Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to bardzo ważny symbol, który oznacza szczere zamiary i poważne intencje. Dlatego warto przyłożyć się do wybrania najodpowiedniejszego. Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który olśni ukochaną?

Z pewnością warto przez jakiś czas poobserwować jej styl i biżuterię, jaką wybiera. Preferuje srebro czy złoto? Bogate zdobienia czy raczej prostotę? Wszystkie te obserwacje pomogą dokonać wyboru. Jeśli zamiar oświadczyn nie jest trzymany w tajemnicy, warto po prostu zapytać samą zainteresowaną, czy ma jakieś marzenia, wyobrażenia związane z tym wyjątkowym pierścionkiem.

Pomysły na oświadczyny: Jak idealne zaręczyny wyobrażają sobie czytelniczki Glamour.pl? >>>

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – inspiracje

Pierścionek zaręczynowy zdobiony kamieniami jest jedną z popularniejszych opcji. Bardzo często jest to pierścionek zaręczynowy z szafirem, pięknym kamieniem szlachetnym o intensywnie niebieskiej barwie. Szafir może być głównym, przyciągającym uwagę elementem pierścionka albo zdobić go dyskretnie. Dobrze wygląda też w połączeniu z innymi kamieniami, np brylantami. Komponuje się zarówno z odcieniami złota, jak i srebra, choć w połączeniu ze starym złotem daje wyjątkowy, wiktoriański efekt.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – inspiracje

Pierścionek zaręczynowy z diamentem to klasyka gatunku i marzenie wielu kobiet. Nie trzeba wydawać ogromnych sum, by kupić taki pierścionek. Diamenty mogą być w nim drobnym elementem, zdobiącym obrączkę lub towarzyszyć innym kamieniom.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? W tym artykule znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem >>>

Jakie są rozmiary pierścionków?

Pierścionki zaręczynowe mieszczą się najczęściej w przedziale rozmiarów 52-57. To najpopularniejsze damskie rozmiary pierścionków. Mniejsze (43-51) lub większe (58-59) pierścionki często trzeba wykonywać na zamówienie.

Zobacz także:

Czytaj również >>> Na której ręce nosi się obrączkę?

Jak zmierzyć rozmiar palca

Pierścionek zaręczynowy powinien pasować na palec ukochanej – warto przyłożyć się do mierzenia obwodu palca, by nowy nabytek nie powędrował od razu do jubilera na zmniejszanie lub powiększanie. Jak zmierzyć rozmiar palca? Najskuteczniejszą metodą mierzenia rozmiaru palca jest owinięcie go sznureczkiem, a następnie oznaczenie obwodu, rozwinięcie sznurka i zmierzenie go linijką lub miarką. Istnieją też specjalne paski pomiarowe, które można pobrać z sieci i wydrukować lub użyć ich u jubilera.