Gwiazdy nie pozostają obojętne na wojnę w Ukrainie. Polskie artystki oraz artyści, osoby ze świata sportu i show-biznesu wspierają wszelkie zbiórki, oddają krew, jak również oferują schronienie uchodźcom oraz uchodźczyniom. Coraz częściej angażują się także ci, którzy mogą pochwalić się międzynarodową sławą. Blake Lively i Ryan Reynolds przeznaczyli milion dolarów na pomoc Ukrainie, Sean Pean pojechał do Kijowa, by dokumentować rosyjską agresję. Ostatnio głos w sprawie zabrała też Irina Shayk.

Irina Shayk zabrała głos w sprawie wojny w Ukrainie

Popularna modelka, która urodziła się i dorastała w Rosji, skomentowała sytuację w Ukrainie za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Opowiedziała się przeciw agresji. Nie dla wojny – czytamy pod opublikowaną przez nią grafiką. Irina Shayk przyznała, że wsparła finansowo UNICEF oraz Ukraiński Czerwony Krzyż, do tego samego zachęciła swoich obserwatorów i obserwatorki, czyli blisko 18 milionów osób z całego świata. 

Irina Shayk ponowiła swoją prośbę na Instagram Stories, gdzie pokazała kilka zdjęć dzieci z Ukrainy – najbardziej niewinnych, najmłodszych ofiar wojny. 

Jak możemy spać, pracować czy funkcjonować, gdy dzieje się coś takiego... – napisała Irina Shayk na Instagram Stories. – To druzgocące. Proszę, wpłaćcie choć jednego dolara. 

Jeśli wy również chcecie zaangażować się w pomoc dla Ukrainy, przypominamy, że potrzebne informacje znajdziecie na Glamour.pl. Nie sposób przejść obojętnie obok tego, co dzieje się za wschodnią granicą Polski. Dlatego piszemy m.in. o różnych sposobach wsparcia dla osób z Ukrainy. Sprawdźcie poniżej: