Followersi na Instagramie 

Zacznijmy od definicji. Followers na Instagramie to najprościej mówiąc osoby, które obserwują twój profil. W przeciwieństwie do Facebooka, portal nie działa na zasadzie zapraszania innych użytkowników do znajomych. Jeśli twój profil jest publiczny, każda inna osoba posiadająca konto może go zaobserwować, za to ty nie musisz odwdzięczyć się tym samym. Osoby, które zostaną twoimi followersami będą mogły oglądać wrzucane przez ciebie zdjęcia i filmy na swoim instagramowym wallu. Jeśli chcesz prowadzić Instagrama tylko dla znajomych, możesz przełączyć swój profil na prywatny. Wtedy każda osoba, która będzie widziała twoje konto, musi zostać wcześniej zaakceptowana. Natomiast jeśli prowadzisz profil po to, aby wypromować swoją osobę, markę czy projekt, na pewno chcesz zobaczyć wynik w postaci dużej ilości lajków i followersów. 

Jak zdobyć obserwujących na IG? Na pewno musisz zacząć od założenia profilu. Rejestracja na Instagramie nie jest trudna, a konto możesz połączyć ze swoim profilem na Facebooku. Wystarczy, że ściągniesz aplikację Instagram z AppStore lub GooglePlay, a następnie uzupełnisz dane potrzebne do stworzenia konta, takie jak adres e-mail i hasło, albo dane logowania do FB. Możesz też zarejestrować się przez przeglądarkę internetową.

Jak zdobyć obserwujących na instagramie?

Masz już założony profil i zastanawiasz się, w jaki sposób zacząć go rozwijać? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy kilka porad, jak zdobyć followersów na IG:

  1. Zacznij od wymyślenia chwytliwej nazwy na Instagrama. Zadanie może nie być łatwe, szczególnie, że duża ich ilość może być już zajęta przez innych użytkowników. Zastanów się, czy chcesz udostępniać w niej swoje imię i nazwisko, czy wolisz wymyślić kompletnie abstrakcyjną nazwę profilu. 
  2. Zadbaj o opis na Instagramie. Powinien być zwięzły i kreatywny tak, żeby zachęcać potencjalnych obserwatorów do pozostania dłużej na twoim profilu. 
  3. Używaj #hashtagów. Jest to obowiązkowy krok do poszerzenia zasięgu twoich obrazów i wideo. W jednym poście możesz wrzucić do 30 znaczników. Dodawaj hashtagi, które są spójne z tematyką twojego profilu, a także pasują do opublikowanego obrazu. 
  4. Buduj zaangażowanie. W swoich postach musisz zachęcać użytkowników do aktywności na twoim profilu. Pytaj o poradę, twórz ankiety w Insta Stories, organizuj konkursy. Pamiętaj, żeby nie ignorować komentarzy oraz wzmianek na swój temat na innych kontach!
  5. Zadbaj o identyfikację wizualną swojego profilu. Kolorystyka powinna być spójna, a wstawiane zdjęcia i wideo jak najlepszej jakości. Myśl wprzód i zaplanuj wcześniej wstawiane posty tak, żeby dobrze łączyły się ze sobą na twoim głównym feedzie. 
  6. Publikuj regularnie. Najlepiej przynajmniej kilka razy w tygodniu. Dodawanie postów raz na miesiąc nie przysporzy ci wielkiej ilości obserwatorów, a do tego może zniechęcić aktualnych followersów do dalszej obserwacji poczynań twojego profilu. 
  7. Nie zapominaj o Insta Stories. Są świetnym sposobem na stworzenie relacji z twoimi obserwatorami, pokazanie pracy i życia od kulis, zaangażowanie innych osób poprzez ankiety i quizy. Stories powinny być publikowane nawet codziennie. 
  8. Promuj najpopularniejsze posty. Najszybszym sposobem na zbudowanie dużych zasięgów są płatne promocje. Jeśli nie chcesz wydawać na nie sporych kwot, skup się na niskobudżetowym promowaniu postów, które uzyskały dobry zasięg organiczny. 
  9. Bądź aktywnym obserwatorem na innych profilach. Obserwuj, lajkuj, komentuj i udostępniaj konta o podobnej tematyce. Jest to świetny sposób na autopromocję, a także pokazanie innym użytkownikom, że aktywnie angażujesz się w Instagram. 

Jak mieć dużo obserwujących na Insta?

Wiadomo, że jeśli przykładasz się do prowadzenia konta, każdy follow na IG jest dla ciebie ważny. Niestety, nawet jeśli w początkowej fazie zastosujesz się do zasad powyżej i zgromadzisz wielu obserwatorów, nie możesz spocząć na laurach. Oprócz uzyskania dużej ilości followersów musisz zadbać, żeby chcieli pozostać na twoim koncie na dłużej. Na pewno znajdzie się jakaś pula użytkowników, która po czasie kliknie unfollow. Nie musisz się tym przejmować, jednak jeśli zauważysz, że liczba obserwujących regularnie się zmniejsza, musisz zastanowić się nad przyczyną. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest brak regularności we wstawianiu postów. Osoby, które obserwują twój profil, mogą zniechęcić się do niego, jeśli przestaniesz udostępniać kontent lub będziesz robić to raz na dwa miesiące. Kolejną rzeczą, której nie możesz robić, jest ignorowanie odbiorców. Musisz pamiętać o odpowiadaniu na wiadomości, komentarze czy wzmianki na twój temat na innych profilach. Twoja społeczność musi czuć się zadbana, a każdy aktywny użytkownik powinien zostać przez ciebie zauważony. 

 

Kreatywne nazwy na Instagram - pomysły na oryginalne nazwy użytkownika na Instagramie 2023

Followersi na Instagramie. Autentyczność to klucz do sukcesu

Co zrobić, aby zdobyć popularność na Instagramie? Wiele osób, które są zawodowo związane z Instagramem, przyznaje, że kluczem do sukcesu jest autentyczność. Warto oczywiście śledzić trendy w aplikacji. Zrezygnuj natomiast z kopiowania czy powielania utartych schematów. Znajdź coś (identyfikacja graficzna, charakterystyczne opisy, ciekawe ankiety itp.), które wyróżnią ciebie i twój profil na tle innych. Dzięki temu przyciągniesz do siebie nowe osoby. 

Zobacz także: