Kwiecień rozpoczął się z przytupem i podobnie też się zakończy. Miesiąc otwieraliśmy nowiem księżyca (1 kwietnia), a zamkniemy pierwszym w tym roku zaćmieniem Słońca i jednocześnie ponownym nowiem. Wszystko to wydarzy się w znaku Byka już 30 kwietnia 2022.

Jednak nim dojdzie do tego znaczącego zjawiska 27 kwietnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb. Oznacza to dzień pełen inspiracji! Otwórz więc głowę, daj ponieść się swojej wyobraźni, postaw na samorozwój, a wszystkie pomysły z tego dnia zapisz i zachowaj. Jako że Wenus jest planetą związaną z uczuciami, rozpali ona iskrę w twoim życiu miłosnym!

Także 27 kwietnia nastąpi sekstyl Merkurego z Jowiszem, co oznacza idealny dzień na podjęcie poważnych (może pierwszych dorosłych?) decyzji związanych z przyszłością. Zaufaj wtedy swoim przeczuciom i intuicji. 

Z kolei Pluton wejdzie w retrogradację w Koziorożcu 29 kwietnia 2022 i rozpocznie swoją 5-miesięczną podróż wstecz. Chociaż jest to planeta transformacji, obejdzie się bez wielkich zawirowań. Raczej przyjrzysz się temu, gdzie kierujesz swoją energię. To czas na osobiste zmiany i rozwój.

Mimo że niebawem czeka nas także retrogradacja Merkurego (10 maj), nie powinniśmy się nią zbytnio stresować. Zdecydowanie większą wagę należy przywiązywać właśnie do zaćmienia. To wtedy dzieją się najbardziej przełomowe rzeczy! W kwietniu 30.04 nastąpi częściowe zaćmienie słońca w 11. stopniu Byka i w nów księżyca. Łącznie w tym roku doświadczymy czterech zaćmień.

Zjawiska te zwiastują z pozoru niezbyt przychylny bieg wydarzeń, który finalnie pomoże nam w naszej duchowej transformacji. Tak więc przygotuj się, że przez moment poczujesz się zupełnie wyrzucona z gry. Będziesz mieć wrażenie, że nic nie idzie po twojej myśli, że wszystko wywraca się do góry nogami i dzieje się bez sensu. Ale spokojnie. To przeznaczenie prowadzi cię za rękę do miejsca, gdzie powinnaś być, chociaż jeszcze wtedy tego nie wiesz. Zaćmienia podważają bowiem status quo, ukazują nam sprawy, na które wcześniej może nie zwracaliśmy uwagi. Niosą ze sobą niespodziewane zwroty, zaskakujące zakończenia i początki. Są chaotyczne i obfitują w nieoczekiwane. Zmiany są szybkie i nagłe, ale to one nadają bieg i kształt naszej przyszłości. A wszystko jest dokładnie takie, jakie być powinno.

Zjawisko to zachodzi w Byku, który lubi stałość, poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. Skup się więc na budowaniu solidnych życiowych fundamentów, podejmowaniu decyzji, które pozwolą ci się osadzić. Możesz nawet zacząć robić wielkie plany na przyszłość.

Zobacz także:

Byk także odpowiada za nasze finanse, więc miej to na uwadze i nie dokonuj wtedy dużych transakcji, nie sprzedawaj wartościowych rzeczy. Generalnie nie szastaj pieniędzmi! Na duże zakupy jeszcze przyjdzie czas. To akurat dotyczy także całego świata – niewykluczona jest reforma finansowa, zmiany na światowych rynkach.

Generalnie zaćmienia niosą ze sobą sporo stresu i rozedrgania, więc zadbaj o siebie w tym czasie. Jako że kosmiczne wpływy tego zjawiska motywują nas do spełniania marzeń i pomagają nam zrozumieć, które relacje nam służą a które nie, warto zapewnić sobie odpoczynek właśnie w gronie najbliższych i pielęgnować związki.

Także 30 kwietnia nastąpi koniunkcja Wenus z Jowiszem w Rybach, co wróży bardzo pozytywny obrót spraw. Nareszcie! Jeśli masz wrażenie, że kwiecień zmęczył cię jak żaden inny miesiąc to teraz wszystko wyjdzie na prostą i zobaczysz nadzieję w mroku. Wenus jako planeta miłości i Jowisz odpowiedzialny za obfitość obdarzą cię szczęściem w uczuciach. To bardzo korzystny dzień dla miłości, romansów, flirtów i całej gamy piękna, którą dostrzega się będąc zakochanym.

Maj otwiera sekstyl Wenus z Plutonem, co zachęci cię do zrobienia czegoś zwariowanego! Czegoś tylko dla zabawy, może nawet trochę dziecinnego. Zostaw odpowiedzialność i rozsądek z boku, daj się porwać kreatywności i pozwól sobie na chwilę oderwania się od rzeczywistości. Z ludźmi, których kochasz przy boku. Piąty miesiąc roku zacznie się niezwykle obiecująco.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.