„Warszawianka” z Borysem Szycem w roli głównej była jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji ubiegłego roku. Niestety w listopadzie 2022 do mediów trafiły informacje, według których HBO Max zrezygnowało z serialu. I choć wiele osób martwiło się, że świetnie zapowiadająca się nowość od Jacka Borcucha już nigdy nie ujrzy światła dziennego, okazało się, że udało się ją uratować. „Warszawianka” trafi na inną platformę streamingową. I to szybciej niż mogłoby się wydawać. Oto szczegóły, w tym data premiery. 

HBO Max rezygnuje z serialu „Warszawianka” z Borysem Szycem

Pod koniec ubiegłego roku serwis „Presserwis” poinformował, że HBO Max nie pokaże „Warszawianki” z Borysem Szycem. Podobno to konsekwencja decyzji o zawieszeniu prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi w Skandynawii, jak również w Europie Środkowej, w tym w Polsce, jaka w lipcu 2022 została podjęta przez firmę Warner Bros. Discovery

„Warszawianka” uratowana. Co dalej z serialem?

Po tym zaskakującym ogłoszeniu plotkowano, że produkcja została przejęta przez Amazon Prime Video lub Netfliksa. Jednak te informacje okazały się nieprawdziwe. „Warszawianka” rzeczywiście ujrzy światło dzienne, ale będzie dostępna w innym „miejscu” niż przypuszczano. Jakub Żulczyk, który jest jednym z jej twórców, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych (w tym Facebooka i Instagrama), że serial z Borysem Szycem w roli Franka Czułego będzie dostępny dla subskrybentek oraz subskrybentów serwisu SkyShowtime

SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla Warszawianki – napisał Jakub Żulczyk w poście na Instagramie oraz Facebooku. 

„Warszawianka” – o czym jest serial?

Długo wyczekiwana „Warszawianka” to tragikomiczna opowieść o 40-letnim playboyu. Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnego opisu serialu, który jest dostępny w sieci, bohater grany przez Borysa Szyca jest ulubieńcem wszystkich i miejską legendą. Walczy z otaczającą go rzeczywistością, poza tym nadal szuka sensu swojego życia. 

„Warszawianka" to historia Franka Czułego - czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojecia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły - myślę jednak, że wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie – ujawnił Jakub Żulczyk we wspomnianym poście. 

Borys Szyc opowiedział o nowej roli

Nie tylko Jakub Żulczyk, ale również Borys Szyc opublikował w mediach społecznościowych post ze szczegółami produkcji. Aktor opowiedział nieco o swoim nowym bohaterze. Przyznał, że nie chce dorosnąć, a jednocześnie pragnie miłości. 

Poznajcie Czułego. Czuły nie chce dorosnąć. Chce kochać i być kochanym. Nie do końca mu się udaje. Ponad wszystko pragnie być wolnym. Ale świat mu na to nie pozwoli….znajdzie tysiąc sposobów, by wciągnąć go swoje tryby. WARSZAWIANKA. Czekam na tę premierę od dawna – brzmi fragment opisu posta, który Borys Szyc opublikował na Instagramie. 

„Warszawianka” – obsada i twórcy

Obsada „Warszawianki” robi wrażenie i zdecydowanie zasługuje na osobny akapit. W serialu (poza Borysem Szycem) pojawią się m.in. Krystyna Janda oraz Jerzy Skolimowski w rolach rodziców głównego bohatera, a także Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, Jan Peszek, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Marianna Zydek i Tomasz Włosok

Za reżyserię 12-odcinkowej produkcji odpowiada Jacek Borcuch (m.in. „Słodki koniec dnia”, „Nieulotne”, „Magda M.”). Autorem scenariusza jest wspomniany już Jakub Żulczyk („Ślepnąc od świateł” czy „Belfer”). Z kolei za zdjęciami stoi Piotr Uznański („Motyw", „Fighter").

Zobacz także:

„Warszawianka” – data premiery 

Przypomnijmy, że serial „Warszawianka” miał trafić do streamingu pod koniec 2022 roku. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. A tym samym fanki i fani polskich seriali musieli uzbroić się w cierpliwość. Po miesiącach oczekiwań może w końcu poinformować, że znamy (przybliżoną datę premiery). Jakub Żulczyk ogłosił, że produkcja trafi do streamingu już 19 czerwca 2023 roku. Zapowiada się bardzo interesujący początek lata. 

„Warszawianka”: Borys Szyc zachwyca w zapowiedzi serialu

Warto dodać, że w sieci krążą oficjalne materiały zapowiadające „Warszawiankę” z Borysem Szycem w roli głównej. Według wielu fanek i fanów, aktor wygląda na nich bardzo hot. Pod postem opublikowanym na jego profilu na Instagramie posypały się komentarze z komplementami. 

Świętnie wyglądasz! Gorzko-czule, czyli interesująco! Pozdrawiam – napisała jedna z osób na oficjalnym profilu Borysa Szyca na Instagramie. 

Wow, ale hot - brzmi inny komentarz. 

Nie możemy doczekać się premiery, a wy?