Czasami zdarza się, że mamy ochotę przejrzeć zawartość profilu na Instagramie bez klikania przycisku follow. O ile w przypadku kont publicznych nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu, te z włączonymi ustawieniami prywatności są najczęściej dobrze zabezpieczone. Jak zobaczyć prywatny Instagram? Sprawdziliśmy, czy najczęściej polecane sposoby naprawdę działają! 

Instagram - prywatny profil. Jak działa?

Jeśli korzystasz z Instagrama od dawna, najprawdopodobniej wiesz, o co chodzi z ustawieniami prywatności profilu. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą popularną aplikacją, dostępność postów różnych użytkowników i użytkowniczek może być dla ciebie zagadką. Jak działa prywatny profil na Instagramie

Włączenie profilu prywatnego w aplikacji sprawia, że zdjęcia, wideo i stories publikowane przez danego użytkownika lub użytkowniczkę są widoczne tylko i wyłącznie dla jego obserwatorów i obserwatorek. Co więcej, aby stać się jednym z nich, trzeba najpierw wysłać prośbę o możliwość obserwowania, która może zostać zarówno zaakceptowana, jak i odrzucona. Oczywiście, dostęp do kontentu wrzuconego na profil uzyskuje się tylko w przypadku tej pierwszej opcji. 

Profil prywatny na IG to świetna opcja dla osób, które używają aplikacji jako pamiętnika, zarezerwowanego dla swoich najbliższych przyjaciół czy przyjaciółek i znajomych. Musimy jednak pamiętać, że jest to też szybka metoda na obcięcie zasięgów dodawanych postów. Osoby, którym zależy na wybicie się na Instagramie, raczej nie skorzystają na tej opcji w ustawieniach prywatności. 

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie? Najprostszym sposobem będzie… wysłanie prośby o obserwowanie. Tak, wiemy, że najczęściej tego właśnie chcielibyśmy uniknąć. Musimy jednak pamiętać, że to najbezpieczniejsza i najszybsza metoda na obejrzenie kontentu osoby, która ma konto prywatne. 

Jak zobaczyć prywatny Instagram? 

Jak wcześniej wspomnieliśmy, najprostszym sposobem na to, jak zobaczyć prywatny Instagram, jest wysłanie prośby o obserwowanie profilu. Co jednak, jeśli dany użytkownik jej nie zaakceptuje? Czy istnieją inne sposoby na to, żeby zobaczyć prywatne IG? W sieci często można rady, według których warto założyć tak zwane fejkowe konto albo skorzystać z zewnętrznych narzędzi. Niestety te sposoby mają wiele minusów, o których piszemy poniżej. Zanim zdecydujesz się na wypróbowanie jednego z nich (bądź obu), warto zastanowić się, czy rzeczywiście warto ryzykować. 

Jak zobaczyć prywatny Instagram - fejkowe konto 

Założenie profilu na Instagramie, na którym będziemy incognito, daje nam możliwość na wysłanie prośby o obserwowanie danej osoby, bez udostępniania jej naszych danych. Choć jest to zgodne z regulaminem aplikacji, podglądanie z fałszywego profilu może zahaczać o stalking. Wiemy, że jest to dość popularna praktyka. Natomiast zdecydowanie jej nie polecamy. I to ze względu na dobro swoje, jak i osobę, której zawartość konta na Instagramie chcesz przejrzeć. 

Zobacz także:

Co więcej, ten sposób nie zawsze się sprawdza, ponieważ osoby, które mają profil prywatny na Instagramie najczęściej niechętnie przyjmują nowych obserwatorów i obserwatorki, szczególnie, jeśli nie są pewne, czy ich znają. Fejkowe konto, bez followersów, postów i zdjęcia profilowego zazwyczaj rzuca się w oczy, i często zdarza się, że jest z automatu odrzucane przez innych użytkowników i użytkowniczki.

Jak zobaczyć prywatny Instagram - zewnętrzne strony i aplikacje 

Innym, często polecanym sposobem na obejrzenie zawartości profilu prywatnego, jest skorzystanie z usług zewnętrznych portali i aplikacji, które zostały w tym celu stworzone. Mimo tego, że niektóre z nich okazują się być skuteczne, musimy pamiętać, że naruszają one zasady regulaminu Instagrama. Ich działanie jest w prawnej „szarej strefie”, a dodatkowo często zdarza się, że przez obejrzeniem prywatnego konta, za usługę trzeba zapłacić, bez uzyskania gwarancji, że cała operacja się uda. 

Zanim zdecydujesz się na użycie tego sposobu, pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić opinie innych użytkowników o danej stronie lub aplikacji. W innym wypadku możesz paść ofiarą oszustwa czy kradzieży. 

Prywatne konto na Instagramie - jak zobaczyć bez prośby o obserwowanie? 

Jednym z popularnych „lifehacków” na to, jak zobaczyć prywatny Instagram (a raczej kontent, który został wrzucony na dane konto), jest… wpisanie nazwy profilu w przeglądarkę Google i wyszukiwanie zdjęć oraz wideo w zakładce z grafiką. Aby zwiększyć skuteczność tego sposobu, do nazwy profilu warto dodać słowo „instagram”. 

Jak działa ta metoda? Często zdarza się, że dany użytkownik lub użytkowniczka ma połączone profile na różnych mediach społecznościowych, na przykład Facebooku i Instagramie. W przypadku, jeśli tylko jeden z nich jest prywatny, zdjęcia i wideo przypisane do drugiego powinny pojawić się w przeglądarce. 

Niestety, sposób sprawdza się najczęściej tylko w przypadku bardzo popularnych kont, z dużą liczbą obserwatorów i obserwatorek. Jeśli szukasz celebryty / celebrytki lub influencera / influencerki, Google może wyświetlić ci kilka postów, nawet, jeśli jego IG jest prywatny. Natomiast jeśli masz ochotę „podglądać” w ten sposób znajomą czy znajomego, który nie ma wielkich zasięgów, ta metoda może nie okazać się zbyt pomocna. 

Jak zrobić konto prywatne na Insta? 

Jeśli nie chcesz, żeby każda użytkowniczka lub każdy użytkownik aplikacji mógł zobaczyć kontent, który udostępniasz na swoim profilu, możesz nałożyć na niego ograniczenie prywatności. 

Jak ustawić konto prywatne na Instagramie? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku: 

  1. Otwórz aplikację Instagram i wejdź na swój profil. 
  2. Naciśnij ikonę trzech poziomych kresek, która znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu. 
  3. Przejdź do ustawień i wybierz z listy opcję Prywatność. 
  4. Włącz konto prywatne. 

Od tej pory każda osoba, która będzie chciała przejrzeć twój profil, będzie zmuszona najpierw wysłać prośbę o możliwość obserwowania. Pamiętaj, że osoby, które wcześniej były twoimi obserwatorami, dalej będą miały dostęp do kontentu na twoim profilu. Na szczęście, w każdej chwili możesz przejrzeć listę followersów i usunąć z niej konta, które ci nie odpowiadają. 

Nie zapominaj też, że zmiana ustawień konta na prywatne sprawi, że posty, które dodajesz, będą ukrywane przed użytkownikami aplikacji, którzy nie są twoimi obserwatorami. Nie będą też działać hashtagi, a inne konta nie będą miały możliwości udostępniania twoich relsów. Jeśli zależy ci na zdobyciu dużych zasięgów i rozkręceniu konta, lepiej zrezygnuj ze zmiany ustawień profilu na prywatny.