Jak stracić chłopaka w 10 dni to jedna z najpopularniejszych (i naszych ulubionych!) komedii romantycznych. Produkcja wyreżyserowała przez Donalda Petrie, która ujrzała światło dzienne w 2003 roku, powstała na podstawie książki autorstwa Michele Alexander i Jeannie Long. I zdobyła serca widzów nie tylko niezwykle zabawną fabułą, ale i dzięki odtwórcom głównych ról. W obsadzie znaleźli się Matthew McConaughey oraz Kate Hudson.

Jak stracić chłopaka w 10 dni – o czym jest kultowa komedia romantyczna?

Kate Hudson wcieliła się w postać Andie Anderson, pracującą w magazynie dla kobiet Composure dziennikarkę, która w swoim kolejnym artykule zamierza opisać, jak szybko, czyli w tytułowe 10 dni oraz skutecznie zniechęcić do siebie faceta. I sama zamierza wziąć udział w tym eksperymencie, podrywając przystojnego pracownika agencji reklamowej. Bena Barry’ego. Nie wie jednak, że on również ma wobec niej niecne plany. Przyjmuje bowiem w pracy zakład, że rozkocha w sobie dowolną kobietę – także w ciągu 10 dni – a tym samym zdobędzie upragniony kontrakt i zajmie się wymarzoną kampanią promocyjną. Oboje szybko przechodzą do działania i początkowo żadne z nic nie ma pojęcia, że działa w określonym celu. Ale takiego rozwoju wydarzeń, jaki nastąpił, nie spodziewała się ani Andie, ani Ben.


Emily Blunt zdradziła, co myśli o kontynuacji „Diabieł ubiera się u Prady”. Fani filmu mogą mieć mieszane uczucia... >>>
 

Jak stracić chłopaka w 10 dni to niezwykle zabawna (momentami do łez, wiemy co piszemy!) komedia romantyczna, z którą niezmiennie kojarzona jest zarówno Kate Hudson, jak i Matthew McConaughey. Oboje, a filmów z tego gatunku na swoim koncie mają sporo, pracę na planie wspominają szczególnie i udział w Jak stracić chłopaka w 10 dni uważają za jedno z najfajniejszych doświadczeń w swoim dorobku. Co więcej, Matthew McConaughey przyznał, że bardzo możliwe, że zaangażowałby się w kontynuację komedii, gdyby tylko pojawiła się taka możliwość.
 


Powstanie sequel Jak stracić chłopaka w 10 dni? Matthew McConaughey i Kate Hudson 

- Film Jak stracić chłopaka w 10 dni” jest stworzony do tego, by doczekać się kontynuacji – powiedział w wywiadzie dla E! Daily Pop. - To świetna komedia romantyczna, którą ludzie cały czas uwielbiają. Naprawdę bardzo ją lubię – wyznał aktor. Co ciekawe, w podobnym tonie nie tak dawno wypowiadała się też jego koleżanka z planu. Kate Hudson w rozmowie opublikowanej w sierpniowym wydaniu amerykańskiej edycji magazynu ELLE mówiła, że zawsze zastanawiała się, jak potoczyłyby się dalsze losy ich bohaterów: - Prawdopodobnie pobralibyśmy się i mielibyśmy dzieci. A teraz zapewnie bylibyśmy nieszczęśliwi. Minęło wystarczająco dużo czasu, by kontynuacja tej historii mogła mieć miejsce – mówiła aktorka.

Myślicie, że są szanse, że Matthew i Kate ponownie spotkają się na planie i dowiemy się, jak rozwinęła się historia Andie i Bena? Biorąc pod uwagę fakt, że inne obrazy z przeszłości, jak choćby Legalna blondynka będą miały swoje kontynuacje, nic nie jest jeszcze przesądzone. Trzymamy kciuki za sequel Jak stracić chłopaka w 10 dni najmocniej jak tylko się da!

Zobacz także:


„Słodkie zmartwienia” powracają po 25 latach! Powstaje reboot kultowego filmu >>>