Jak rzucać zaklęcia - przydatne rady i wskazówki 

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie „czym są zaklęcia”. To działania w magii, polegające na wypowiadaniu konkretnych słów i wykonywaniu odpowiednich ruchów, które wpływają na otaczającą nas energię w celu kształtowania rzeczywistości. Co ciekawe, do zaklęć zaliczamy też afirmacje - wypowiedzi, które mają za zadanie dotrzeć do naszej podświadomości oraz kontrolować nasze myśli, zachowania, uczucia i przekonania co do własnej osoby. 

Jak rzucać zaklęcia? Aby okazały się skuteczne, musimy trzymać się kilku prostych zasad: 

 • wyznaczyć konkretny cel 
 • dokładnie określić swoją intencję 
 • precyzyjnie wybrać lub napisać treść zaklęcia 
 • znaleźć odpowiedni czas do odprawiania magii 
 • wybrać przestrzeń, która będzie sprzyjać rzucaniu zaklęć 

Jak rzucać zaklęcia - wyznacz cel 

Pierwszym krokiem w przygotowaniach do rzucania zaklęć jest określenie konkretnego, precyzyjnego celu. Magia zadziała tylko wtedy, jeśli będziesz wiedziała, co chcesz z jej pomocą osiągnąć. Jeśli twoje oczekiwania będą chwiejne, niejasne lub chaotyczne, zaklęcie nie przyniesie żadnego efektu, a co gorsze, może przyciągnąć do ciebie energię, której wcale nie chciałaś przyciągać.                             

Nie powinnaś też określać zbyt wygórowanych albo trudnych w realizacji celów. Stosuj metodę „krok po kroku”. Skup się na realnych, możliwych do osiągnięcia założeniach, stopniowo staraj się spełniać swoje marzenia. Przeprowadzenie rytuału, który drastycznie zmieni twoje życiowe położenie jest niezwykle trudne i wymaga zaawansowanej umiejętności pracy z energią. Jeśli przy pierwszych podejściach do zaklęć obejmiesz wygórowany cel, bardzo możliwe, że po prostu nie zadziałają.  

Uwaga! Zrezygnuj z odprawiania czarów w celach, które mogą być krzywdzące dla otoczenia lub drugiej osoby. Pamiętaj, że jedyna praktyka magiczna, w której powinnaś próbować swoich sił, to magia biała, związana z pozytywną energią.

Jak rzucać zaklęcia - określ swoją intencję 

Jak rzucać zaklęcia tak, żeby zadziałały? Pamiętaj, że musisz podchodzić do nich z dobrą i silną intencją, pozytywnym nastawieniem i wiarą. Sceptycyzm i niepewność sprawią, że magia nie przyniesie żadnych efektów. 

Przed przystąpieniem do odprawiania czarów, dokładnie przemyśl i określ swoją intencję. Nie zapominaj, że zaklęcia białej magii muszą być rzucane w dobrej wierze. Jeśli czujesz, że rytuał nie jest zgodny z twoim sumieniem, może mieć negatywny wpływ na otoczenie, albo jest wykonywany bez wiedzy drugiej osoby, której dotyczy (na przykład rytuał spętania) - spróbuj określić inny cel albo całkowicie zrezygnuj z magicznej praktyki. 

Zobacz także:

Jak rzucać zaklęcia - napisz lub znajdź odpowiednie zaklęcie 

W większości przypadków nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego zaklęcia w jednej z magicznych ksiąg, na przykład o czarach słowiańskich czy magii wicca. Czasem jednak zdarza się, że cel rytuału jest bardzo specyficzny i w łatwo dostępnych źródłach nie ma dla niego gotowego zaklęcia. Na szczęście, wtedy możemy po prostu samodzielnie je napisać. 

