Kreatywne nazwy na Instagram

Jak kreatywnie nazwać swój Instagram? Chcesz budować markę osobistą, szukasz pomysłu na nazwę dla biznesu, czy po prostu chcesz w nieszablonowy sposób prowadzić prywatny profil na Instagramie dla grupy twoich znajomych? Dobrze trafiłeś, bo w tym artykule przedstawiamy pomysły na kreatywne nazwy profili na Instagramie. Pomogą ci wyróżnić się z tłumu, zbudować rozpoznawalność i przyciągną uwagę. Sprawdź, jak stworzyć oryginalną nazwę użytkownika na Instagramie.

Jaka nazwa na instagram? 

Każda nazwa, czy to firmy, czy nick w serwisie internetowym to bardzo ważna składowa późniejszego sukcesu. Oryginalne nazwy na Instagrama są wizytówką naszego profilu i to one jako pierwsze przyciągają nowych obserwatorów. Jeżeli prowadzisz prywatne konto, ważne, by nazwa kojarzyła się z tobą i twoją działalnością. Dwa profile o podobnych nickach mogą mylić użytkowników i sprawiać, że zaczną obserwować konkurencyjne konto, a liczba twoich followersów pozostanie bez zmian. Jeśli twoje konto na Instagramie ma charakter biznesowy, koniecznie zaznacz w nazwie branżę, którą się zajmujesz. W ten sposób potencjalni klienci szybciej trafią na twój profil, wpisując w wyszukiwarkę nazwę usługi, której akurat potrzebują. Wybierając nazwę dla konta firmowego, pamiętaj, że nie możesz użyć nazwy swojej domeny internetowej. Choć ten pomysł może wydawać się praktyczny, biorąc pod uwagę osoby, które włączają Instagram na komputerze, jednak musimy z niego zrezygnować. Instagram wymaga od nas kreatywności i skutecznie blokuje wszelkie nicki zakończone na .com, .pl, .org, czy inne znane nam końcówki domen. 

Fajne nazwy na insta - nasze pomysły

Próbując wymyślić ciekawą i przyciągającą nowych użytkowników nazwę na insta, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

  • bądź oryginalny, ale nie komplikuj – zbyt trudną, wymyślną nazwę niełatwo będzie zapamiętać, a co za tym idzie, użytkownicy nie będą polecać naszego profilu swoim znajomym
  • opieraj się na krótkich hasłach – możesz stworzyć połączenie twojego imienia i nazwiska, wymyślić pseudonim lub zawrzeć w nazwie jeszcze coś innego, ważne by była krótka i zapadała w pamięć
  • intryguj – twoja nazwa może być tajemnicza, mieć historię, której twoi obserwatorzy z ciekawością wysłuchają

Konkurencja na Instagramie jest duża dla wszystkich, jednak faktem jest, że statystycznie konto w aplikacji ma zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. Trudno jest więc stworzyć fajne nazwy na Instagrama dla dziewczyny, ponieważ część z tych, które przychodzą nam do głowy może być zajęta przez inne użytkowniczki. Uniwersalne nicki nie zdają egzaminu, podobnie nazwy stworzone z dużej ilości różnych cyfr, kropek, czy dywizów. Aby nazwa była prosta, przejrzysta i zapadająca w pamięć, musisz postawić na indywidualność. Zastanów się, jakimi słowami byś siebie określiła i daj się ponieść fantazji.

Fajne nicki po angielsku na Instagram

Próbując wymyślić kreatywną nazwę na Instagrama, często po inspirację zwracamy się w kierunku innych języków. To bardzo dobry pomysł! Swoją nazwą możesz przekazać, kim jesteś, co lubisz i czym się interesujesz. Nick, który nawiązuje do obcojęzycznego filmu, piosenki, czy serialu doprowadzi do twojego konta osoby z całego świata, które mają podobny gust. W taki sam sposób obcojęzyczna nazwa będzie wpływała na konto biznesowe. Nick w innym języku, szczególnie angielskim, rozszerzy twoje możliwości i przyciągnie nowych klientów spoza granic państwa, w którym prowadzisz działalność. Aby osiągnąć efekt międzynarodowego zainteresowania, nie musisz wprowadzać dużych zmian. Wystarczy zastąpić nazwę branży angielskim odpowiednikiem, na przykład „makeup” zamiast „makijaż” lub „social media” zamiast „media społecznościowe”. Pamiętaj jednak, że nazwa, choć jest istotna, nie jest najważniejsza. Zdobycie obserwatorów to jedno, ale utrzymanie ich to zupełnie inna kwestia, w której nawet najbardziej kreatywny nick może okazać się mało przydatny. Dbaj o zawartość swojego profilu, regularne dodawanie postów i insta stories oraz podtrzymywanie kontaktu z innymi użytkownikami.

 

Ciekawe nazwy użytkownika na ig

Brak pomysłu na ciekawą nazwę może popchnąć cię do przetestowania nowinki, jaką jest generator nazw na Instagrama. To, od ilu lat jest Instagram sprawiło, że możliwa liczba nazw bardzo mocno się wyczerpała. Niezależnie od tego, czy uruchamiamy Instagram na komputerze, czy w aplikacji, musimy zdecydować się na nick, pod którym będzie wyświetlało się konto. Warto poświęcić chwilę na przemyślenie tego wyboru, zanim skusimy się na użycie automatycznie tworzonych nazw. Generatory skupiają się na tym, by kreować dostępne nazwy. Często nie są one zbyt oryginalne i różnią się od siebie jedynie kombinacją cyfr bądź użyciem małych i dużych liter. Jeżeli nazwa, którą chciałeś wykorzystać nie jest dostępna, polecamy użyć własnej wyobraźni, nie zastępując jej pomysłami komputerowego bota. Instagram nie wymaga od nas poprawności ortograficznej. Nierzadko zdarza się, że celowe popełnienie błędu, pominięcie jednej litery, czy przestawienie kilku znaków przyniesie ciekawą, oryginalną i intrygującą nazwę.

Kreatywne nazwy użytkowników - generator nazw

Stworzenie unikalnej nazwy użytkownika może być trudne. Z jednej strony, twoja nazwa musi być oryginalna, a z drugiej strony odzwierciedlać to, kim jesteś i co lubisz. Jeżeli całkowicie brakuje ci pomysłu na kreatywną nazwę na Instagramie, warto skorzystać z generatora nazw. Jak skorzystać z takiego generatora? Nie ma nic prostszego. Możesz wpisać kilka słów kluczowych lub fraz związanych z Twoimi zainteresowaniami, a on wygeneruje dla Ciebie listę możliwych nazw użytkownika. Nazwy te często łączą dwa słowa lub frazy razem, dzięki czemu są bardziej unikalne i przyciągają wzrok. Możesz również skorzystać z opcji losowej, która stworzy dla Ciebie serię kreatywnych nazw do wyboru. Z tymi wszystkimi możliwościami, na pewno znajdziesz idealną nazwę użytkownika dla każdego konta online w krótkim czasie!

Zobacz także: