Kiedy patrzę na wpisy znajomych i przypadkowych osób w Internecie, mam wrażenie, że przymusowe siedzenie w domu podzieliło nasze społeczeństwo z grubsza na dwie grupy. Pierwsza z nich wykorzystuje ten czas maksymalnie na sprzątanie mieszkania, bycie z rodziną, ugotowanie obiadu na kolejne dni i wypróbowanie przepisów, na które nigdy nie było chwili. Część osób zaczęła regularnie ćwiczyć, a także obdzwoniło całą najbliższą rodzinę i znajomych oraz nadrabia książkowe i filmowe zaległości. Druga grupa całymi dniami odpoczywa, śpi, ogląda, czyta bądź gra i finalnie umiera z nudy. W tym pędzącym świecie potrzebujemy chwili zwolnienia i czasu na złapanie oddechu, więc nuda nie jest zła, oczywiście dopóki nie mamy jej serdecznie dość. Niemniej warto powiedzieć sobie szczerze, że najbliższe dwa tygodnie (zalecany czas siedzenia w domu) albo można przeleżeć brzuchem do góry, albo wykorzystać i zrobić rzeczy, na które nie miało się wcześniej ani siły, ani przestrzeni, ani wolnego momentu. Szczególnie, jeśli masz poczucie, że choć dopiero minęły zaledwie dwa-trzy dni pobytu w domu, czas przecieka Ci przez palce.

Warto więc zorganizować się i zachować balans między odpoczynkiem, a robieniem produktywnych rzeczy. Tutaj sprawdzi się zrobienie planu i ustalenie wcześniej jednej kwestii, sprawy czy czynności, do zrobienia danego dnia. Dzięki temu będziecie mogli relaksować się z poczuciem, że robota została wykonana. Tutaj polecamy kilka rzeczy, od których warto zacząć: Jak spędzić czas w domu, aby się nie nudzić?

Co jeśli już wszystko z tej listy zrobione, a przed Tobą wciąż dwa tygodnie spędzone w czterech ścianach? Oto nasze sposoby na nudę, gwarantujemy, że pewnie nawet na nie nie wpadłaś!

Porządki w szafie – 7 praktycznych tipów, jak zrobić porządek w szafie z ubraniami

Co robić w domu? Nasze nieoczywiste sposoby na nudę

1. Zrób porządek w szafce z przyprawami

Kiedy ostatnio zaglądałaś tu żeby sprawdzić daty przydatności i zorientować się, co w ogóle masz, żeby nie kupować piątego opakowania majeranku...?
 

2. Sprawdź daty ważności leków

O tym rzadko się pamięta. Osobiście nie znam zbyt wielu osób, które sprawdzają regularnie, co jakiś czas, czy leki, które wciąż trzymają są zdatne do użycia. Te, którym minął termin przydatności zapakuj w osobną torebkę i odłóż do momentu, kiedy na spokojnie będziesz mogła zanieść je do apteki. Tam oddaje się przeterminowane leki!

3. Przesadź kwiatki

Patrząc po Instagramach znajomych, to obecnie bardzo popularne zajęcie. Ile razy odkładałaś je w czasie? Doniczki kupione, ziemia również więc... do dzieła. W końcu wiosna za pasem!
 

Zobacz także:

4. Umyj lampy

Powiedzmy sobie szczerze, kto w ogóle robi to regularnie?! Przymusowe siedzenie w domu to idealny czas na to, by zrobić rzeczy na które NIGDY, ale to NIGDY nie ma się ochoty. W końcu co nam innego zostało?

5. Uporządkuj zdjęcia w telefonie

Jedno dobre ujęcie na 50 prób? Jeśli pamięć w telefonie masz wiecznie zapełnioną, teraz masz chwilę, by sprawdzić i wykasować niepotrzebne zdjęcia. Może to dobry moment, by wybrać niektóre do wywołania? W końcu kiedy, jak nie teraz masz czas na stworzenie albumu z prawdziwego zdarzenia?
 

6. Skasuj stare e-maile

Skrzynka pocztowa to takie miejsce, które z dokładnością do dnia pozwala odwzorować nasze życie. Przejazd Uberem sprzed 3 lat? Spodnie z Zary zamówione na wyprzedaży? A może CV wysłane do pierwszej pracy? Skorzystaj z tych wolnych dni i uprzątnij to, co zawsze Cię irytowało. Możesz też w końcu odpisać na zaległe wiadomości, albo lepiej – spróbować ogarnąć swoją służbową skrzynkę. To dopiero wyzwanie.

7. Upiecz swój pierwszy chleb

Co robić gdy się nudzi? Przynajmniej czwórka moich znajomych po raz pierwszy w życiu upiekła samodzielnie chleb, o czym marzyła od dawna! Prawda, że genialne? Skoro i tak siedzisz teraz w domu, a chleb to towar deficytowy (a lepiej nie będzie), naucz się robić go samodzielnie. Później idź o krok dalej i zrób do niego domowe przetwory. Skoro i tak rozmawiasz z mamą i babcią więcej niż zwykle, zapytaj je o przepis.

8. Naucz się nowego języka

Zawsze chciałaś mówić po włosku? Francusku? A może hiszpańsku? Albo chcesz podszkolić swój angielski? Masa szkół językowych, ale też osób prywatnych proponuje obecnie nauki online. Weź w nich udział i wesprzyj nauczycieli finansowo, dzięki Tobie będą mogli cokolwiek zarobić w obliczu odwołanych zajęć.
 

Zastanawiasz się co robić z chłopakiem w domu? Oprócz typowo przyjemnych spraw, jak spędzanie czasu razem, oglądanie filmów, przytulanie się i rozmawianie możecie wykorzystać te dni w domu na wspólne zmotywowanie się do właśnie takich rzeczy, które odkładaliście na wieczne „kiedyś”. Wybierzcie coś z naszej listy albo... zresztą, na pewno macie własną. W końcu każdy z nas ma listę spraw, na które nigdy nie ma czasu.

Zobacz także: Domowe SPA: jak zrobić domowe SPA i co to w ogóle jest?