Czy Wodnik i Waga do siebie pasują?

Zacznijmy od zwięzłego opisu każdego ze znaków. Żywiołem Wodnika jest powietrze, a jego opiekuńczymi planetami: Uran i Saturn. Astrologia przypisuje mu cechy takie jak oryginalność, ciekawość świata, niezależność poglądów, czy ekscentryzm. Wodniki to stworzeni wynalazcy, wizjonerzy i myśliciele. Osoby urodzone w tym znaku bardzo mocno dbają o swój rozwój duchowy.

Tak samo jak w przypadku Wodnika, żywiołem zodiakalnej Wagi jest powietrze. Ciałem niebieskim, które jej patronuje, Wenus. To planeta miłości, piękna i fizycznych przyjemności. Dzięki temu osoby urodzone w znaku Wagi mają w sobie dużo wrodzonego wdzięku i uroku, są charyzmatyczne, kreatywne i komunikatywne. Odznaczają się sprytem i nietuzinkowym poczuciem humoru.

Czy dwa powietrzne znaki będą do siebie pasować? Teoretycznie, najlepsze połączenia tworzą żywioły o tej samej energii, na przykład:

  • ogień i powietrze (baran i wodnik, czy lew i wodnik),
  • woda i ziemia (ryby i byk, czy byk i rak),
  • woda i woda (ryby i skorpion, czy rak i ryby),
  • powietrze i powietrze (wodnik i waga, czy bliźnięta i wodnik).

Z tej zasady wynika, że Wodnik i Waga to świetne połączenie. Musimy jednak pamiętać, że w swoim horoskopie urodzeniowym mamy o wiele większą ilość znaków, niż tylko ten słoneczny. Aby lepiej poznać astrologiczne dopasowanie partnerskie, musimy dokładnie porównać kosmogramy obu kochanków, i sprawdzić kompatybilność położenia innych planet. Nie zapominajmy też, że miłość trzeba pielęgnować. Stworzenie harmonijnego, udanego i trwałego związku będzie wymagać pracy i zaangażowania ze strony obojga partnerów, nawet jeśli mają idealne, astrologiczne dopasowanie.

Wodnik i Waga – dopasowanie

Zanim skupimy się na horoskopie partnerskim Wodnika i Wagi, zobaczmy, jak każdy z tych znaków podchodzi do kwestii miłości, relacji i związków.

Jakim partnerem jest Wodnik?

Zodiakalny Wodnik ma niezwykle skomplikowane podejście do związków. Z jednej strony marzy o wielkiej miłości, a z drugiej świetnie bawi się w swoim własnym towarzystwie, często ma tendencję do bycia samotnikiem. Jako powietrzny znak, bardzo ceni sobie poczucie niezależności, trudno zrezygnować mu z wolności, nawet dla zbudowania relacji z drugą osobą. Wizja stabilnego związku może być dla niego przytłaczająca, dlatego nie spieszy mu się do ustatkowania. W miłości jest idealistą, pragnie znaleźć osobę, która spełni wszystkie jego oczekiwania i wyobrażenia na temat bratniej duszy.

Wraz z wiekiem Wodnik odczuwa coraz silniejszą potrzebę znalezienia drugiej połówki, z którą rozpocznie budowę ogniska domowego. Jako niezwykle towarzyski i otwarty znak, nie będzie miał problemu z poznawaniem potencjalnych kochanków. Niestety, nie zadowoli się osobą, która nie będzie na odpowiednim poziomie stymulować go intelektualnie. Kiedy jednak znajdzie już odpowiedniego kochanka, będzie szczerym i lojalnym partnerem, z niezwykle pozytywnym podejściem do budowania i rozwijania relacji.

Zobacz także:

Jakim partnerem jest Waga?

Zodiakalne Wagi są największymi fankami miłości. Jest dla nich jedną z najważniejszych wartości w życiu, uwielbiają być zakochane czy zauroczone. Zdarza się jednak, że miłość, której pragną, jest związana przede wszystkim z ekscytacją i dreszczykiem emocji, które zazwyczaj odczuwamy na samym początku relacji. Wagi uwielbiają flirtować, przychodzi im to tak łatwo, jak prowadzenie luźnej konwersacji. Często rozmawiają z wieloma potencjalnymi partnerami na raz, jednak kiedy już się zauroczą, kompletnie tracą głowę dla swojego kochanka.

Niestety, wraz z rozwojem związku, ogromna fascynacja drugą osobą zaczyna blednąć. Często zdarza się, że znudzona związkiem Waga, kwestionuje swoje uczucia, i zastanawia się, czy zobowiązania wobec partnera za bardzo jej nie ograniczają. Niezdecydowanie to jedna z najsilniejszych cech przypisywanych osobom urodzonym w tym znaku zodiaku. Przekłada się to też na relacje międzyludzkie. Wagi z jednej strony pragną wielkiej miłości, a z drugiej marzą o wolności i niezależności. Jeśli zaczną czuć się znudzone lub osaczone, szybko zaczną szukać wrażeń poza związkiem.

Wodnik i Waga jako para

Zodiakalne Wagi i Wodniki mają zbliżony temperament, a w życiu cenią sobie podobne wartości, takie jak lojalność, partnerstwo i wierność ideałom. Są to niezwykle otwarte i towarzyskie osoby, które często błyszczą w towarzystwie. Pełna wdzięku i uroku Waga zostanie szybko zauważona przez ekscentrycznego Wodnika, za to on przyciągnie ją do siebie wizjonerskim podejściem do świata i nieograniczoną ilością pomysłów. Żaden z partnerów nie będzie miał problemu, aby zrobić pierwszy krok w kierunku swojej potencjalnej drugiej połówki.

