Honorata Skarbek prezentuje nowy singiel „Ogień”

Honorata Skarbek przez lata z powodzeniem łączyła karierę blogerki, piosenkarki i celebrytki. Choć obecnie skupia się przede wszystkim na swojej działalności w mediach społecznościowych i biznesie, nadal nie zapomina o muzyce. Co prawda jej ostatni album studyjny ukazał się w 2018 roku, ale ambitna influencerka w dalszym ciągu co jakiś czas raczy swoich wiernych słuchaczy premierowymi singlami. Pierwszą wydawniczą nowością od Honoraty Skarbek w 2023 roku okazał się wyjątkowo osobisty utwór „Ogień”, w którym artystka poruszyła ważny i zarazem trudny problem społeczny.

Honorata Skarbek porusza problem współuzależnienia

Honorata Skarbek zalicza się do wąskiego grona znanych osobistości, które chronią swoje życie osobiste i tym samym konsekwentnie odmawiają komentowania sensacyjnych doniesień tabloidów i serwisów plotkarskich na swój temat. Rąbka tajemnicy na temat swoich spraw osobistych artystka odsłania zazwyczaj jedynie za pośrednictwem muzyki.

Nie inaczej jest w przypadku jej najnowszej propozycji muzycznej, którą ona sama nazywa „bardzo ważnym i osobistym projektem”. Była partnerka Smolastego zdecydowała się bowiem poruszyć temat współuzależnienia.

Cieszę się, że to właśnie w muzycznej formie mogę dzielić się z innymi częścią swojego życia, o której nigdy nie mówię publicznie. Mam nadzieję, że pomoże to zarówno mi, jak i innym, którzy tej pomocy i wsparcia potrzebują – tymi słowami Skarbek zaprasza do odsłuchania jej nowego kawałka.

Warto wspomnieć, że przy okazji premiery nowego utworu uczestniczka 10. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” postanowiła wykorzystać swoje ogromne zasięgi do zwiększenia świadomości na temat tego problemu. W tym celu gwiazda połączyła siły z Joanną Flis, terapeutką specjalizującą się w psychoterapii dla uzależnionych / współuzależnionych, autorki książki „Współuzależnieni”.

Współuzależnienie dotyka dużą część osób będących w bliskich relacjach z uzależnionymi, bo nałóg to choroba całej rodziny. Współuzależnienie prowadzi do depresji, zaburzeń lękowych lub PTSD. Niekiedy prowadzi do uzależnienia od leków uspakajających lub alkoholu. Łączenie leków z alkoholem grozi śmiercią. Współuzależnione osoby narażone są na przemoc, o której wstydzą się głośno mówić. Osoba współuzależniona za wszelka cenę próbuje „uratować”, zmienić kogoś, kto jest uzależniony, często kosztem własnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Współuzależnieni potrzebują pomocy, częściej niż im się wydaje dlatego warto ich wspierać zamiast oceniać. Sięganie po pomoc to akt odwagi, nie słabości! – czytamy w notce zamieszczonej na profilach Skarbek.

Autorka hitu „Nie powiem jak” udostępniła także listą kontaktów do instytucji, które zajmują się profesjonalną pomocą dla osób zmagających się uzależnieniem oraz osób współuzależnionych.

Uczestnicy „Top Model” w nowym teledysku Honoraty Skarbek

W oficjalnym wideoklipie do singla „Ogień” wypatrzyliśmy znajome twarze. Główne role w teledysku, którego scenarzystką i współreżyserką jest sama Honorata Skarbek, zagrali uczestnicy programu „Top Model” – Michalina Wojciechowska z 11. edycji i Arkadiusz Pydych z 10. edycji show.

Zobacz także:

Teledysk możecie obejrzeć poniżej.