Na pewno zdarzyła ci się kiedyś sytuacja, w której polubiłaś kogoś od „pierwszego wejrzenia”. Innym razem, druga osoba kompletnie cię nie przyciągała, mimo tego, że wydawała się być miła i interesująca. Skąd biorą się tego typu przypadki? Specjaliści w dziedzinie ezoteryki często tłumaczą je… rodzajem aury, która otacza nas i drugą osobę. Co to jest aura człowieka i jaki ma wpływ na nasze życie? Jakie może przyjmować kolory? Jak ją zobaczyć? Podpowiadamy. 

Co to jest aura człowieka? 

Aura człowieka to pole energetyczne, które wytwarza nasz organizm. Co ważne, zjawisko nie występuje jedynie u ludzi. Aurę możemy zaobserwować również wokół zwierząt, roślin, a także… niektórych przedmiotów. 

Jak wygląda aura u człowieka? Zazwyczaj przyjmuje formę otoczki, o owalnym, nieregularnym kształcie, który oplata organizm. Jej wielkość jest uwarunkowana przez wiele czynników, między innymi poziom rozwoju naszej świadomości. Aura człowieka nie jest jednolita - pole energetyczne może składać się z warstw, posiadających różne barwy i kolory. 

Wielkość, kolor i kształt aury odzwierciedla rodzaj oraz zasoby energii, którą wytwarza nasz organizm. Niektórzy twierdzą, że każda warstwa pola energetycznego odpowiada za inny jego obszar. Przykładowo, kolor, który znajduje się najbliżej naszego ciała, powinien mówić o kondycji fizycznej, a ten, który z nim sąsiaduje, wskazywać na nasz stan emocjonalny. 

Aura człowieka - jak zobaczyć aurę? 

W łacinie, słowo aura oznacza podmuch, parę, delikatny wiaterek. To pokazuje, jak bardzo niematerialne jest pole energetyczne, które nas otacza. Przekłada się to bezpośrednio na trudność w jego obserwacji. 

Osoby, które zawodowo zajmują się czytaniem aury człowieka są w stanie bardzo szybko dostrzec energię, zarówno u siebie, jak i u innych. Niestety, rzadko kiedy jest to umiejętność nabyta - niektórzy twierdzą, że trzeba urodzić się z tego typu darem. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie „nauczyć się” dostrzegania aury. Będziemy jednak musieli włożyć w to trochę pracy. 

Jak zobaczyć swoją aurę? Ćwiczenie krok po kroku 

Jak już wiemy, aura człowieka to pole energetyczne, które otacza nasz organizm. Nie jest ono dostrzegalne na pierwszy rzut oka, jednak niektóre osoby twierdzą, że urodziły się z darem widzenia aur. 

Zobacz także:

Jak zobaczyć aurę człowieka? Czytanie aury nie jest proste, szczególnie, jeśli nie zostaliśmy obdarzeni tego typu umiejętnością. Na szczęście, istnieją ćwiczenia, które mogą pomóc nam dostrzegać energię, która nas otacza. 

Jak zobaczyć swoją aurę? Przedstawiamy ćwiczenie krok po kroku! 

 1. Stań przed dużym lustrem, ustawionym na jasnej, gładkiej ścianie. Pamiętaj, żeby ćwiczenie wykonywać w dzień, w dobrze oświetlonym pomieszczeniu - aura człowieka jest najlepiej widoczna w świetle naturalnym. 
 2. Patrząc na siebie w lustrze zacznij wyciszać myśli i koncentrować się na oddechu. Ważne, żeby był spokojny i rytmiczny. 
 3. Staraj się jak najbardziej skupić na swoim odbiciu. Obserwuj każdy kawałek swojego ciała.
 4. Kiedy poczujesz gotowość, spójrz na czubek swojej głowy i jak najbardziej skup na nim wzrok. Wpatruj się w górną część swojego ciała tak długo, aż obraz zacznie się delikatnie rozmazywać. 
 5. Po pewnym czasie możesz zacząć dostrzegać smugi światła tworzące się wokół twojego ciała. Powinny stawać się wyraźniejsze, kiedy będziesz delikatnie się kołysać lub poruszać ramionami. 
 6. Skup się na oplatających cię promieniach światła i spróbuj rozpoznać ich barwę. 

