Horoskop miesięczny na sierpień 2023 – planety spowodują letni kryzys

Wraz z sierpniowymi dniami nadchodzi też potrzeba zwolnienia. Do całej aury tego miesiąca dołączają również planety. Do końca sierpnia w ruchu wstecznym będzie ich aż sześć. Saturn, Pluton, Neptun i Wenus będą w retrogradacji na początku miesiąca. Merkury dołączy 23 sierpnia, a Uran 28.

Planety, które mają na nas największy wpływ to Wenus (w retrogradacji do 3 września) i Merkury (w retrogradacji do 15 września). Ważne jest więc to, aby zwolnić. Możesz postrzegać to albo jako irytację, albo jako ulgę. W każdym razie nie należy niczego wymuszać, jeśli coś nie idzie po twojej myśli. Daj sobie czas na przerwy. Jeśli coś nie działa teraz, możesz przecież spróbować jeszcze raz. Niektóre z twoich planów mogą się nie powieść lub mogą wymagać ponownej oceny.

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 – żyj swoją pasją Lwa

Brzmi ciężko? Wcale nie musi tak być. Słońce uwielbia być w Lwie i tak się składa, że będzie w nim od 1 do 23 sierpnia, gdy wejdzie w Pannę. Słońce najjaśniej świeci w Lwie i zaktywuje nasze wewnętrzne światło. Sezon Lwa to zawsze wspaniały czas, aby (ponownie) rozpalić swój wewnętrzny płomień, podążać za swoimi pasjami i robić to, co sprawia ci przyjemność. Nie musisz myśleć zbyt dużo, po prostu słuchaj swojego instynktu – zachowaj prostotę.

1 sierpnia przypada pełnia księżyca w Wodniku. Dzięki niej zwrócimy większą uwagę na naszą przyszłość i marzenia. Zaczniemy robić postępy w zmianach i pokonywać ograniczenia. Możemy również poczuć się bardziej zbuntowane i zbuntowani, jak i zatęsknimy za większą niezależnością. Księżyc w nowiu w Lwie, 16 sierpnia, da możliwość skorzystania z drugiej szansy i podjęcia zdecydowanych kroków w leczeniu złamanego serca.

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 – od Lwa do Panny, a do tego Merkury w retrogradacji

Gdy 23 sierpnia słońce wkroczy w Pannę, będziesz bardziej skoncentrowana, produktywna i skupiona na pracy. Jednak tego samego dnia Merkury, władca Panny, wchodzi w retrogradację (i pozostanie w niej do 15 września). Może to prowadzić do frustracji związanej z niektórymi projektami czy zadaniami. Możesz poczuć, że wszystkiego jest za dużo i być przytłoczona. Mogą pojawić się myśli o poddaniu się i niepokój. Wtedy ważne jest zachowanie równowagi i praca nad radzeniem sobie ze stresem. W przeciwnym razie możemy stać się niesprawiedliwi i niecierpliwi wobec siebie, ale też i innych.

27 sierpnia Mars wkroczy w Wagę. I znowu powtórzymy – nie spiesz się. Zwłaszcza że Mars w Wadze chce, żebyśmy znaleźli kompromisy i postawili na harmonijną współpracę. 30 sierpnia będzie pełnia w Rybach, która pobudzi nas do marzeń, kreatywności, empatii. Możemy poczuć też wtedy nieoczekiwany przypływ radości z tego, co przyniosą nam zmiany.

Horoskop miesięczny na sierpień 2023 – co robić i do czego dążyć, a czego lepiej unikać?

Sierpień jest idealnym miesiącem do zwolnienia. Jeśli masz napięte terminy, zaplanuj wszystko na początku miesiąca. Może zdarzyć się, że będziesz potrzebować więcej czasu niż zwykle. I nie zapominaj o zaplanowaniu również przerw i przyjemności!

Zobacz także:

Bądź jak żółw. Żółwie są wolne, ale mają świetny wzrok i węch. Uważnie obserwuj i ufaj swojemu „węchowi”. Kogo „czujesz”, a kogo „nie czujesz”? Kieruj się intuicją! 

Wenus jest w retrogradacji przez cały miesiąc, a więc zaoferuje nam leczenie starych ran. Kiedy sytuacje lub osoby z przeszłości znów się pojawią, postrzegaj je jako okazję do bycia jeszcze bardziej dojrzałą i trzeźwą. Serce ostatecznie uzdrawia się przez głowę.

Kiedy tempo wydaje się wolniejsze niż zwykle, niektórzy wszystko bardziej komplikują. No to nie w tym miesiącu drogi Baranie, Raku, Lwie, Strzelcu i Rybo.

To, że coś nie działa za pierwszym razem tak, jakbyśmy tego chcieli, nie oznacza, że trzeba wyrzucić to do kosza. Niektóre projekty wymagają kilku prób. Sztuką jest wiedzieć tylko, które z nich.

Jeśli masz do podpisania jakieś umowy czy dokumenty, lepiej zrób to w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia. Jeśli nie masz innego wyjścia i musisz zrobić to później, to po 15 sierpnia czytaj wszystko trzy razy. I pamiętaj o drobnym druczku!

Planeta komunikacji, czyli Merkury, jest w Pannie przez cały miesiąc (i dalej aż do października). Nadszedł więc czas, aby wyrażać się jasno i konkretnie. Szczegóły będą miały większe znaczenie niż kiedykolwiek. Im jaśniej zakomunikujesz swoje potrzeby, tym większej pomocy możesz oczekiwać od innych.

Retrogradacja Wenus może ponownie rozdrapać stare rany miłosne. Warto wtedy zaakceptować to, co było i zastanowić się nad tym, wyciągnąć wnioski. Następnie ponownie zamknąć ten temat. Po prostu zaakceptuj. To wystarczy!

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.de