Jak samodzielnie napisać zaklęcie? Instrukcja krok po kroku 

 1. Zacznij układać zaklęcie przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem rytuału. Pamiętaj, że nie powinno być tworzone w pośpiechu i pod presją czasu. 
 2. Zaklęcie zapisuj na kartce papieru lub w notatniku, które zostały wcześniej oczyszczone za pomocą kadzidła, na przykład z palo santo. 
 3. Zaklęcie formułuj w jak najprostszy i najkrótszy sposób. Unikaj komplikacji, pamiętaj, że tekst nie musi się rymować. 
 4. Skup się na precyzyjnym opisaniu swojego celu i intencji. 
 5. Jeśli czujesz się z tym komfortowo, w czasie tworzenia zaklęcia zwróć się do jednego ze źródeł energii magicznej, na przykład bóstwa lub żywiołu. 

Pamiętaj, żeby nigdy samodzielnie nie rzucać zaklęć polecanych dla zaawansowanych magów. Odprawianie trudnych czarów bez odpowiedniego przygotowania może sprawić, że zaklęcia przyniosą nieoczekiwany efekt, a w twoim życiu pojawi się energia, której wcale nie chcesz w nim gościć.  

Jak rzucać zaklęcia - wybierz najlepszy czas do odprawiania magii 

Na skuteczność rzucanych zaklęć ma wpływ też termin, w którym je odprawiamy. Musisz zwracać uwagę na zmienne takie jak faza Księżyca, układ gwiazd, położenie planet, a nawet dzień tygodnia. Niektóre wiedźmy twierdzą, że wtorek jest idealny na zaklęcia miłosne, a czwartek na czary związane z eksploracją i podróżami. 

Najczęściej jednak datę do rzucania zaklęć określamy poprzez obserwację fazy naszego naturalnego satelity. Jak rzucać zaklęcia zgodnie z kalendarzem księżycowym? Pamiętaj, że: 

 1. magia zadziała najmocniej, jeśli będziemy odprawiać ją w czasie nowiu i pełni Księżyca 
 2. podczas nowiu najlepiej rzucać zaklęcia związane z odrodzeniem, nowym początkiem i oczyszczaniem 
 3. podczas pełni najlepiej sprawdzą się czary związane z miłością i pożądaniem, a także przyciąganiem bogactwa

Jak rzucać zaklęcia - wybierz odpowiednie miejsce 

Ostatnim etapem przygotowania jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym przeprowadzisz rytuał. Przestrzeń, w której odprawiasz czary, może mieć bardzo duży wpływ na ich skuteczność. 

Wybierz miejsce, w którym nic nie będzie cię rozpraszać. Pamiętaj, że aby zaklęcie zadziałało, musisz być na nim w stu procentach skoncentrowana. Najlepiej, żebyś podczas magicznego obrzędu była sama w domu, lub w zamkniętym pokoju, do którego nikt nie będzie wchodził. 

Jak rzucać zaklęcia w przypadku głośnych sąsiadów lub dźwięków dochodzących z ulicy? Możesz puścić w tle odpowiedni podkład muzyczny, który chociaż trochę zagłuszy rozpraszające cię bodźce. Najlepiej sprawdzą się dźwięki w stylu asmr, na przykład:

 • dźwięki fal 
 • dźwięki lasu deszczowego 
 • dźwięki burzy 
 • harmonijna muzyka klasyczna 

Niektóre rytuały magiczne przyniosą najlepsze efekty, jeśli będą odprawiane na łonie natury. Bliski kontakt z przyrodą sprawi, że łatwiej będzie ci się połączyć z energią świata. Dodatkowo, świeże powietrze może pomóc ci się skoncentrować, a co za tym idzie, zwiększyć skuteczność wypowiadanych przez ciebie zaklęć. 

Musisz jednak pamiętać, aby nie zabierać się za rzucanie zaklęć na zewnątrz w przypadku ciężkich i niestabilnych warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr lub ulewa. Chaotyczna energia, która z nich płynie, może być trudna do okiełznania, szczególnie dla początkujących magów. 

Bez względu na to, jaką przestrzeń wybierzesz, pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu atmosfery z wszelkiej niechcianej energii. Możesz zrobić to za pomocą kadzideł z białą szałwią, cedrem i palo santo, albo używając intencyjnej świecy czy ochronnych kryształów.