Jeżeli nie udało ci się dostrzec koloru swojej aury za pierwszym razem, nie przejmuj się. Zobaczenie barw pola energetycznego zazwyczaj wymaga czasu i praktyki. 

Aura człowieka - kolory aury 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, aura człowieka to pole energetyczne, które pojawia się wokół każdego z nas. Najczęściej przyjmuje jedną lub wiele barw, które określają cechy naszego charakteru, mówią o potencjalnych kłopotach osobowościowych, a według niektórych… mogą nawet przewidzieć naszą przyszłość. 

Jakie wyróżniamy kolory aury? Nasze pole energetyczne może przyjąć barwy takie jak: 

 • czerwony 
 • pomarańczowy 
 • żółty 
 • różowy
 • zielony 
 • niebieski 
 • fioletowy 
 • srebrny i złoty 
 • szary i brązowy
 • biały i czarny

Musimy pamiętać, że przy interpretacji aury powinniśmy zwrócić też uwagę na odcień danej barwy. Czasami zdarza się, że jasne i blade kolory reprezentują zupełnie inne cechy, niż ich ciemniejsze i głębsze odpowiedniki. 

Czerwona aura człowieka 

Czerwona aura pojawia się u osób namiętnych, silnych i pełnych życia. Reprezentuje intensywność wszelkich odczuwanych emocji, która może prowadzić do kłótliwości, narcyzmu a nawet zachowań agresywnych. 

Pomarańczowa aura człowieka 

Aura w kolorze pomarańczowym zazwyczaj występuje u osób posiadających niezwykle wysokie libido. Ciemny odcień tego koloru, wchodzący w czerwień, może wskazywać na predyspozycje do popadania w samouwielbienie i narcyzm. 

Żółta aura człowieka 

Żółta aura najczęściej pojawia się u osób inteligentnych, które w życiu skupiają się na edukacji i samorozwoju. Niestety, często możemy zauważyć w nich cechy takie jak egocentryzm i chciwość. 

Różowa aura człowieka 

Co oznacza różowa aura u człowieka? Symbolizuje przede wszystkim młodość, nie tylko fizyczną, ale również umysłową. Jest związana z energią witalną, radością i zadowoleniem z życia, ale również naiwnością i nieodpowiedzialnością. 

Zielona aura człowieka 

Zielony kolor aury człowieka jest kojarzony z harmonią i równowagą, zazwyczaj dotyczy osób empatycznych, emocjonalnych, chcących nieść pomoc innym (zieleń reprezentuje między innymi czakra serca). Pole energetyczne, które przyjmuje kolor ciemnej, brudnej zieleni może wskazywać na problemy z zawiścią i zazdrością. 

Niebieska aura człowieka 

Aura człowieka w kolorze niebieskim symbolizuje rozsądek i determinację. Najczęściej pojawia się u osób innowacyjnych, które pracują nad rozwojem świata. Może mówić też o pracoholizmie i skłonnościach do popadania w skrajności. 

Fioletowa aura człowieka 

Fioletowa aura człowieka jest związana z wiarą, empatią, duchowością i altruizmem. Dotyczy osób, które w życiu chcą nieść pomoc bliźnim, również swoim własnym kosztem. 

Srebrna i złota aura człowieka 

Srebrna i złota aura pojawiają się u osób samo świadomych, które osiągnęły wysoki poziom rozwoju, zarówno duchowego, jak i umysłowego. Co ciekawe, te kolory aury nie mieszają się nigdy z innymi barwami naszego pola energetycznego. 

Szara i brązowa aura człowieka 

Szarość i brąz pojawia się najczęściej w polu energetycznym, w którym występują pewnego rodzaju zaburzenia. Aura szara mówi o wewnętrznym smutku, zamknięciu się w sobie, skłonnościach do depresji. Brązowa aura reprezentuje negatywnie społeczne cechy, takie jak zachłanność, egoizm i chciwość. 

Biała i czarna aura człowieka 

Biała lub czarna aura u człowieka zdarza się niesamowicie rzadko, ponieważ jest związana z pojawianiem się ściśle określonych cech. Białe pole energetyczne dotyczy osób oświeconych, na bardzo wysokim poziomie rozwinięcia duchowego. Czarna aura najczęściej występuje w przypadku skorumpowanej duszy, która utraciła zdolność do czynienia dobra. Może oznaczać też wycieńczenie organizmu lub chorobę.