Legalna blondynka powraca! Taką informację potwierdziła w czerwcu 2018 roku odtwórczyni głównej roli, Reese Witherspoon. Postać Elle Woods, drobnej blondynki, mającej słabość do różowego koloru, psów rasy chihuahua, która chcąc zdobyć ukochanego postanawia zdawać na studia prawnicze na Harvard, jest jedną z najważniejszych w dorobku 44-letniej dziś aktorki. W pierwszej części filmu w reżyserii Roberta Luketica, a na podstawie książki Amandy Brown, zagrała mając 25 lat i prawdę mówiąc niewiele się od tamtego czasu zmieniła.

- To przykład współczesnej feministki. Lubi być dobrze ubrana i mieć ułożone włosy, ale jest również zaciekła, wie czego chce i jest zdeterminowana, by osiągnąć swój cel – tak w jednym z wywiadów mówiła o swojej bohaterce Reese Witherspoon. - Miałam wiele sytuacji, gdy młode kobiety podchodziły do mnie i mówiły: dzięki Elle Wood poszłam na studia prawnicze. To naprawdę niesamowite widząc, jak filmy potrafią zapadać w pamięć i być ważne dla młodych ludzi i kolejnych generacji – wyznała aktorka. Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na kontynuację historii, która już wkrótce ma szansę zagościć na ekranach kin.

Legalna blondynka 3 – co wiadomo o kontynuacji filmu?

Początkowo mówiło się, że za scenariusz filmu Legalna blondynka 3 odpowiedzialne będą Kirsten „Kiwi” Smith oraz Karen McCullah, czyli twórczynie pierwszej części filmu. Kiedy prace nad produkcją ruszyły, a fabuła miała skupiać się na kolejnym etapie kariery Elle Woods, kiedy ta ubiega się o pracę w Sądzie Najwyższym, a następnie o prezydenturę, nagle pieczę nad scenariuszem zaczął pełnić ktoś inny. W maju 2019 roku dowiedzieliśmy się, że za Legalną blondynkę 3 odpowiadać będą Mindy Kaling oraz Dan Goor.

On jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Emmy i odpowiedzialny m.in. za takie telewizyjne formaty jak The Daily Show czy Late Night with Conan O’Brien, a ona małoekranowe obrazy The Office, Świat według Mindy (w których również zagrała), Jeszcze nigdy…, a także filmy, gdzie zagrała: Sex Story, Jeszcze dłuższe zaręczyny czy Ocean’s 8. Kaling i Goor podobno kontynuują to, co udało się przygotować wcześniejszym scenarzystkom oraz szykują coś, co ma być absolutnym zwrotem akcji.

Kilka dni temu Kaling potwierdziła, że prace nad filmem trwają, a także zdradziła, że była niezwykle podekscytowana decyzją współpracy nad trzecią częścią Legalnej blondynki, bo zdała sobie sprawę z tego, że główna bohaterka to już żywa legenda. - Praca przy tym projekcie to niesamowita zabawa (…) Myślę, że to będzie świetny film, także dla Reese – mówiła w programie Good Morning America.


Zobacz także: 6 filmów w duchu #GirlPower, które musicie zobaczyć
 

Legalna blondynka 3 – obsada. Kto zagra w nowej części filmu?

To, że Reese Witherspoon pojawi się w trzeciej części filmu Legalna blondynka jest więcej niż pewne. Nie wiadomo natomiast, czy w obsadzie znajdzie się Emmet, filmowy mąż Witherspoon grany przez Luke’a Wilsona, czy przyjaciółki Elle Woods, czyli Margot (Jessica Cauffiel) oraz Paulette (Jennifer Coolidge). Ciekawym zwrotem akcji byłoby, gdyby w trzeciej części pojawił się sprawca całego zamieszania, czyli chłopak Elle, przez którego wylądowała ona na Harvardzie – Warner (Matthew Davis). To jednak tylko nasze wyobrażenie na temat tego, co mogłoby wydarzyć się w Legalnej blondynce 3.

Zobacz także:

Legalna blondynka 3 – fabuła. Co się wydarzy?

- Będzie zabawnie! Cały czas omawiamy kolejne wątki, nowych, a także doskonale znanych już bohaterów Jestem ogromnie podekscytowana po każdym ze spotkań i jestem pewna, że to będzie naprawdę coś dobrego  zapowiadała Reese Witherspoon już dwa lata temu podczas premiery jej nowego programu, Shine On With Reese. Nie mamy wątpliwości, że w kontynuacji Legalnej blondynki na pewno nie zabraknie tematów ważnych i aktualnych. Ani Reese Witherspoon, ani Mindy Kaling obca nie jest kwestia równouprawnienia i walki z seksizmem, czyli krótko mówiąc wspieranie ruchu „Me Too”. Jeszcze w 2018 roku, kiedy po raz pierwszy oficjalnie ogłoszono, że Legalna blondynka 3 powstanie, pojawiły się doniesienia, że w kontynuacji Elle Wood będzie walczyła właśnie o prawa kobiet. Przypomnijmy, że w pierwszej części sama padła ofiarą molestowania seksualnego, a oprawcą był jej profesor z Harvardu, Callahan (Victor Garber). Z kolei w drugiej części Legalnej blondynki, która ujrzała świtało dzienne w 2003 roku, główna bohaterka jako prężnie działającą pani adwokat zajmowała się ochroną praw zwierząt.


Zobacz także: Pamiętnik księżniczki 3: wszystko, co musicie wiedzieć o kontynuacji filmu
 

Legalna blondynka 3 – premiera. Kiedy film trafi do kin?

Wstępny plan był taki, że Legalna blondynka 3 ukaże się dokładnie 20 lat od premiery pierwszej części filmu, czyli w 2021 roku. Z czasem stało się to jednak mało prawdopodobne ze względu na szalejącą na całym świecie pandemię koronawirusa. Ciężko było cokolwiek planować w obliczu szalejącej pandemii COVID-19, która wiosną wstrzymała prace na planach wielu filmowych produkcji. I choć sytuacja ciągnie nie jest opanowana i liczba zakażeń rośnie, twórcy podali datę, kiedy Legalna blondynka 3 trafi do kin! I będzie to 22 maj 2022 roku. Taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych MGM Studios. Wy też już nie możecie się doczekać? 


Zobacz także: 7 stylizacji z filmów z lat 90., które chciałabyś nosić także dzisiaj. Te rzeczy znów są modne!