mgiełki L'Oréal Professionnel Tecni.Art Beach Waves Salt Spray. Jej formuła delikatnie definiuje fale, a przy tym nie pozostawia szorstkiego efektu i sklejonych kosmyków. Włosy po aplikacji mogą przywodzić na myśl fale, które podczas urlopu tworzyła słona woda.

Fryzura last minute – Olejek do puszących się włosów

Olejki do włosów to świetny sposób nie tylko, żeby je odżywić, ale również poskromić puszące się kosmyki na ostatnią chwilę przed wyjściem. Wystarczy tylko sięgnąć po lekką formuła, która nie zostawia tłustego filmu. Tego typu olejkiem ratującym włosy na ostatnią chwilę może być między innymi Olaplex N°7 Bonding Oil. Jego formuła nie tylko wzmacnia kosmyki, ale również wyraźnie wpływa na ich wygląd – wygładza, zwiększa ich miękkość, potęguje blask i sprawia, że włosy łatwo się układają, a to tego jeszcze zapobiega puszeniu. Dzięki temu w kilka chwil można okiełznać niesforne kosmyki.