Instagram to o wiele więcej niż zdjęcia. Na przestrzeni ostatnich lat aplikacja, która pełniła rolę wirtualnego pamiętnika zmieniła się w profesjonalne narzędzie biznesowe i została uzupełniona o wiele (mniej lub bardziej przydatnych) funkcjonalności. Użytkowniczki oraz użytkownicy popularnej platformy społecznościowej coraz chętniej publikują materiały wideo. To absolutnie zrozumiałe, biorąc pod uwagę rozwój technologiczny, a także wzrost popularności mediów opierających się właśnie na tego typu publikacjach. Jeśli was również interesuje ten temat i zastanawiacie się, jak dodać film na Instagram, świetnie trafiłyście. Poniżej znajdziecie dokładną instrukcję. Spoiler alert: to banalnie proste. 

Jak dodać film na Instagram i czy uzyska on większe zasięgi niż zdjęcie?

Obecnie użytkowniczka lub użytkownik Instagrama nie musi ograniczać się do publikowania zdjęć, ale również może wzbogacać swoją galerię o filmy. Dlaczego warto się nad tym zastanowić? Jak się okazuje, rolki oraz filmy są głównym czynnikiem, który podbija tak zwany zasięg danego profilu, co z kolei pozwala dotrzeć do większej liczby odbiorców i odbiorczyń contentu.

Ile czasu powinien trwać filmik, żeby nie trzeba było go przycinać? Jak udostępnić rolkę? Odpowiedzi na wszystkie z postawionych pytań, znajdziesz już w tym artykule.

Jak dodać film na Instagram? Instrukcja

Jak dodać film na Instagram? Jest kilka opcji. A wiele zależy od tego, w jakiej formie chcesz opublikować wideo na swoim profilu w popularnej aplikacji. Ze względu na charakterystykę tej platformy, najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dodanie filmu będzie otworzenie aplikacji na swoim smartfonie, a następnie zalogowanie się do niej. Po zalogowaniu się do aplikacji masz do wyboru dwie ścieżki, za pomocą których możesz udostępnić film.

• Pierwsza z nich to, po przesunięciu palcem po ekranie w prawo, pojawi nam się ekran nagrywania relacji. To na tym widoku na dole znajdziemy listę, zaczynając od lewej „opublikuj”, „relacja”, „rolka” i „na żywo”. To od ciebie będzie zależało, w jakiej formie udostępnisz wideo. Masz do wyboru InstaStory lub rolkę, więc głównym czynnikiem decyzyjnym będzie to czy chcesz aby użytkownicy widzieli film tylko przez 24 godziny, czy może dużo dłużej. 

• Klikając „post”, a następnie wybierając z galerii smartphona będziemy mogli udostępnić filmik, który nas interesuje. Warto wspomnieć o tym, że publikując film tym sposobem, materiał nie musiał wcześniej zostać nagrany na żywo twoim telefonem. W tym folderze znajdziesz dostęp do wszystkich plików wideo, które znajdują się w twoim smartfonie. Po tym, jak zdecydujesz się, które nagranie udostępnić, należy kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu ekranu, która przeniesie nas do kolejnego etapu, w którym to będzie możliwość edycji materiału, tj. m.in.: wybór okładki, muzyki, dodania efektów specjalnych, tekstu oraz przycięcie filmiku.

• Kolejnym sposobem, nazywanym przez niektórych użytkowników najłatwiejszym i nieco „szybszym” jest wybór ikony plusa. Po zalogowaniu się do aplikacji, wystarczy odnaleźć ją w górnej części ekranu. Po przekierowaniu następnie wyświetlą nam się te same możliwości, o których wspomniano powyżej. Najlepiej jak sam lub sama sprawdzisz jakie to proste. Zapewne po drugim dodanym filmiku będzie to dla ciebie już intuicyjne.

Zobacz także:

Nie zawsze chcąc dodać film z telefonu na Instagrama, jest to możliwe. Czasami użytkownikowi lub użytkowniczce podczas procesu dołączania filmiku, pojawia się komunikat informujący, że film opublikuje się w formie rolki. Wtedy również, zamiast standardowego edytora, który pojawia się podczas dodawania zdjęć, użytkownik zostaje przeniesiony na Instastory, gdzie edycja rolki jest możliwa.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby wrzucić zwykły film na Instagrama, który nie będzie formą rolki, należy udostępnić go na swoim InstaStory. Taki film najlepiej nagrać bezpośrednio w aplikacji, dzięki temu unikniesz dodatkowej edycji, w razie gdyby filmik okazał się być zbyt długi. Aby uatrakcyjnić film możesz skorzystać z dodatkowych funkcji Instagrama, jak np. filtr, czy efekt boomeranga.

W jaki sposób opublikować rolkę na Instagramie? Baza wiedzy

 Aktualnie jednym z topowych trendów są rolki, które potrafią wygenerować na danym profilu jeszcze większe zasięgi, niż zwykłe filmy. Mimo iż przygotowanie dobrych jakościowo rolek bywa czasochłonne, warto rozważyć zamieszczanie ich na swoim profilu.

3 kroki, czyli w jaki sposób dodać reelsa na Instagrama?

1. Po otwarciu Instagrama, kliknij symbol „+”, znajdujący się na górze ekranu i następnie wybierz z listy „rolki”

2. Możesz również skorzystać z opcji dodania rolki bezpośrednio z aplikacji, wtedy kliknij i przytrzymaj okrągły przycisk w dole ekranu. Chcąc przerwać nagrywanie w dowolnej chwili puść przycisk, dzięki czemu dodasz następną część filmu.

3. Jeśli na swoim smartfonie posiadasz już nagrane filmy, za pomocą których chcesz stworzyć rolkę, dodaj załączniki z galerii, a następnie w zależności od swoich potrzeb i preferencji edytuj.

Pamiętaj, podczas edycji możesz ustawić przejścia, dodać rysunki, tekst, naklejki oraz muzykę, a nawet dopasować czas rolki. Jeśli z kolei nie masz czasu, żeby dopracować ją w danej chwili, możesz ją zapisać jako szkic roboczy i zajrzeć do niej w wolnej chwili. Jeśli będziesz przekonany czy przekonana, że rolka, którą stworzyłeś czy stworzyłaś, już nadaje się do publikacji, będziesz mógł ją natychmiastowo udostępnić.

Jak widzisz Istnieje kilka możliwości, za pomocą których możesz dodać film na Instagram, tak samo jak w przypadku rodzaju udostępnianego materiału. Pamiętaj jednak, żeby podczas udostępniania filmu na Instagramie, materiały te warto dodawać w formacie wideo, tj. MP4 z kodekiem H.264 i dźwiękiem AAC, ponieważ te są najlepiej wyświetlane w tej aplikacji.