Jak ściągnąć film z Instagrama?

W obecnych czasach trudno nam wyobrazić sobie życie bez mediów społecznościowych. Służą nam do rozrywki, pracy, komunikujemy się poprzez nie ze znajomymi, szukamy na nich inspiracji. Jedna z najpopularniejszych aplikacji social mediów, Instagram, ma w tym momencie ponad aktywnych 2 miliardy użytkowników. Nic dziwnego, IG jest kopalnią kontentu i praktycznie każdy jest w stanie znaleźć tam zdjęcia i filmy, które go zainteresują. Czasami podobają nam się na tyle, że chcemy zachować je na dłużej poprzez pobranie ich na laptopa czy smartfona. Czy da się ściągnąć zdjęcie lub film z Instagrama

Niestety Instagram nie udostępnia swoim użytkownikom narzędzia, które pozwalałoby na pobieranie wideo i zdjęć znalezionych w aplikacji. O ile w przypadku zdjęć możemy po prostu wykonać screenshot, zapisywanie filmików nie będzie aż tak proste. 

Jak w takim razie najłatwiej ściągnąć film z Instagrama na urządzenie elektroniczne? Z pomocą przychodzą specjalne portale internetowe i aplikacje, które pomogą nam w wykonaniu tego zadania. 

Sprawdź też: jak obejrzeć zdjęcia na Instagramie bez logowania?

Aplikacja do ściągania filmów z Instagrama

Aplikacja do pobierania filmów z Instagrama to narzędzie, które mocno usprawnia nam proces zapisywania kontentu na naszym urządzeniu elektronicznym. Zaletą tego typu programów jest fakt, że w większości przypadków są one całkowicie darmowe. 

Jak ściągnąć film z Instagrama za pomocą aplikacji? Mnóstwo narzędzi, które oferują tego typu usługę, możemy bez problemu znaleźć poprzez dowolną przeglądarkę internetową lub pobrać je za pomocą AppStore czy Google Play. Musimy jednak pamiętać, że dokładna instrukcja pobierania filmów z IG za pomocą aplikacji będzie zależeć od typu urządzenia, na którym chcemy zapisać wideo. 

Wskazówki dotyczące pobierania filmów z Instagrama na różne urządzenia elektroniczne znajdziecie w akapitach poniżej! 

Zobacz także:

Jak ściągnąć film z Instagrama na komputerze 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Instagram nie udostępnia użytkownikom wbudowanego narzędzia, które pozwalałoby na zapisywanie wideo z aplikacji na urządzeniu elektronicznym. Na szczęście, jesteśmy w stanie to zrobić, używając w tym celu zewnętrznej strony internetowej. W Google czy Safari znajdziemy dziesiątki tego typu programów, a najpopularniejsze z nich to na przykład: 

 • snapinsta.app/pl,
 • downloadvideosfrom.com/pl/Instagram.php,
 • pl.savefrom.net/10/download-from-instagram.

Jak ściągnąć film z Instagrama na komputer? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku: 

 1. Otwórz Instagram i zaloguj się do swojego konta. 
 2. Znajdź filmik, który chcesz pobrać. 
 3. Skopiuj adres URL filmiku z okna wyszukiwarki. 
 4. Przejdź na jedną ze stron internetowych, która umożliwia ściąganie filmów z IG. 
 5. Wklej skopiowany adres URL filmiku w wyznaczone miejsce na stronie. 
 6. Kliknij przycisk „Ściągnij”. 
 7. Pobierz film na dysk komputera. 

Gotowe! Wybrane wideo z Instagrama powinno zapisać się na twoim komputerze w formacie MP4. 

Jak ściągnąć film z Instagrama na telefonie 

Wiemy już, jak ściągnąć film z Instagrama na laptopa lub komputer stacjonarny. Jak pobrać film z IG na telefonie? 

