Instagram nadal należy do grona najpopularniejszych aplikacji na świecie. Z czasem przestała służyć jedynie znajomym, którzy chcą informować innych o zmianach w swoim życiu i publikować zdjęcia czy wideo z wakacji i stała się ważnym narzędziem biznesowym. Dziś wiele osób nie wyobraża sobie bez niej swojej codzienności. Większość z nas korzysta z niej na smartfonie, trochę rzadziej na tablecie. Natomiast dostępny jest też Instagram na komputerze. Korzystanie z tej wersji aplikacji może wydawać się nieco trudniejsze, ale – spokojnie – to tylko pozory. Tłumaczymy, jak dodawać posty i relacje na Instagram na komputerze

Instagram na komputerze – jak korzystać?

Instagram na komputerze? Jeżeli chcesz użyć tej wersji znanej (i lubianej) na całym świecie aplikacji, wystarczy, że wpiszesz adres strony (www.instagram.com) w przeglądarkę, a następnie zalogujesz się na swoje konto. Gdy to zrobisz, twoim oczom ukaże się strona główna, a na niej posty publikowane przez osoby, które obserwujesz. Nad nimi dostępne będą relacje typu Instagram Stories, natomiast w pionowym pasku po lewej zobaczysz dodatkowe opcje, jak Eksploruj, Reels, Wiadomości czy Powiadomienia. Z całą pewnością znasz je z Instagrama na telefonie. Dlatego nie martw się, że czegoś nie ogarniesz. 

Jak dodać zdjęcie na Instagram na komputerze?

Zdarzają się sytuacje, w których musimy przenieść Instagram na komputer. Zwykle traktujemy to jako utrudnienie i narzekamy, gubiąc się w zakładkach i myląc przyciski. Dodawanie zdjęcia na Instagram z komputera może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości jest to jednak bardzo proste, intuicyjne i posiada wiele zalet. Zdjęcia na komputerze są większe, dzięki czemu zarówno my możemy lepiej przyjrzeć się postom, jak i nasi obserwatorzy wyraźniej widzą nasze fotki. Aby dodać nowy post, postępuj według poniższych kroków:

  1.      Wejdź na www.instagram.com i zaloguj się przy użyciu swojej nazwy na Instagrama oraz hasła. Polecamy zawsze korzystać z dwustopniowego uwierzytelniania, które wzmocni ochronę prywatności w sieci.     
  2.      Umieść kursor w dowolnym miejscu na stronie i wybierz komendę „zbadaj”. W ten sposób przejdziesz do trybu programisty, który umożliwia zmianę podglądu strony na wersję mobilną. Powinno pojawić się przed tobą nowe okno. W jego lewym górnym rogu odszukaj symbol telefonu i naciśnij go (możesz też użyć skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + M).     
  3.      Przeglądana strona zacznie przypominać wygląd tego, co znamy ze smartfonowej aplikacji, jednak musimy oszukać komputer, by myślał, że naprawdę korzystamy z telefonu. W tym celu zmniejsz rozmiar nowego widoku, a następnie odśwież stronę.     
  4.      U dołu ekranu powinny pojawić się dodatkowe symbole. Aby dodać post, naciśnij znajdujący się pośrodku plusik, wybierz z biblioteki wybrane zdjęcie i ciesz się nowym feedem!

Instagram na komputerze: jak dodać opis do postu?

Dodatkową zaletą, którą posiada Instagram na różnych przeglądarkach jest opis, który wyświetla się zaraz obok zdjęcia, co pozwala zaoszczędzić czas na scrollowaniu. W świecie Internetu każda sekunda się liczy i warto zachęcać obserwatorów, by poświęcali ją właśnie na przeglądanie naszego profilu. O tym, jak ważny jest opis na Instagrama, chyba nie trzeba przypominać. Obok zdjęcia to właśnie on sprawia, że nasze konto jest interesujące i przyciąga nowych followersów. Trudniej wymyślić dobry opis do zdjęcia niż dodać go w internetowej wersji aplikacji. Po wybraniu z biblioteki odpowiedniej fotki, klikamy „dalej” i przechodzimy do widoku dobrze znanego z ekranów smartfonów. Tworzymy opis i przez „udostępnij” dodajemy go do naszego profilu. Analogicznie do funkcji w aplikacji, Instagram na komputerze umożliwia nam również edytowanie istniejących już opisów.

Opis na Instagrama, który ma znaczenie w zdobywaniu nowych obserwatorów to nie tylko ten umieszczony pod zdjęciem, ale też ten, który pokazuje się od razu po wejściu na profil. Mowa o tak zwanym BIO, czyli krótkiej charakterystyce profilu. Musi być krótkie, treściwe, i intrygujące, by zachęcić użytkowników to przejrzenia naszych postów. Warto więc poświęcić chwilę na przygotowanie ciekawego opisu, a można zrobić to zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na komputerze.

Jak dodać relację na Instagram na komputerze?

Instastories zrewolucjonizowały Instagrama i całkowicie odmieniły sposób prowadzenia profilu. Bezpośredni kontakt z obserwatorami okazał się być kluczem do sukcesu, a same relacje stały się znacznie ważniejsze niż posty. To, jakie treści udostępnisz zależą od specyfiki twojego profilu – mogą to być pogadanki, grafiki, czy nawet memy. Bardziej niż sama treść często liczy się systematyczność. Pamiętaj też, że ponad połowę sukcesu stanowi nie to, co chcesz powiedzieć, ale w jaki sposób to powiesz. Jeśli chcesz stworzyć na swoim profilu przestrzeń do przekazywania ważnych informacji, zadbaj o to, by były podane w przystępnej, ciekawej formie. Możesz na przykład urozmaicać tekst, włączając go w ciekawą grafikę lub zaszaleć z fontami. Wiele darmowych aplikacji czy programów komputerowych pozwala na tworzenie kolaży oraz łatwą i szybką edycję zdjęć.

Jak dodać instastories, kiedy możemy korzystać jedynie z komputera? Dokładnie w taki sam sposób jak w aplikacji. Podobnie jak podczas dodawania zdjęcia musisz przejść do trybu programisty (klikając „zbadaj” lub korzystając ze skrótu Ctrl + Shift + I) i zmienić widok naciskając symbol telefonu (lub Ctrl + Shift + M). Następnie zmniejsz szerokość okna i odśwież stronę. Po przejściu na stronę główną zobaczysz, że strona przyjęła taki sam wygląd, jak aplikacja na twoim smartfonie, a co więcej – ma też te same funkcje. W lewym górnym znajdziesz swoje zdjęcie profilowe z niebieskim plusikiem. Po kliknięciu w nie możesz swobodnie wybierać z biblioteki zdjęcia, które wylądują w twojej relacji. 

Zobacz także: