Czym jest zrównoważony biznes,  jak troska o środowisko wygląda w różnych zakątkach świata w porównaniu z Europą, a także jakie zmiany w życiu prywatnym warto wprowadzić, by żyć bardziej eko – tego wszystkiego dowiecie się z najnowszej rozmowy przeprowadzonej w ramach cyklu „Glamour Eco Talk”. 

Beata Drzazga, angażując  się w misje gospodarcze na całym świecie i biorąc udział w międzynarodowych konferencjach dotyczących biznesu, widzi, jak bardzo temat kryzysu klimatycznego został zaniedbany przez rządy największych państw i globalne korporacje. Eksperci od zmian klimatycznych od kilkunastu lat biją na alarm, że czasu na zmianę światowego podejścia do ochrony środowiska mamy już bardzo niewiele – jako graniczną datę wymieniają rok 2025. Zdaniem Beaty Drzazgi realizacja postanowień i deklaracji z historycznego porozumienia w sprawie klimatu, zawartego przez głowy państw w Paryżu w roku 2015, jest na bardzo niezadowalającym poziomie. O wiele więcej optymizmu daje to, jak wiele osób zmienia nawyki na bardziej proekologiczne w swoim codziennym życiu.

Beata Drzazga, przedsiębiorca, doradca w biznesie / Content Studio

„Robimy małe kroczki we właściwym kierunku, ale ja widzę, że brakuje nam jeszcze edukacji” – podsumowuje  Beata Drzazga. 

Tragiczne efekty braku zdecydowanego działania państw i korporacji na rzecz klimatu już widać – jak choćby trwające pożary na południu Europy czy nasilenie występowania chorób układu oddechowego, co Beata Drzazga obserwuje wśród pacjentów korzystających z opieki medycznej w BetaMed. Pozytywnym aspektem tego zagadnienia  jest to, że na konferencjach międzynarodowych związanych z przedsiębiorczością, nowymi technologiami oraz AI (Beata Drzazga jest współorganizatorem jednej z nich w Dolinie Krzemowej, w Palo Alto) coraz ważniejszym tematem są ekologiczne rozwiązania postrzegane jako przyszłość każdego biznesu.

 

Beata Drzazga, to przedsiębiorca z ogromnym doświadczeniem. Z sukcesem zarządza kilkoma firmami w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Założycielka BetaMed SA, największego w Polsce centrum medycznego pod kątem opieki długoterminowej nad pacjentami. Doradca w biznesie i w życiu. Równie mocno jak w biznes angażuje się w filantropię. Za swoją działalność została wielokrotnie doceniona – otrzymała już niemal 240 nagród i wyróżnień, m.in. Indywidualną Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP i Gold Medal Awards w Miami.
www.beatadrzazga.pl

Podcastu można posłuchać również na Spotify.