„Detektyw Forst” to kolejna produkcja Netfliksa, która jest realizowana w Polsce. Prace na podstawie prozy Remigiusza Mroza, czyli jednego z najpopularniejszych pisarzy w naszym kraju, trwają w najlepsze – są już na całkiem zaawansowanym etapie. Premiera zbliża się wielkimi krokami, a my poznajemy kolejne szczegóły, m.in. te dotyczące obsady. Jak się okazuje, na ekranie pojawi się m.in. autor bestsellerowych powieści. W jakiej roli go zobaczymy? I co jeszcze wiadomo? Sprawdźcie poniżej. 

„Detektyw Forst” na Netfliksie: co wiemy o serialu?

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej – tymi słowami Netflix zapowiada swą najnowszą polską produkcję kryminalną „Detektyw Forst”.

Wiele wskazuje na to, że szykuje się kolejny rodzimy serial z gwiazdorską obsadą, który ma szansę podbić serca widzek i widzów na całym świecie. Czy „Detektywowi Forstowi” uda się powtórzyć sukces takich tytułów jak chociażby „Rojst” czy „Wielka woda”? Na ten moment trudno orzec, z pewnością jednak takie są założenia. Ambicje są tym większe, że, jak wspomniałyśmy na początku, seria powstaje na podstawie powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy współczesnych, Remigiusza Mroza.

„Detektyw Forst”: obsada, twórcy i twórczynie

Reżyserią serialu kryminalnego „Detektyw Forst” zajmie się Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022 za film „Johnny”. Obraz opowiadający o zmarłym w 2016 roku księdzu i bioetyku Janie Kaczkowskim był debiutem fabularnym twórcy. Wcześniej Jaroszek zajmował się m.in. reżyserią teledysków rodzimych gwiazd. To on odpowiada za klipy do utworów „Trofea” Dawida Podsiadły czy „Bubbletea” Quebonfide i Darii Zawiałow.

Scenariusz oparty na powieściach „Ekspozycja” i „Przewieszenie” Remigiusza Mroza napisali Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. Malesińska doskonale wie, jak przełożyć język literackiego pierwowzoru na ekrany: pracowała już m.in. przy docenionych serialach Netfliksa na podstawie prozy Harlana Cobena: „Zachowaj spokój” i „W głębi lasu”.

Nie znamy jeszcze pełnego składu obsady serialu. Na ten moment wiadomo, że w tytułowej roli komisarza Wiktora Forsta wystąpi Borys Szyc.

Co więcej, w marcu 2023 dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączył również Remigiusz Mróz. Wcieli się w postać, o jakiej (jak sam przyznał) marzył. Tudum. Forst. Netflix. I przedsmak wiekopomnej roli, najważniejszej w moim dotychczasowym dorobku – napisał popularny pisarz na swoim profilu na Instagramie. Kogo zagra? To spore zaskoczenie - zobaczcie poniższe wideo z planu i przekonajcie się sami lub same.

Zobacz także:

„Detektyw Forst”: data premiery. Kiedy serial trafi na Netfliksa?

W październiku 2022 roku ruszyły zdjęcia. Realizowano je na Słowacji, jak również w Polsce - w Zakopanem, Nowym Targu oraz w Warszawie, a tak o projekcie mówił na początku Borys Szyc:

Według najnowszych komunikatów, zdjęcia do serialu na podstawie bestsellerowych powieści Remigiusza Mroza zostały już zakończone. 

Niestety to i tak za wcześnie, by mówić o dokładnej dacie premiery. Na tym etapie wiadomo jedynie, że serial „Detektyw Forst” ujrzy światło dzienne w 2024 roku. Nie możemy doczekać się premiery i mamy nadzieję, że już niebawem poinformujemy was o kolejnych szczegółach.