Instagram wychodzi naprzeciw osobom transpłciowym oraz niebinarnym i wprowadza nową funkcję. Od teraz w biogramie będzie można dodać zaimki osobowe z jakimi chcemy być identyfikowani, czyli he/him (on/jemu), she/her (ona/jej) oraz they/them (oni/im). Dzięki temu użytkownicy aplikacji będą w jasny sposób komunikować, jak chcieliby, aby się do nich zwracano, a co w wielu sytuacjach życia codziennego ciągle się nie odbywa. Ale to również okazja do zsolidaryzowania się z osobami, których płeć przepisana przy narodzinach nie jest tą, z którą się identyfikują. Wprowadzenie takiej funkcji na Instagramie z pewnością pozytywnie wpłynie na proces oswajania oraz popularyzowania form neutralnych płciowo.

Opisy zdjęć na insta. Oto pomysły na fajne i angażujące opisy do zdjęć na Instagramie

Na ten moment Instagram umożliwia wybór spośród 11 różnych zestawów zaimków, ale można też podesłać swoją propozycję za pośrednictwem specjalnego formularza. Wybrane zaimki będą widoczne dla wszystkich lub może je widzieć tylko grono osób obserwujących dany profil. A w przypadku osób poniżej 18. roku życia zaimki będą ustawiane automatycznie i widoczne tylko dla obserwatorów. 


A gdzie można je ustawić? Wystarczy kliknąć w „Edytuj profil” na profilu głównym i następnie przejść do opcji „Zaimki”. Nie widzicie jej? Nie bądźcie zaskoczeni, bo ta opcja do polskiej wersji Instagrama jeszcze nie dotarła, ale twórca aplikacji obiecuje, że po wprowadzeniu ją w kilku krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, planuje rozszerzyć ją również na inne. Póki co zaimki można wpisać po prostu w swoim bio w miejscu na nazwę, dzięki czemu będą już widoczne w wyszukiwarce.