Już od pierwszego spotkania, zodiakalne Wagi i Wodniki będą miały niezwykle dużo wspólnych tematów. Oba powietrzne znaki cenią sobie inteligencję, ciekawość świata i dobrą komunikację, zbliżą się do siebie poprzez długie i interesujące rozmowy. Ich naturalna chemia erotyczna sprawi, że szybko poczują ochotę na łóżkowe igraszki. I bardzo dobrze, ponieważ ich zbliżenie będzie równie fascynujące, co ich konwersacje.

W stałym związku, osoby urodzone w tych znakach będą dla siebie motywacją i wsparciem. Idealizm i poszukiwanie harmonii Wagi zderzy się z wizjonerstwem i progresywnością Wodnika. Dzięki temu kochankowie nie będą mieli problemu ze znalezieniem wspólnej, szlachetnej drogi życiowej, która będzie ich stymulować intelektualnie, a także pogłębiać wytwarzaną krok po kroku więź emocjonalną. Fundamentem ich związku będzie przyjaźń i zaufanie, postarają się, aby nawzajem nie ograniczać swojej personalnej przestrzeni.

Horoskop partnerski – Wodnik i Waga

Według astrologii, Wodnik i Waga to bardzo dobre dopasowanie, które ma dużą szansę na stworzenie szczęśliwej, nieszablonowej i trwałej relacji. Żywiołem obu znaków jest powietrze, dzięki czemu osoby urodzone pod tymi gwiazdozbiorami mają podobne podejście do świata, codzienności oraz związków. Kochankom nigdy nie skończą się tematy do rozmów, będą dla siebie motywacją i wsparciem, co pomoże im w osiągnięciu wszystkich życiowych celów i założeń.

Trzeba jednak pamiętać, że dla sukcesu ich związku bardzo ważny będzie moment życiowy, w którym się spotkają. Zodiakalne Wodniki w życiu cenią sobie niezależność, może minąć trochę czasu, zanim poczują potrzebę ustatkowania. Jeśli poznają partnera w nieodpowiedniej chwili, mogą poczuć się przytłoczone wizją długotrwałego związku, i szybko zacząć się wycofywać. Osoby urodzone w znaku Wagi będą bardziej skłonne do podjęcia decyzji o związku, jednak jeśli na początkowych etapach poczują w nim nudę lub stagnację, zaczną szukać stymulacji i wrażeń poza relacją. Aby to połączenie się udało, obie połówki muszą być pewne swoich uczuć, i gotowe na rozpoczęcie budowania życia z drugą osobą.

Wodnik i Waga w łóżku

Jak dwa powietrzne zodiaki dogadają się w kwestiach związanych z seksem? Astrologia przewiduje, że najlepsza energia erotyczna dotyczy osób o tych samych żywiołach, oraz znaków, które znajdują się naprzeciw siebie na kole kosmogramu. W tym przypadku będą to:

Życie erotyczne Wodnika i Wagi będzie pełne uniesień i eksperymentów. Kochankowie nie dopuszczą, aby do ich łóżka wkradła się nuda, ich celem będzie jak najgłębsze poznanie swojej seksualności. Ich więź emocjonalna sprawi, że będą czuli się ze sobą bezpiecznie, dzięki czemu nie będą mieli problemu z mówieniem o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Zmysłowa Waga z przyjemnością dostarczy swojemu partnerowi nieopisaną ilość rozkoszy, a artystyczny Wodnik nie pozostanie jej dłużny.

Wodnik i Waga w związku - mocne i słabe strony

Z astrologicznego punktu widzenia, Wodnik i Waga to świetne połączenie. Pamiętajmy jednak, że każdy związek potrzebuje aktywnej pracy i zaangażowania, a w pewnych momentach może natrafić na trudności. Jakie są mocne i słabe strony relacji tworzonej przez dwa powietrzne znaki?

Mocne strony związku Wagi i Wodnika to między innymi:

  1. Podobne podejście do świata. Jako znaki żywiołu powietrza, Waga i Wodnik mają spójną, luźną wizję rzeczywistości. Osoby urodzone w tych znakach są niezwykle otwarte i towarzyskie, nie będą w żaden sposób się ograniczać.
  2. Wspólne zainteresowania. Osoby urodzone w znakach Wagi i Wodnika w życiu szukają wrażeń, cenią sobie stymulację intelektualną, chcą być częścią większego planu, wnieść coś dla świata. Bardzo łatwo będzie im zaangażować się we wspólne aktywności, które przyniosą im spełnienie i radość. Nigdy nie zabraknie im tematów do rozmów.
  3. Udane życie seksualne. Wagi i Wodniki mają bardzo silną chemię seksualną, a w ich życiu erotycznym nie będzie miejsca na nudę. Dzięki głębokiej więzi emocjonalnej i wzajemnym zaufaniu, kochankowie będą czuli się ze sobą bezpiecznie, i razem będą odkrywać wszystkie zakamarki swojej seksualności.

Słabe strony związku Wagi i Wodnika to przede wszystkim:

  1. Strach przed zaangażowaniem. Jako znaki żywiołu powietrza, Wagi i Wodniki niezwykle mocno cenią sobie niezależność i poczucie wolności. Bycie w długotrwałej relacji może być dla nich przytłaczające, szczególnie, jeśli nie będą jeszcze gotowe na ustatkowanie.
  2. Słaba komunikacja w kwestii uczuć. Waga i Wodnik za wszelką cenę będą unikać kłótni i niemiłych konfrontacji, a wszelkie negatywne emocje głęboko ukrywać przed partnerem. Niestety, zakopane uczucia po jakimś czasie spowodują dystans między kochankami, lub zaczną przejawiać się w postaci wybuchowych kłótni, podczas których żadna ze stron nie będzie chciała odpuścić.