Jak obejrzeć zdjęcia na Instagramie bez logowania? 

Choć Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych (której dziennie używa ponad 500 milionów osób!), nie każdy z nas jest w niej zarejestrowany. Czasem zdarza się jednak, że mamy ochotę przeglądać zdjęcia i wideo, które są publikowane, ale nie chcemy zakładać personalnego konta w aplikacji. Czy można obejrzeć zdjęcia na Instagramie bez logowania? Tak, ale będzie wiązało się to z pewnymi ograniczeniami. 

Jednym z najłatwiejszych sposobów jest wejście na IG z poziomu przeglądarki internetowej. Wystarczy, że skopiujemy adres URL profilu, który chcemy obejrzeć, i wejdziemy na niego przez Google czy Safari. Instagram pozwoli nam na oglądanie zawartości danego konta bez logowania, jednak przez określony czas. Jeśli spędzimy na stronie więcej niż kilka minut, zaczną nam się wyświetlać uporczywe komunikaty, informujące nas o potrzebie rejestracji w portalu. 

Jeśli potrzebujemy trochę więcej czasu na Insta i nie chcemy użerać się z wyskakującymi okienkami, do przeglądania zdjęć i wideo możemy użyć jednej z zewnętrznych stron, które oferują tego typu usługi. Bez problemu znajdziemy je przez dowolną przeglądarkę internetową. Inną opcją na anonimowe przeglądanie kontentu innych użytkowników Insta jest założenie „nieoficjalnego” profilu. 

Sposoby na anonimowe oglądanie zdjęć na Instagramie 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, istnieje kilka metod na anonimowe przeglądanie kontentu na IG. Musimy jednak pamiętać, że praktycznie zawsze będzie wiązało się to z mniejszą wygodą niż w przypadku posiadania zarejestrowanego profilu. Jak obejrzeć zdjęcia na Instagramie bez logowania? Poniżej znajdziesz kilka prostych sposobów! 

Przeglądanie do momentu wyskoczenia komunikatu 

Jeśli oglądanie kontentu na Insta zajmie nam mniej niż kilka minut, możemy wejść na portal przez przeglądarkę internetową. Niestety po określonym czasie na ekranie pojawi nam się irytujące okienko, które zakryje oglądany kontent i poprosi nas o logowanie lub rejestrację. Ponowna możliwość obejrzenia filmów lub wideo będzie wymagała od nas odświeżenia strony, a czasem nawet otworzenia ją w trybie incognito w przeglądarce. Jak widzimy, jest to opcja najlepsza dla osób cierpliwych lub takich, które chcą na szybko coś sprawdzić.                                                         

Korzystanie z serwisu zewnętrznego 

Prostym i bezpiecznym sposobem na zobaczenie zdjęć na Instagramie bez logowania jest skorzystanie z zewnętrznego serwisu, który oferuje tego typu usługi. Zazwyczaj narzędzie znajdujemy na stronie internetowej lub w postaci aplikacji do ściągnięcia na smartfon czy tablet. Najpopularniejsze z nich to między innymi: 

  • Picuki,
  • Gramhir,
  • Inflact,
  • Dumpor,
  • Anon IG Viewer,
  • GreatFon.

Działanie tego typu narzędzi jest najczęściej niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy, że skopiujemy adres URL profilu, który chcemy zobaczyć, lub wpiszemy na stronie nazwę użytkownika. Co więcej, zazwyczaj są one całkowicie darmowe, a niektóre z nich pozwalają nam też na anonimowe oglądanie stories oraz transmisji na żywo. 

Zobacz także:

Utworzenie fejkowego konta 

Kolejnym sposobem na oglądanie zdjęć na Instagramie bez posiadania imiennego profilu jest założenie fejkowego konta. O ile ten sposób wymaga logowania, umożliwia nam przeglądanie kontentu wrzucanego przez inne osoby, bez udostępniania naszych danych i informowania użytkowników, że jesteśmy zarejestrowani w aplikacji.                       

„Nieoficjalny” profil możemy założyć, używając prywatnego adresu e-mail: nie będzie wyświetlał się innym użytkownikom aplikacji. Ustawianie zdjęcia profilowego lub opisu na Instagramie nie jest obowiązkowe, więc możemy bez problemu założyć konto, na którym będziemy incognito.

Choć oglądanie zdjęć i filmików innych osób z fejkowego konta może kojarzyć nam się ze stalkingiem (czy też cyberstalkingiem), nie istnieje żadne prawo ani przepis w regulaminie aplikacji, które by nam tego zabraniały. 

Musimy oczywiście pamiętać, że niektórzy użytkownicy i użytkowniczki IG mają profile prywatne. Żeby oglądać ich kontent, najpierw musimy wysłać prośbę o dostęp do obserwowania, która musi zostać przez nich zaakceptowana. Często zdarza się, że prośby o dostęp do obserwacji wysyłane z tajemniczych kont są automatycznie odrzucane przez użytkowników aplikacji. 

Chcesz wiedzieć, jak zobaczyć prywatny Instagram i czy to w ogóle możliwe bez logowania? Sprawdź w tym artykule!

Jak obejrzeć relacje na Instagramie bez logowania? 

O ile nie powinno być problemu z anonimowym przeglądaniem zdjęć i wideo udostępnionych na feedzie danego użytkownika bądź użytkowniczki (jeśli oczywiście nie przeszkadza nam wyskakujący co chwilę w przeglądarce komunikat), o tyle obejrzenie Instastories będzie wiązało się z utratą anonimowości. Instagram informuje każdą osobę udostępniającą relację o kontach, które ją zobaczyły. Niestety z poziomu samej aplikacji jest to opcja nie do przeskoczenia. 

Jak w takim razie obejrzeć relację na Instagramie w anonimowy sposób? Możemy oczywiście założyć fejkowe konto: osoba, która chcemy „podglądać” przez social media prawdopodobnie nie będzie wiedziała, że my to my.                                                                 

Jeśli jednak nie chcemy w ogóle logować się w aplikacji, możemy wykorzystać jedną ze specjalnie stworzonych w tym celu stron internetowych. Za pomocą wyszukiwarki bez problemu znajdziemy szeroki wybór tego typu narzędzi, a większość z nich jest kompletnie darmowa. Najpopularniejsze to między innymi:                        

  • insta-stories.com,
  • picuki.com,
  • instastories.watch/pl/.