Czy wy też tak macie, że oglądając serial, wyłapujecie elementy garderoby bohaterek? A po seansie przekopujecie internet w poszukiwaniu informacji, gdzie daną rzecz można kupić? Nie jesteście same! Na jednej z facebookowych grup poświęconych polskim markom znalazł się wątek, w której jedna z dziewczyn dopytuje o kimono Moniki z nowego polskiego serialu Netflixa, Sexify

Grana przez Sandrę Drzymalską Monika pojawia się w barwnym kimono w pierwszym odcinku serii. Model ten idealnie oddaje styl bohaterki – Monika lubi modę, odważne kolory i fasony. Według internautek, jest to klasyczne japońskie kimono, ale były one do tego stopnia zmobilizowane, by poznać więcej szczegółów, że zwróciły się z zapytaniem do samej osoby odpowiedzialnej za kostiumy do serialu Sexify. Okazało się, że kimono, które nosi w serialu Sandra Drzymalska, to własność prywatna jednej z kostiumografek, co napisała inna młoda aktorka, Vanessa Aleksander, prywatnie znajoma Sandry. Innym członkiniom grupy udało się natomiast ustalić, że kimono zostało kupione w sklepie Etsy.com już jakiś czas temu. 

Dyskusja na temat kimona serialowej Moniki sprawiła, że uczestniczki dyskusji zaczęły wymieniać, gdzie można dostać podobny model lub fasony w stylu kimona. My również postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi z bliska i przejrzeć ofertę polskich marek, a także sieciówek. I jeżeli chodzi o rodzime brandy, to fasony inspirowane kimono bez problemu znajdziecie u The Odder Side, Nalu Bodywear, GUEVE, Yellow Meadow, zaś marka Sovl proponuje lniane model. Polecamy koniecznie sprawdzić też projekty Natalii Siebuły czy Joanny Hawrot. 

Wolicie sieciówki? Żaden problem. Tam również pojawiają się fasony inspirowane kimono. Do wyboru zwykle są dwie opcje: krótkie i długie. Te pierwsze z łatwością można zakładać jako bluzkę, na top czy t-shirt. Z kolei modele sięgające już za kolano i dalej, mogą funkcjonować jako sukienka albo dodatek do slip dress. W kontekście zbliżającego się wielkimi krokami lata, to zdecydowanie jeden z tych elementów garderoby, który będziecie mogły bardzo łatwo ograć w swoich codziennych stylizacjach. Ale to także coś, w czym możecie swobodnie czuć się w domowym zaciszu i nie mieć problemu z tym, by bez przebierania wyjść z domu po bułki na śniadanie. Monika, dzięki za inspirację!