Możemy zrobić to oczywiście przez przeglądarkę w smartfonie, wtedy cała czynność odbędzie się w taki sam sposób, jak opisaliśmy w akapicie powyżej. Istnieje jednak jeszcze prostsza i szybsza metoda na zapisywanie wideo z IG na telefonie. Wystarczy, że ściągniemy jedną ze specjalnych aplikacji, które znajdziemy w App Store lub Google Play.                                           

Pobieranie filmu z Instagrama na Android 

Użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android mają kilka opcji na ściągnięcie filmu z Instagrama na telefon. Mogą oni bez problemu wykorzystać opcję przeglądarkową i skorzystać z jednej ze stron internetowych, oferujących tego typu usługi. Jeśli jednak w grę wchodzi pobieranie większej ilości filmów, łatwiejszym i prostszym narzędziem będzie jedna z aplikacji, które znajdziemy w Google Play, na przykład Video Downloader for Instagram.                     

Jak ściągnąć film z Instagrama na Android? 

 1. Pobierz z Google Play jedną z aplikacji, która oferuje pobieranie wideo z IG (np. Video Downloader for Instagram), a następnie ją uruchom. 
 2. Otwórz aplikację Instagram i zaloguj się do swojego konta. 
 3. Znajdź wideo, które chcesz zapisać w telefonie, a następnie kliknij ikonę trzech kropek, która znajduje się koło filmu, w prawym, górnym rogu. 
 4. Wybierz opcję „Kopiuj link”, a następnie przejdź do aplikacji Video Downloader for Instagram i wybierz opcję „Wklej”
 5. Pobierz film na swój smartfon. 

Pobieranie filmu z Instagrama na iOS

Pobieranie filmików z Instagrama na smartfon z systemem iOS będzie nieco trudniejsze, niż wykonywanie tej samej czynności na komputerze. Telefony firmy Apple posiadają specjalne ograniczenia bezpieczeństwa, które sprawiają, że ściąganie wideo z Insta na iPhone nie jest łatwym zadaniem. 

Na szczęście, tak jak w przypadku pobierania wideo z IG na komputerze, z pomocą przychodzą nam specjalne aplikacje lub strony internetowe. Jedną z nich jest Blaze: Browse & File Manager, jednak w App Store znajdziemy dziesiątki tego typu narzędzi. 

Jak pobrać film z Instagrama na iOS?

 1. Pobierz jedną z dostępnych aplikacji z App Store (np. Blaze: Browse & File Manager) a następnie uruchom ją na swoim smartfonie. 
 2. Otwórz aplikację Instagram i zaloguj się do swojego konta. 
 3. Znajdź film, który chcesz pobrać, a następnie kliknij ikonę trzech kropek znajdujących się koło wideo, w jego prawym, górnym rogu. 
 4. Wybierz opcję „Kopiuj łącze”. 
 5. Wklej skopiowany link do aplikacji służącej do pobierania filmów z IG. 
 6. Pobierz film i zapisz go na swoim iPhone.              

Użytkownicy iPhone mają jeszcze jedną opcję na zapisanie wideo znalezionego na Insta w swoim telefonie. Wystarczy, że użyją w tym celu narzędzia „Nagranie z ekranu”, które jest dostępne w większości urządzeń Apple. Działa ono podobnie do screenshotów, lecz nagrywa ekran przez określoną ilość czasu. Musimy przy tym pamiętać, że filmik z IG zapisany w ten sposób może znacznie stracić na jakości. 

Jak ściągnąć film z Instagrama na tablecie 

Ściąganie filmów z Instagrama na tablet będzie odbywało się na tej samych zasadach, co wykonywanie tej czynności na smartfonie z systemem iOS lub Android. Mamy tutaj dwie dostępne opcje: 

 • użycie przeglądarki internetowej i wejście na jedną ze stron oferujących pobieranie kontentu z Instagrama 
 • pobranie z AppStore lub Google Play jednej z aplikacji, które oferują tego typu narzędzia 

Chcesz wiedzieć, jak zobaczyć prywatny Instagram? Wskazówki znajdziesz w tym artykule